Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kedves 18-35 éves lányok,...

Kedves 18-35 éves lányok, nők! Miből áll az arcápolási rutinod? Mit használsz mikor? Egy bőrápolásban totál laikus 26 éves nő kérdése

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 01:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Esti sminklemosás. Heti egy arcradír (valamilyen drága gyógynövényes cuccal) plusz hidratálókrém. Nem hiszek amúgy a túlzott arctisztításban, szerintem a sok kemikália többet árt, mint használ.


Ezt az is igazolja, hogy 26 éves létemre 18-20 évesnek szoktak nézni. Nagyon max 22.

2022. szept. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Abból, hogy megmosom hideg vízzel. Naponta többször.

Nem sminkelem magam, ha sminkelném, akkor persze letörölném este a sminket.

Semmilyen krémet, ilyesmit nem használok. A bőrömmel minden rendben van.

Nem kenek rá semmilyen vackot, nem véletlen, hogy akik ezeket gyártják, a saját családtagjaiknak nem engedik a használatát.

38N

2022. szept. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Na, hát nekem ezek a semmilyen bőrápolások nagyon nem váltak be, és iszonyat örültem volna 14 évesen, ha valaki jól kioktat a tudatos bőrápolásból, de ami késik, nem múlik. Tavaly kezdtem 21 évesen és azóta iszonyat sokat javult az arcbőröm. Nekem a fő problémáim a pattanások, miteszerek, pattanás utáni foltok/hegek, illetve a vízhiány. Jelenleg ez a rutinom:


Reggel:

- Cerave hidratáló arclemosó

- Geek&Gorgeous Azelaic acid

- 30 faktoros Altruist fényvédő


Este másnaponta változik. Első nap:

- Arclemosó

- Geek&Gorgeous Porefectly Clear szalicilsavas hámlasztó

- The Ordinary hidratáló

Következő nap:

- Arclemosó

- G&G B-bomb niacinamide szérum

- G&G 0.05% retinal

- Hidratáló


Nagyon ajánlom minden kezdő figyelmébe a skinsmart oldalát, illetve Takács Petra Youtube/Tiktok csatornáját.

2022. szept. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Arlemosás Balea med géles lemosóval. Hidratálás Balea med kézkrémmel. Megkövezni lehet, de fényvédőt ritkán használok, mert nem tudom elviselni magamon. Este lemosom a sminkem garnier rózsaszín micellás vízzel, utána a Balea arclemosómat használom és ennyi.

Néha esténként feldobok egy kis niacin amidot, esetleg argán olajat.

Használok arcpakolást néhány naponta, kamillás-salicil savas ezt a miteszerekre és pattanásokra.

Úgy havonta kb. leborotválom az arcom szemöldök borotvával. Kozmetikushoz pedig 2 havonta járok arctisztításra.

2022. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Miss Endzsi ***** válasza:
69%

-Naptej, télen-nyáron.

-Smink lemosás valamilyen olajjal

-natúr szappanos arcmosás

-heti egy-kettő arcradírozás sóval

-napi egyszer Revox B3 vitamin szérum

-napi kétszer revox peptid, revox hyaluronin

-estére The Ordinary hidratáló


25 vagyok, 12 éve használok naptejet, nincs ráncom, a bőröm et pedig tökéletesen hidratálják a szérumok, nagyon ajánlom.

2022. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
25 évesen mitől is lennél ráncos?
2022. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Miss Endzsi ***** válasza:
80%
Sok korombelit ismerek, akik ráncosak.
2022. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Metionin ***** válasza:
100%

Reggel Manna kámforos szappan, ha épp nincs, akkor Himalaya Neem arclemosó

Utána Balea med arckrém

Mielőtt kimegyek, 50 faktoros fényvédő


Este sminklemosás micellás vízzel

Utána a Himalaya arclemosóval megmosom az arcom

Heti 2x BHA hámlasztó, a többi napon niacinamid

Végül a Balea med arckrém


32 vagyok, a bőröm száraz és menstruáció előtt hormonális, sebesedő puklikra hajlamos (ilyenkor mindig beiktatok egy nap plusz hámlasztót).

2022. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, én mindenkit felpontoztam!
2022. szept. 18. 18:32
 10/17 A kérdező kommentje:

Retinolt nem szokott valaki használni?

Én tegnap vettem egy retinolos arckrémet, mert azt ajánlották orvosok tág pórusokra. Mostanában ugyanis gondoltam utánajárok a helyes arcápolásnak, mert jelenleg a rutinom az a testápolóval való arcmosás a zuhany alatt + minden szar testápolóval meg kézkrémmel hidratáltam esténként az arcom a retinolos arckrém vétele előtt. Úgy érzem, itt az ideje másfajta arclemosót keresnem, mint a tusfürdő...

2022. szept. 18. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!