Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért jó a nőknek ha csupaszak?

Miért jó a nőknek ha csupaszak?

Figyelt kérdés

A szőrös nők sokkal jobbak.

Ezt az igényesség szöveg csak ürügy.



2022. aug. 29. 21:33
1 2 3 4
 11/34 NTBS ***** válasza:
78%
Mert így érzik jobban magukat.
2022. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
55%

Mert ez már a társadalmunk óta egy olyan, de olyan régóta való alapelvárás a nők felől, hogy valójába most azon nők, akik azt válaszolták ide, hogy "így érzik jobban magukat", az emiatt van. (: Just so You know.

Ha ez nem úgy alakult volna, ahogy, a nők le se tojnák ezt a dolgot. Fun fact pedig, hogy az intim terület szőrtelenül nem higiénikus, ezt bármely nőgyógyász alátámasztja, ugyanakkor nem esz meg azért egyik se, ha leszedi egy nő.

Szóval: társadalom miatt jelen levő elvárás miatt van ez így és így is fog maradni, bármennyire mennek ellene. Én is undorodom, ha szőrösödöm, mert így vagyunk beállítva. Sajnálom, ha neked nem tetszik, nekünk se buli - esetemben - minden 3.nap mindenhol csupaszra szőrteleníteni magam, mert amúgy elég elfoglalt vagyok és lehetne más dolgom is. De igen ez van. (:

2022. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
51%

#12

Köszi hogy jobban tudod hogy mit érzek mint én magam. Téged nem akarlak meggyőzni, láthatóan már eldöntötted magadban hogy mások hogy érzik jobban magukat..

Inkább azért írom csak le mert nem akarom hogy valaki naivan bevegye az általánosításod.

Szóval de, van akinek jobb érzés szőr nélkül. :)

(Ha nem lenne jobb úgy, akkor eszemben se lenne télen szőrteleníteni amikor úgyse látja senki.)

2022. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
69%

#13

Nem rólad beszéltem személyesen. Hanem egy az egyben a társadalmi elvárásokról és hogy az milyen kihatással van a nők jelenlegi viselkedésére, hozzáállására.

Ezt azért mindenki belátja szerintem, abszolút nem sértőnek írtam, amit leírtam.

Ez tudatalatti jelenség, ezért persze, hogy nem fogod belátni magadban, nem is kell senkit meggyőzni itt erről.

Arról van pusztán szó, hogy a társadalmunk elvárja - és ez egyenesen vitathatatlan tény - hogy a nők szőrtelenek legyenek. Ezt nem maguktól kezdték el a nők csinálni jókedvükben. Örülök neki, hogy te így érzel, de ne próbáld meg átverni magad, hogy saját magad miatt.

Miért gondolhatnád mégis így?

Nos feltehetően azért, mert a borotválkozást, a csupaszságot a higiéniával és ápoltsággal hozod összhangba. Azaz magadra úgy tekintenél, mint ápolatlan nőre, mert szőrös lennél. Miért lennél olyan dologtól "ápolatlan", ami természetes és amivel együtt születtünk? Vajon miért..

Mondok egy példát, hogy miért: unokahúgom 11 éves. 11(!) éves. Voltaképpen egy kislányról van szó. Gyönyörű szépség, okos, vidám. Egy nap sírva jött haza a suliból, hogy a fiúk kicikizték, hogy szőrös a lába és ápolatlan.

Az édesanyja csak pillázott és alig bírta nyugtatni, hogy ő nem ápolatlan, ő szép kislány. Szerintem ettől a naptól fogva, ő is jobban fogja érezni magát, ha mindig "ápolt" és borotvált..

Ennyit szerettem volna hozzáfűzni.

Minden jót kívánok.

2022. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
18%

#14

Szó szerint ezt írtad:

"valójába most azon nők, akik azt válaszolták ide, hogy "így érzik jobban magukat", az emiatt van"

Én válaszoltam hogy így érzem jobban magam, tehát de, rólam (is) beszéltél.

Nem kell mindenki helyett is jobban tudni, játszani a pszichológust.

Nekem akkor is kényelmesebb szőrtelenül, ha a fejed tetején pörögsz. ;)

Akkor is szőrtelenítenék ha cikinek számítana. (Szerintem nem véletlen, hogy vannak mindenhol csupasz férfiak is, pedig tőlük aztán tényleg a kutya nem várja el. Nekik így jobb.)

Nem kell mindenféle álpszichológiai magyarázatot kreálnod, elég ha csak elfogadod hogy mindenkinek máshogy kényelmes. ;)

2022. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
62%

#14

Nem lenne gond az álláspontoddal, de a dolog ott bukik el, hogy nem adod meg a tiszteletet a vitapartner felé. Azért ilyen kacsintós smile-kkal még rá is tolsz egy lapáttal, látom. Jó, nem baj, csak észrevétel, de ebből is látszik az indulatosság.

Az a probléma, hogy nem csak játszom a pszichológust.

És én csak érveket és tényeket írtam le, egyáltalán nem pörgök semmin. Ezt nem is igazán értem, hogy honnét szerezted és miért kell ilyen stílusban írni.

Amit leírtam, az tény, ezért nehéz volna belekötni. Ugyanakkor nem kell senkinek se magára venni, mert ezen semmi sértő nincs az ég világon.

Mondom, én is szőrtelenítem magam ugyanezen okokból, mert így érzem jobban magam. Ugyanezt mondom, csak elárultam a hátterét a dolognak.

2022. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
20%

#16

Most magadnak válaszoltál, vagy nekem?

A tisztelet szerintem ott kezdődik, hogy nem akarom jobban tudni hogy mit gondol/érez a másik, mint ő maga.

2022. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
84%
Van azért abban valami, amit a 12-es ír. Nekem holt mindegy lenne, hogy van-e rajtam szőr, vagy nincs, de mivel a társadalom nagyon lesújtó véleménnyel van a szőrös nőkről, így én is szőrtelenítek. Ha opcionális lenne, sokan nem szőrtelenítenének szerintem (jó, nyilván most is ki lehet menni szőrös lábakkal az utcára, de nem szívesen próbálnám ki, és szerintem nem vagyok egyedül).
2022. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
69%

#18

Köszönöm szépen, hogy érted, mire is gondolok. (:

2022. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
12%

#19

De te nem arra gondoltál, hogy VANNAK OLYANOK IS(!) akik az elvárások miatt teszik. Te kijelentetted hogy belelátsz mások fejébe, és bizony MINDENKI azért szőrtelenít mert megfelelési kényszeres. Ha valaki így jobban tetszik magának, vagy élvezi hogy nem szúr/viszket, akkor az téved és tudat alatt ő is csak meg akar felelni, hiszen te jobban tudod más mit miért tesz, mint az illető maga...

2022. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!