Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítettem a hajam fodrásznál...

Szőkítettem a hajam fodrásznál. Kevés, de világos hamvasszőke mellírt kértem, sárga lettem szinte teljes egészben. Hogy tudok ezen segíteni házilag?

Figyelt kérdés
Később elmegyek másik fodrászhoz, de mivel csak néhány napja történt még várok legalább 4 hetet.
2022. okt. 16. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Hazilag? Vissza kene festeni az egesz hajadat az eredeti szinere, de elotte visszakerni az utolso fillerig a penzedet a fodrasztol.
2022. okt. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hamvasító samponnal moss hajat (maximum 2 percig hagyd rajta), lehet az még megmenti a dolgot. Ha nem, akkor bizony kérd vissza a pénzedet.
2022. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hamvasító sampon és/vagy balzsam. Ha nagyon károsodott a hajad, akkor a balzsamra szavazok, azt nyugodtan rajta hagyhatod sokáig, erősebb lesz a hatása és ápol is.

Nem muszáj drágát venni, a Kallos Silver reflex hajmaszk tökéletesen teszi a dolgát, fehéresebb lesz, nem sárga.

2022. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A fodrász sulit most végezte, most kezdi a szakmát.


A profi szalon fodrász díjának töredékét kérte (20e forintot, ami fodrászatban -korábban érdeklődtem, lett volna az én hajmennyiségemre 60-70e + vágás) így a pénzt nem kérem vissza. Dolgozott vele 3 bő órát non-stop.


Azt elvártam volna, hogy figyelmeztessem sárga lesz..

2022. okt. 16. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fél éve csinálta tanuló fodrász a hajam. Akkor csinálta a szalonban először (ezt már a helyszínen tudtam meg), de festett már korábban is.

Csak anyagárat kért, ami a hátközépig érő dús hajamra 5000 lett (szőkítő+festék). 5 órán át dolgozott vele. Gyönyörű balayage lett, mindenki dicséri. Olyan szép az átmenet, hogy most is tök jól néz ki, pedig azóta sem festettem újra.

Csak néha hamvasító hajpakolást teszek rá, de ezt ő is mondta, hogy időnként kell majd hamvasító vagy lila sampon.

A színt a mesterfodrásszal együtt választottuk ki, nem igazán volt elképzelésem, csak ne legyen sárga. Hamvasra csinálta, valóban nem lett sárga. 5 mosás után kellett a hamvasító, de csibesárgáig sose hagytam fajulni a helyzetet.


A lényeg az, hogy egy idő után minden festék kikopik, tehát természetes, hogy kell a hamvasító idővel, használd te is, megoldja.

A fodrász pedig így is sokat kért és nem ügyes, vagy nem vette figyelembe az igényeidet. Nem tudom, milyen hosszú hajad van, de anyagárnál többet nem fizetnék gyakorló fodrásznak, és anyagár 10 ezer felett gyanús.

2022. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én három helyen (tanulónál) kérdeztem utána + profi fodrászoknál.

Az egyik egy budapesti szalon tanulója, ott 15e forintot kellett volna elutalnom a fodrászat bankszámlájára, ez lett volna az anyagár, előre, két héttel korábban (gondolom, hogy biztosan megyek).


Egy másik tanulófodrász 15-18e forintot kért, de aznap lemondta.


És végül akihez elmentem, ő is 15-18e forintot kért, és végül lett 20e.



A profi fodrászok mondtak 50+ árakat.

2022. okt. 16. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De milyen hosszú a hajad és pontosan milyen festést kértél? Mutatsz képet?
2022. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ilyet kértem:

[link]


Teljesen sötétbarna voltam.


[link]

A második kép alul, ahol egészen szőke csíkokkal a hajában lefelé néz. Az szuper lett volna.


Most szőkés sárga.

2022. okt. 16. 23:53
 9/10 anonim válasza:
En lila samonnal festettem be a száraan a hajam és sötétebb lett, hamvas, eltakarta a csibesargat. Használd festekkent a lila samont.
2022. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És előtte volt festve a hajad? Mert bizony az is számít ám.



Nekem is sötétebb barna hajam van, 15 éve festem itton mindenféle vad színekre, és bizony a leszivatást könnyen túl lehet lőni.

A csibesárga javítható, ha viszont cérnametéltté ég, az már nem.


Szóval nem jártál rosszul, és aki tanulóhoz megy, az ezt is vállalja.

Nekem még profi fodrász is festett olyan se színt mert ezek kémiai reakciók, néha több lépésből kell kisakkozni a világosat.



Legalább pán nap intenzív ápolás kellene neki, de pár héttel jobban jársz. Aztán rá lehet menni még több szőkítővel, és korrigálni.


A toner sampon inkább a fenntartást fogja segíteni, de ha neked még vöröses árnyalataid is vannak, azt nem fogja neked a lila kiütni (a vörös komplemetere a zöld).

2022. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!