Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez a szokás káros a hajra?...

Ez a szokás káros a hajra? Okozhat idő előtti őszülést?

Figyelt kérdés

Sajnos ha ideges vagyok, és egyedül vagyok, kaparni szoktam a fejbőrömet. :( Tudom, nagyon rossz szokás, próbálok leszokni róla, de ez öntudatlan. Ha rajtakapom magamat, rögtön abbahagyom.


Néha így lekaparok "bütyköket", "bogyókat", ami a hajszálak tövénél van. És észrevettem, hogy pont azokon a területeken nőnek vissza őszen a hajszálaim, ahol ezt csinálom. Van összefüggés? Mi pontosan az a fehér bogyó a hajszálak tövében? Függhet azoktól a pigmentáltság?


Vagy lehet, hogy nincs összefüggés, és amúgy is ott kezdenék őszülni (halánték)? Egyébként viszonylag fiatal vagyok, 25 éves, de anyukám is korán kezdett őszülni.


Köszi a segítséget!



2023. febr. 15. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A korai őszülésnek genetikai alapja van, a kaparás egyáltalán nem befolyásolja. Viszont hosszútávon hajhullást okozhat, fel tudod annyiszor sérteni az adott területet, hogy utána ne nőjön haj azon a ponton.
2023. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ez megnyugtató! Nem bánom az őszülést, de rossz lenne, ha azért történne, mert kaparom. Próbálok leszokni, hogy ritkulni se ritkuljon.
2023. febr. 15. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!