Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kedves 18-35 éves lányok,...

Kedves 18-35 éves lányok, nők! Miből áll az arcápolási rutinod? Mit használsz mikor? Egy bőrápolásban totál laikus 26 éves nő kérdése

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 01:08
1 2
 11/17 Miss Endzsi ***** válasza:
5% retinolt télen szoktam.
2022. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg csak alaprutinom van (a bőröm száraz, vízhiányos, érzékeny).


Reggel: simán langyos vízzel megmosom az arcom, utána geek&gorgeous liquid hydration, cerave száraz bőrre való hidratáló, meg ha megyek valahova, akkor garnier ambre solaire 50+ fényvédő.


Este: geek&gorgeous Jolly joker vagy zöld színű cerave lemosó, utána hidratálás ugyanazokkal a termékekkel mint reggel.


Egyelőre szérumokat nem használok, de egy enyhe hámlasztót tervezek bevezetni.

2022. szept. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Retinollal óvatosan, hatásos de csak akkor, ha van már rendes rutinod.

Fényvédő kötelező mellette, különben többet ront mint használ, a fényvédőt meg le is kell mosni, szóval arclemosó is kelleni fog.

2022. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

- Vettem fényvédőt, most azt használom reggel, vagy amikor megyek el otthonról.

- A retinolos arckrémet este. Azt kell mondjam, ez az arckrém nagyon jó, bár nem sokat próbáltam életemben, de amennyit igen, abból ez messze a legjobb. Viszont lehet nem fogom minden nap hazsnálni, mintha érzékennyé tenné a bőrömet. 2 naponta fogom sztem.

Még 2 dolgot tervezek vásárolni: lemosót és C vitamint szérumot. Reggel tuti csak vízzel fogok arcot mosni, mint eddig, de este tusfürdővel szoktam arcot mosni, a zuhany alatt. A helyett használnék arclemosót. A C-vitamin nem tűnik olyan kötelező elemnek, de annak annyira szimpi a hatása, ahhoz egyszerűen csak kedvem van, hogy kipróbáljam. Azt reggelente fogom majd.

- De még nem nagyon igazodok el, mi ez a sok izé. Niaciamid, meg ilyen olyan savak... Hyaluron sav, szalicisav, stb... Meg mit hogy mivel kell kombinálni. Asszem az arckrémemben van valami sav, a fényvédőmben meg valami Q10, arról se tom micsoda... Pedig mondják nem lehet akármivel kombinálni. Az se tetszik, hogy a fényvédő max 2 órán át véd...

- Amit viszont nem tervezek venni: hámlasztó (nekem úgy tűnik, retinol mellé nem kell, az is hámlaszt vagy mi), toner (nem vagyok zsíros bőrű., majd PH megfelelő tisztítót veszek), 2. tisztító (sokan 1 lépcsőben tisztítanak, de nekem elég lesz 1 is, amúgy sem sminkelek)

2022. szept. 23. 04:40
 15/17 A kérdező kommentje:
* a végén a zárójelben elírtam, hogy sokan 2 lépcsőben tisztítanak, de nekem elég 1 lépésben
2022. szept. 23. 04:43
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, valamit elfelejtette megírni, de hátha valaki olvassa. Ezek a bőrgyógyászok tudhatnak valamit. Láttam egy videót, amelyben egy ilyen dermatológus expon interjúvolták meg az embereket, és basszus mindenkinek olyan szép arcbőre volt. Férfi, nő, fehér, kínai... Volt fiatal, ősz... Mindnek olyan makulátlan arcbőre volt, ez adott egy l9ketet, hogy érdemes ezzel foglalkozni. Mindegyék fényvédőzött meg használt valami hidratáló krémet az kiserült a válaszaikból.
2022. szept. 23. 04:52
 17/17 A kérdező kommentje:
Ha nem lett volna egyértelmű, az interjúalanyok mind maguk is bőrgyógyászok voltak. És nem volt téma, hogy szép a bőrük, csak nekem feltűnt.
2022. szept. 23. 04:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!