Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nemrég kezdtem el az Inerta (...

Nemrég kezdtem el az Inerta ( 20 mg) szedését,( 1x1) kinek mik voltak vele a tapasztalatai, illetve mennyi idő múlva kezdett el látszódni a javulás? Olyan előfordulhat, hogy egyáltalán nem használ?

Figyelt kérdés

Régen 17 évesen ( most 23 vagyok) küzdöttem serdülőkori aknéval hasonló gyógyszer rendbe tette amit fél évig szedtem. Véleményem szerint a maszkviselés miatt nem tudott eléggé levegőzni a bőröm,ezért visszajöhetett,ugyanis kizárólag a maszk takarta területeken jött elő ( nyak,áll,állcsont,áll alatt) . A doki szerint nemvolt elég a félév,és van akinek több kura kell, de furcsa pont most jött vissza mikor maszkot kell viselni.

Illetve elgondolkoztam,hogy mivan ha valami szervi gondom van vagy egyéb hormonzavarom. Annak mik a tünetei? ( menstruációm rendszeres,anyagcserem az változatos, nem mindennapos) A válaszokat és segítséget, előre is köszönöm!



2021. febr. 2. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

Én jelenleges is szedem. 20mg-ost napi 2x. Június óta. Mostanra tudom azt mondani hogy szép a bőröm.

Nem találtak semmit nálam, ami okozhatja, ezért félek is hogy mi lesz ha abba hagyom.

Neked volt vérvételed? Esetleg nem lehet hogy van rossz fogad?

Emésztésed rendben van?

2021. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Legutóbb 1 éve voltam vérvételen,de majd márciusban tervezek újramenni miután beszedtem egy havi adagot a gyógyszerből. Akkoriban is voltam és mindent rendben találtak,remélem most is így lesz.

A napi két adagtól nem lesznek durvábbak a mellékhatások?

Nem hiszem hogy lenne rossz fogam,legalábbis nem fáj már egy jó ideje semmim és ha voltam rutinvizsgálatom nem volt semmi gond.

Emésztésem hol jobb hol rosszabb, illetve nemtudtom hogyan javíthatnék rajta, gondolkoztam probiotikumon pl.

Régebben ezekbe a gyógyszerekbe nagyobb dózisokat adtak? Nagyon rég volt de nekem úgy rémlett hogy elég hamar rendbe hozta az arcomat akkoriban, bár lehet ez a felnőtt akne makacsabb.

Neked mennyire volt durva az akne? Az arcod egész területén?

2021. febr. 2. 12:16
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Egy évig kellett szednem az inertát, olyan 4 hónap után indult be a változás. Nagyon csúnyán aknés volt a bőröm, és miteszeres, tele volt vele a homlokom és az arcom. Már 3 éve nem szedem és nem jöttek vissza az aknék, nagyon ritkán elő jön egy két pici pattanás. A bőröm nagyon szép lett tőle, egy két heg megmaradt.
2021. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kezdeti rosszabbodást tapasztalt valaki? Ha igen, meddig tartott?

Ha nekem csak a nyak/áll rész akkor lehet előbb kitisztul mintha az egész arcomom lenne?

2021. febr. 2. 15:40
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első 1 hónap után tünetek rosszabbodtak, de nem tartott sokáig. Mindenkinek máshogy reagál a szervezete erre a gyógyszerre, valaki nem tapasztal rosszabbodast valaki igen.

Nem tudom hogy mit mondott el az orvos és mit nem de szeretnék pár tanácsot adni.

Nagyon ki fog száradni az egész tested, használj valami nagyon jó arckrémet, testápolót, ajakápolót lehetőleg mindennap. Nekem a szemem is nagyon kiszaradt tőle, szemcseppet kellett használnom. Igyál sok folyadékot, emiatt nem fog annyira kiszáradni a torkod. Napra csak nagyon óvatosan menj majd, nyáron használj naptejet. Ne napozz és ne menj szoliba. Amíg szeded a gyógyszert 3 havonta menj el vérvételre mert ez a gyógyszer roncsolja a májat. Nálam koleszterin emelkedést is okozott.

2021. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Régebben nem rémlett hogy lett volna rosszabbodás,de lehet mer előtte voltam kozmetikusnál,jelenleg viszont úgy látom hogy lehet most nem úszom meg :/


Köszönöm a tanácsokat, ezekkel tisztában voltam és az orvos is megemlítette de nyilván jobb többször hallani :) Szerencsére a folyadékbevitellel nemvolt sosem gondom.

Hidratálásra van konkrét márka amit tudsz/tudnátok ajánlani? A doki adott termékmintákat LRP-ból egy habzó lemosót és egy hidratálókrémet,illetve fényvédőt, de akkor ez esetben testápolót is elkezdek gyakrabban használni.

Márciusban megyek el az első vérvételre miatta, remélhetőleg nem lesz gond.

2021. febr. 2. 19:37
 7/23 anonim ***** válasza:
Én a cerave hidratálóját szoktam használni.
2021. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Olyan lehetőség fenn áll hogy egyàltalán nemhat? Ha esetlegesen hat és visszatér, akkor valószínűleg belső/hormon/szervi problémára kéne gyanakodnom?

Egyelőre bízom benne, hogy nem tér vissza és ha már vége a kúrának, akkor egy tudatos bőrápolási rutint tervezek kialakítani :)

2021. febr. 3. 10:58
 9/23 anonim ***** válasza:

Kérdező 8.kommentjére:

Tudatos borapolast már most is elkezdheted, tisztítás hidratalas fenyvedelem nagyon fontos a gyogyszer mellett / és amúgy is.

pl.

R: langyos víz, fényvédő

E: duplatisztitas(Garnier micellas víz rozsaszin+Cerave hydrating) , hidratalokrem .



Én is szedem a gyogyszert amúgy.. néha rakok niacinamideot(hidrataloba), de még pycnogenolt is szinten hidrataloba. (The ordinary minda2)


Egyébként ha a gyogyszer után is fennáll a probléma érdemes lehet hormonpanelre menni, meg esetleg intolerancia vizsgálatra.

2021. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Én 2 évig szedtem megállás nélkül, természetesen a bőrgyógyászom utasítására. 2019.novemberében fejeztem be önként és minden rendben is volt kb 4 hónapig amikor is vissza tért a nagyon erős zsirosodas az arcomon amivel még úgyahogy együtt tudtam élni de igen nálam is a maszk tette full tönkre újra az arcom és most annyira hogy nekem is az arc, állkapocs csont mentén és alatta is szörnyen pattanásos lett de az a nagyon durva mély típusú..🤦🏼‍♀️Úgyhogy megint el kellett elkezdjem tavaly novemberben és sajnos a mai napig jönnek elő és nagyon lassan tűnnek/gyógyulnak meg viszont már alakul szerencsére és nekem is úgy rémlik hogy sokkal hamarabb hatott az akkori kúra mint a mostani de igen az is lehet hogy ez most makacsabb mint volt. 😅 Támogatom az arcápolási rutint mert az is sokat segít legalábbis nekem rengeteget tett a javuláshoz. Nekem a vérvétellel mindig minden rendben volt, szerintem nálad sem lesz semmi gond. :)
2021. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!