Intim gyanta otthon?

Figyelt kérdés
Szeretnék váltani gyantára intim területekre is. Maga a gyantázás már nem idegen, dm-es poharas gyantával szoktam megoldani, és mindig jól sikerül, nem is olyan fájdalmas. Próbáltam már intim területen is, de csak kicsi részen. Hogyan csináljam?

2023. febr. 5. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Elsőre menj el profi kozmetikushoz. Lesd el a folyamatot, mert nem olyan egyszerű mint pl lábon. Főleg hogy nem is látod mindenhol jól. Én srácként próbáltam magamnak, de nem nagyon ment az előbbiek miatt, úgyhogy maradtam a kozmetikusnál, pedig máshol simán le tudtam gyantázni magam évek óta.


Te lány vagy fiú vagy?

2023. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. A kozmetikus szoba sem jöhet.
2023. febr. 6. 07:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ügyeskedj, de nem lesz könnyű.


Bár puncim még sosem volt, szóval ebben nincs nagy gyakorlatom fiúként, de saját magamon elég problémás egyedül. :)

Két kéz általában kell kifeszíteni a bőrt, miközben kened, de főleg amikor rántod. Nekem csak két kezem van, így sokszor gondban voltam. A kozmetikusnál sem csak fekszek, hanem aktívan részt veszek a műveletben, sokszor mindkét kezemre szükség van feszesen tartani a bőrt, ő pedig keni és rántja, sokszor használva a másik kezét szintén feszítésre.


A szeméremdomb lesz a legkevésbé problémás, mert ott relatíve vastag és erős a bőr, de lentebb az ajkaidnál nagyon óvatos és határozott legyél rántáskor. Könnyen le lehet tépni a bőr felső rétegét, ha ügyetlen vagy. Kis keskenyebb csíkokban haladj inkább, főleg az elején.


Sok szerencsét a dologhoz, remélem jól sikerül, és szép lesz a végeredmény! Ha normálisan meg tudod csinálni szeretni fogod, mert szuper érzés legyantázva, sokkal jobb mint borotváltan.


Ja és készülj fel hogy elsőre elég fájdalmas, másodjára már enyhébb lesz, főleg ha rendszeresen csinálod.

2023. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az intim területeken történő gyantázás kényes és érzékeny folyamat, ezért javasoljuk, hogy legyen türelmes és óvatos az első próbálkozások során. A következő tippek segíthetnek abban, hogy sikeres legyen az intim területeken történő gyantázás:


1. Egyenletesen vidd fel a gyantát a bőrre, és mindig a szőrnövekedést irányába húzd le a gyantával együtt. Ne húzkodj az arcaddal az irányába, mert az fájdalmas lehet.


2. Használj magas minőségű gyantát, kifejezetten intim területekre tervezve. Ezek a gyanták általában kevésbé irritálják a bőrt, és könnyebben eltávolítják a szőrszálakat.


3. Használj területi korlátozókat, amelyek megvédik az intim területeket a felesleges gyantamennyiség és a nem kívánt húzásoktól.


4. Próbálj meg ellazulni és lassan lélegezni, hogy csökkentsd a fájdalmat és a stresszt.


5. Ha nagyon érzékeny vagy fájdalmas a gyantázás, akkor használj fájdalomcsillapító krémet, vagy kérj meg egy barátot, hogy segítsen.


Ne feledkezz meg arról sem, hogy az intim területen történő gyantázás sérülést okozhat a bőrnek, és fokozhatja a fertőzés kockázatát. Ha bármilyen bőrproblémád vagy érzékenységed van, konzultálj dermatológussal, mielőtt elkezdnél intim területen gyantázni.

2023. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!