Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitesszeres, kissé zsíros...

Mitesszeres, kissé zsíros arcbőrre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mitesszerek vannak a homlokomon, orromon, arcomon, államon. Némelyik csak akkor látszik ha közelről megnézem a tükörben, de így is zavar.

Kissé zsíros is az arcbőröm.

Sminkelni nem szoktam magam amúgy szóval nem nagyon vagyok képben az arcápolással sem.

Amit kiadott elsőre a kereső az a Revox olaj, de mivel tényleg nem értek hozzá ezért nem tudom, hogy ez tényleg jó lenne-e nekem.

Hátha tudtok nekem segíteni lányok/nők. :)

25 éves vagyok egyébként.

Itt is van pár kép, hogy mi a helyzet. Szörnyűek ezek a kráterek arról nem is beszélve, hogy mindig ilyen karikás a szemem.

[link]

[link]

[link]

[link]



2023. máj. 15. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

A helyzeten sokat tud segíteni egy jó kozmetikus. Közülük olyanhoz kell menni, aki nem hentes módjára nyomkodja szrrá bőröd.


Meg igazából sok lenne mindent leirni. Jobb utána olvasni a dolgoknak. Amit tudok ajánlani, hogy olvasd a skinsmart.hu-t, fb csoportok is vannak, közülük az egyik legjobb a tudatos bőrápolók klubja(vannak kalauzok is).


A legfontosabb egyébként a bőr diagnosztika(ebben kozmetikus is tud segíteni), mert ennek mentén lehet csak termékeket javasolni, a másik meg az alaprutin. Reggel lemosó, igény szerint hidratáló és kötelezően fényvédő. Este pedig egy olajos lemosó utána vizes lemosó és hidratáló. Heti 1-2 alkalommal pedig agyagmaszk is jó lehet a te borodre.

2023. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanez tudom javasolni amit az 1-es írt, nem értem miért pontoztátok le (gondolom mert nem javasolt indokolatlanul bolti termékeket).


A bőrápolás a megfelelő bőrdiagnosztikával kezdődik, ami pedig nem olyan egyszerű, mint sokan próbálják elhitetni (nem véletlenül tart évekig mire jól megtanulja valaki).


A bőröd egyébként teljesen átlagos, mindenkinek ilyen nagyjából a bőre, textúrált, nem pedig instafilter kinézetű. Ettől függetlenül mindenképpen menj el egy JÓ kozmetikushoz aki kitisztítja a mitesszereidet mert akármit is hallasz/olvasol, azokat mindenféle kence nem fogja "kiszedni".

2023. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Én is javaslok egy kozmetikust, aki eltud indítani a bőrmeghatározás és jó rutin kiépítés útján. Én letudom írni miket használok, nekem is tágak a pórusaim, illetve pigment foltjaim vannak, de nem miteszeres a bőröm, így neked valószínű más irányban érdemes keresgélned egy kicsit, vagyis semmi értelme nem lenne.

Ami tuti biztos és nem lehet vele mellé lőni, az egy alap rutin és ezzel el is kezdhetsz kísérletezni, mert gyakran ebben sem találja meg az ember elsőre azokat a termékeket, amiket újra venne. Ilyen egy lemosó, egy fényvédő és egy hidratáló krém. Ha ezeket bevezetted a napi rutinba és mindegyikkel elégedett vagy, akkor el lehet kezdeni bevezetni egyesével különféle hatóanyagokat, szérumokat is.

Mi egyébként anyuval és az egyik barátnőmmel csere-beréljük ezeket, mert van olyan amit az én bőröm nem bír, így néhány használat után félreteszem és van ilyen náluk is, így legalább nem vész kárba. Kozmetikus is tud adni esetleg termékmintákat, vagy kisebb kiszereléseket próbára. Én pl. így találtam meg azt a fényvédőt, amit eltudok viselni az arcomon.

Menj el egy arckezelésre egy JÓ kozmetikushoz és beszélgessetek a bőrtípusodról a kezelés közben és arról, hogy mivel érdemes esetleg ápolnod. Ha annyi a tanácsadás, hogy egy méregdrága márkát akar mindenképpen rádtolni (aminek ő viszonteladója), akkor nem jó helyen jársz...

Ezen felül pedig javaslom a skinsmart és a tp makeup youtube csatornákon a tudatos arcàpolós videókat. Nagyon nagyon sok hasznos infót meg lehet tudni belőlük és egy tök jó alap képet kapsz hogy mit is csinàlj magaddal. :)

2023. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!