Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz és "szállós" hajra...

Száraz és "szállós" hajra keresek nem túl drága de hatásos akár házilag elkészíthető ápóló pakolást vagy balzsamot aki ismer ilyet megtenné h leírja?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A ricinus olaj meg a tojássárgája nagyon jó száraz hajra.

R. olajat sztem gyógyszertárban tudsz venni.


a hajad hosszúságától függően felmelegítesz kb 6 ek. olajat, majd hozzákeversz úgy 2-3 tojássárgáját. ezt felkened a hajadra, majd folpack-kal (átlátszó fóliával) lefeded, hogy ne csorogjon az arcodra meg a nyakadra a pakolás. aztán végül egy törölközőt is tehetsz a fejedre turbánszerűen, hadd dunsztolódjon a hajad, melegben sokkal jobban hat a pakolás. így maradsz kb. 2-3 órát, aztán jó alaposan kimosod a hajadból a pakolást.

Ezt kb 2 hetente ismételd.

ezenkívül mondj le a hajvasalásról, de még a magas hőfokú hajszárításról is. az tovább szárítja a hajat.

továbbá használhatsz valamilyen napi ápolószérumot száraz hajra, ezeket napi szinten is használhatod, be kell vele fújni a hajad. roskadoznak a drogériák polcai ezektől.

ennyit tudtam segíteni:)

2008. dec. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az olivaolaj is jó!
2008. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annó a sima ruhaöblítő vált be. Fontos hogy ne rendszeresen használd, mert elzsírosítja a hajad és csak úgy, hogy előre lehajtod a fejed és a felhigított öblítővel bedörzsölöd, de inkább nyomkodod. Alaposan kimosod! És tök jó az illata is tőle. :)Sok sikert!
2009. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!