Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hegek eltüntetésére mit...

Hegek eltüntetésére mit használjak?(akár házi praktika, akár terméket is lehet ajánlani)

Figyelt kérdés
Kb.3 évig full pattanásos volt az arcom , és elég zsíros a bőrtípusom is . Mostanra pedig már kihegesedtek és egy ideig használtam citromot ami segített , de most olvastam ,hogy hosszú távon káros.Emellett már bőrorvosnál is voltam , használtam már klindamicint,"Adapalen" gélt is de semmi nem segített. Bármilyen tipp , vagy termék?

2023. máj. 13. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha a citrom segített, az a hámlasztó tulajdonsága miatt volt, ezért azt ajánlom, hogy használj AHA hámlasztót. Kezdetben egy gyengébbet, majd szép fokozatosan eljuthatsz az Ordinery 30%-os Aha hámlasztójáig, ami sokaknak bevállt. De érdemes most már megvárni vele az őszt, mert fényérzékenyít.

Érdemes fényvédőt használni, mert az uv-től súlyosbodhat a helyzet, valamint használj egy bőrtípusodnak megfelelő hidratálót az ápolására. Zsíros bőrre valamilyen géles állagút használnék, pl purito deep sea pure water cream, heti 2x estére mehet a La roshe Posay cicaplast is, ami ugyan egy nehéz krém, de sebekre, irritált bőrre nagyon jó.

2023. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te jó ég citromot ne! Soha többet, iszonyú káros a bőrre! Menj el inkább kozmetikushoz halványító kezelésre (de vigyázz, ha aha hámlasztást szeretne csinálni akkor keress mást). Ezt annyiszor kell ismételni, ahányszor a bőröd állapota megkívánja, illetve ahogy az első is írta, fényvédelem az év minden egyes napján évszaktól és időjárástól függetlenül, mert az uv sugárzás hatására is alakulnak ki pigmentfoltok és elősegíti a bőr korai öregedését, a bőrrákról nem is beszélve.


1-es: a cicaplast krémek nem javasoltak napi használatra és csak indokolt esetben használhatóak.

2023. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, Aha hámlasztót fel kell írnia egy bőrorvosnak vagy a nélkül is tudok venni? Esetleg egy linket ezekről a hámlasztókról?
2023. máj. 14. 23:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Fényvédőt alapozó alá mennyire ajánlatos rakni? Vagy az úgy egyáltalán nem hatásos, esteleg káros? A fényvédőkkel még az a gondom hogy az eleve zsíros bőrömet még jobban zsírosítja..
2023. máj. 14. 23:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező olvasd el mégegyszer amit írtam (2-es vagyok), mert mindent említettem amiket most kérdeztél. Leírtuk az 1-es válaszolóval együtt, hogy most már NE HASZNÁLJ hámlasztót, miért akarsz mégis venni? Plusz ahogy látom nem vagy otthon a témában, ezért inkább mindenképpen kozmetikushoz menj mert a bőrápolás sokkal összetettebb mint ahogy sokan próbálják elhitetni.


Fényvédőt ahogy írtam is minden nap fontos használni, véd a pigmentfoltoktól, korai bőröregedés ellen, bőrszárazság ellen valamint a bőrrák ellen. Olyat kell keresned amelyik nem zsírosítja a bőrt, leírom én mit használok de ezek nem a legbarátibb áron vannak: Dermalogica és Torriden. Ezek mattítanak, szeretem őket. De teljesen bőrfüggő, kinek mi válik be.

2023. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a fényvédőre a tippeket. Azért érdeklődők még mindig a hámlasztókról mivel a bőrorvosom azt ajánlta ,és tényleg nem vagyok ebbe jártas mivel nem használtam még..
2023. máj. 15. 08:34
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Abban igaza volt, hogy sokat tud segíteni, de mint említettem, van más lehetőség, pl. egy kozmetikai c-vitaminos kezelés is szuper eredményt tud hozni és azt nyáron is lehet alkalmazni. Egy ilyen kezeléssel olyan eredményt tudsz elérni, mint otthoni halványítással 4-5 hónap után.

Viszont szerintem az orvosod nem azt mondta, hogy most menj hámlasztó kezelésre, mert fényérzékenyít és sokkal foltosabb leszel mint jelenleg vagy. Ha ezt mostanában javasolta és ezt nem tette hozzá, akkor érdemes egy másikat felkeresned legközelebb.

2023. máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy részletesen kifejtetted
2023. máj. 15. 08:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit
2023. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!