Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem tudom már mit kezdjek a...

Nem tudom már mit kezdjek a hajammal? Ez borzalom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Természetes elég idióta textúrájú hajam van. Sok, dús (ami eddig rendben van) de ha csak hagynám úgy magában, iszonyú száraz és loboncos hatása van.


Probáltam én már MINDENT is, követek egy csomó hajas tanácsadó oldalt instán is, egyedül úgy rendezett, ha kivasalom, vagy valahogyan formázom különben ápolatlan hatása van. Na de most hiába hővédőzöm, már megtört az alja eléggé.. Ezért gondoltam f@k that akkor nincs több hő, mire rájöttem, hogy hullámos természetesen a hajam és lehet CGM-ezni kéne (göndör hajúaknak való hajápolási technika). Nagyon jó selymes lesz így a hajam és hidratáltabb is, minden szulfát mentes és cgm barát amit használok, de(!) egy napig tart a hullám, utána csöves ábrázatom lesz.. Seprűs, száll mindenfelé, anyámtól folyamatosan megkapom, hogy nézek ki vele, meg "miért nem fésülöm ki", amikor göndör/hullámos hajat nem szabadna szárazon, de nem érti meg. :D úgy nézek ki mint Hermione basszus, vagy akibe beleüt a 220. Pedig 2 hónapja cgm-ezek.


És nem tudom már mit tegyek, teljesen más ábrázatom lesz, ha kiegyenesítem, sokkal ápoltabb, rendezettebb hatást kelt, csak attól meg törni fog. Ez egy ilyen ördögi kör :D és szerintem az ember haja nagyon nagyon sokat számít a kinézetében.


Van aki itt ezzel bajlódik szintén, hogy nehezen kezelhető a haja? Ti mit tettetek, letettétek a vasalót és elviselitek így, vagy maradtatok mellette?



2022. okt. 11. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Én inkább letoltam nullásra az egészet, sokkal jobb így. 30N
2022. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

#1

Te biztos hogy nem nő vagy, hanem az a hajvágás fétises ürge.

2022. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
.. Ahaaa oké, eddig jó! :D
2022. okt. 11. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet a hosszan nem ártana változtatni és úgy ápolni termékekkel
2022. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is nagyon dús, nehezen kezelhető hajam van, de inkább egyenes és enyhén hullámos néha. évekig ritkítottam rendesen, aztán most nemrég nem xaroztam, felnyírtam kb a fülemig, és nagyon jól működik, sokkal szebb esésű a hajam, életemben először be tudom szárítani ^^ (jelenleg kulcscsontig ér, amikor az undecutot csináltam vmivel hosszabb volt) ezenkívül én javaslok neked hidratáló pakolást, a l'oreal paris wonder water nekem nagyon bevált hátha neked is jó lesz (van göndör hajra való is), és ami a legfontosabb, egy amolyan nulladik lépés a helyes táplálkozás. ez mindenkinél mást jelent, én magamnak főzök, növényi alapon táplálkozok és kb. hetente 2x eszek halat vagy tojást, a tejterméket teljesen kiiktattam az életemből 1 éve és nagyon meghálálta a hajam és a bőröm.
2022. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 köszi szépen!

A hajlevágást számítva a többit majdnem ugyanígy csinálom én is (: tejtermékeket évek óta nem eszem érzékenység miatt, bár én vega nem vagyok. Mindig főzök én is, meg se tehetnénk a rendelést most már ilyen árak mellett, meg mindig úgy vagyok vele, azért az a tuti, amit én csinálok, tudom mit teszek bele, milyen frissen stb.

A Wonder Watert használtam én is, csak mikor CGM-re váltottam, akkor tettem félre.

Illetve az Elseve Hyaluron Plump sampont használtam mellé, meg Fructis Hair Food pakolást.


A pakolást meghagytam, mert azt szereti a hullámos haj is, csak Nature Boxra váltottam samponban és a balzsamom (hu viszont ezt imádom és ajánlom bárkinek, mert a hajam mosáskor olyan lesz tőle, mint a selyem és az illata..mennyei) az OGX Argan Oil of Morocco, kék színű a tubus. Meg emellé olajozom is, hővédő, tehát tényleg igyekszem odafigyelni teljesen. :D és ha formáznám mindig mondják, hogy de szép, meg olyan, mint egy hajasbabának, de mindig meg nem szabadna ugye.

2022. okt. 14. 10:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat #5 neked szántam az elejét :D
2022. okt. 14. 10:55
 8/9 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok, bár férfi létemre. Nem kopaszodok mint sok kortársam, hanem erős és rohadtul dús a hajam ami kezelhetetlen. Most kb 15 centi hosszú, de ha megmosom és megszárítom égnek áll minden szál. Kipróbáltam már mindent, a fürdőszobában sorakoznak a 10000 forintos waxok amikre minden fodrász csodaszerként hivatkozik... aha ja csak nem az én hajamra :D Na mindegy én férfiként megoldom egész nap sapkával, de míg nem tudom hátul összekötni addig szenvedni fogok vele.
2023. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Hát lehetséges, hogy neked is természetesen hullámos/göndör és azért kezelhetetlen. Sajnos nekünk lehet teljesen más termékek jönnek be, mint akinek nem ilyen a haja.


Én rájöttem a dolog nyitjára. Mindig azt láttam, két lehetőség van ilyen fejjel. Vagy minden másnap vasalni kellene, ami hővédelemmel se okés, vagy CGM, de akkor minden egyes nap frissíteni kell a hullámokat, ami vizezést, nyomkodást és termékfelvitelt jelent, nekem erre reggelente nincs időm arc rutin meg minden mellett..

A kulcs: be kell szárítani körkefével. Így nem megyek a természetes hullámok ellen, de nem is olyan a hajam, mint egy felizgatott wc kefe.


Hátha valakinek segít, így csinálom heti 1x és 5 napig jó ez nálam:

- havasító sampont használok, mert balayage szőke hajam van, mindig 2x kell samponozni

- Fructis Banana Hair Food maszk, amit addig rajta hagyok, míg megmosom magam mindenhol kb 3-5 perc (mikor ezt felteszem, itt fésülöm ki a hajam a zuhany alatt a kezemmel finoman)

- a kék Organix (argán olajos) a kondicionálóm, ami IMÁDAT nálam, göndör barát termék, iszonyú jó illata van ilyen teljesen luxus érzetet kelt nekem, de olyan lesz tőle a hajam, mint a selyem.

- régebben még ezután volt, hogy használtam a lamellás kondicionálóját az Lorealnak, de mióta vigyázok a természetes szerkezetre, azt nem használok.

Igazából az a lényeg, hogy az ilyen fajta hajat agyba főbe kell kondicionálni és hidratálni, mert természeténél fogva seprűs, száraz.

Na ezután alacsony hőfokon megszárítom olyan 50%-osan, hogy ne legyen totál vizes, fontos, hogy kell egy csőrös fej az elejére, amivel jobban fókuszálható a levegő. és utána megy a beszárítás nagy körkefével, ami nem könnyű, sokat kell gyakorolnom nekem is, de a végeredmény.. Abszolút megéri. Nagyobb szakaszokra bontom a hajam és úgy csinálom, szárítót szigorúan lefelé kell tartani, különben száll a haj mindenfele is. Amit beszárítottam, betekerem hajcsavaróba egy 20 percre, így megyek végig. Sok idő, sok haj van nekem is, de napokig frizura marad tényleg és olyan puha lesz a hajam, mint vasalás után, csak ez azért jobb opció.

Ja és persze hővédőzni muszáj!

2023. febr. 9. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!