Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » AHA hámlasztó savat hogyan...

AHA hámlasztó savat hogyan lehet/érdemes bevezetni az arcápolási rutinba?

Figyelt kérdés

Eddig én mindig csak arcradírt használtam, de sokat olvasgattam a témában, és arra jutottam, hogy szeretnék váltani kémiai hámlasztóra. A bőröm teljesen normál, nem száraz és pattanásaim sincsenek (maximum a T vonalban néha-néha mitesszerek), és a BHA savról azt olvastam, hogy pattanások ellen érdemes azt használni. Így Revox AHA savat vettem, és ezt szeretném valahogy beilleszteni a rutinomba, de fogalmam sincs, hogyan kell.

Reggel c vitamin szérumot, hidratálót és fényvédőt használok, este pedig niacinamidot és hidratálót.

Szerintetek az AHA jó lehet az én normál bőrömre? Heti hányszor kell ezt használni? Reggel vagy este? Amikor használom, mit lehet kenni utána? Hidratálót, szérumokat vagy semmit?


Nem értek egyáltalán a hámlasztáshoz, így érdekelne minden tapasztalat, hogy ti hogy használjátok, milyen bőrtípusra, mik a tapasztalataitok vele, illetve hogy szerintetek hogyan érdemes beillesztenem a fent említett rutinba? (kérdeztem FB-os skincare csoportban is de nem kaptam választ, így gondoltam megpróbálom itt is, hátha van 1-2 hozzáértő a témában:) )


Előre is köszi!!



2022. dec. 29. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Bárki használhat aha savat, de más problémát oldanak meg.

Több típusa is van(mandula, glikol és tejsav).


Mivel kezdő vagy így alacsonyabb százalékút használj először(max 10, de inkább 5 körülit).

Ahogy elfogyott az üveg mehetsz akár magasabb szazalekra is.

Az ilyen 30%, körülieket meg csak ősztől kora tavaszig szabad használni heti 1-2 alkalommal és 15 perc után le kell mosni őket, illetve ha nem kened újra a fényvédőt napkozben, akkor a kis százalékú aha savat is hanyagold nyáron. (fenyerzekenyit)


Egyébként várható a purging(először kicsapja a bőröd, de max 1 hónap után elmulik).


Illetve a legfontosabb: csak és kizárólag este szabad aha savat használni. És fokozatosan emelni, de százaléktól függően heti 2-3 napnál nem kell gyakrabban használni.

2022. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ilyen erősebbeket 1 max 2 alkalommal lehet hetente, ki kell tapasztalni. Mindenhol azt olvasom higy pattanásosod lesz tőle akkor túlhasználod, ilyenkor ritkítani kell a használatát

Rajta van a használati utasítás. Este kend fel, x perc után mosd le és hidratálj.

2022. dec. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!