Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz arcbőr hogyan lehet...

Száraz arcbőr hogyan lehet puha, és egészséges?

Figyelt kérdés
Akár táplálkozási tipp is jöhet, a krémek nem érnek semmit sajnos :(
2023. máj. 24. 07:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%

Víz, rengeteg víz. Krémes, tejes lemosó,

Hialuronsavas szérum, rá hidratáló arckrém. Heti 2x vagy gyengéd enzymes peeling vagy hámlasztás PHA savakkal. Illetve kiegészítő maszk, amullakúra. BHA-ból mehet a mandulasav. Ha nincs tőle irritáció, szépen fokozatosan akár mindennap lehet használni.

De hogy pontosabban írjak, tudni kellene jelenleg miket használsz, mi a pontos rutinod.

Mostanában lett száraz, valami hatasára, vagy eleve az?

2023. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, mitől száraz a bőröd. Zsírhiány vagy vízhiány? Esetleg mindkettő? Zsírhiányra nem fogsz találni boltban semmit. Én mindenképp kozmetikust javaslok, aki diagnosztizálja a bőröd és elmondja, mire van szükséged.


1-es: a bőrnek sok a heti 2 peeling, semmi szükség rá, és mivel a kérdező azt írta, száraz a bőre, nem kell neki BHA sav, ami ráadásul nem mandulasav hanem szalicil. A mandulasav AHA. És a BHA sem mehet minden nap!

2023. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, elírtam, valóba AHA savra gondoltam. Köszönöm a javítást.
2023. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bőr válogatja, hogy mi a sok. Az elszáradt hámreteget mindig érdemes peelingel, gyengéd hámlasztóval eltávolítani, mert akkor mélyebben tudnak felszívódni a hidratáló szérumok, krémek, maszkok. Amíg ott a száraz, elhalt réteg, csak csúszkálni fog rajta.
2023. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok, mindig ilyen száraz volt, de ha bármivel bekenem, 1 napig jó és utána pattanásos, zsíros lesz. Ugyanígy reagál a 11000 forintos Yves Rocher krémre és a 2000 forintos Dm Baleára is. Egyébként csak vízzel mosom.


Újabban rászoktam csak és kizárólag arra, hogy vízzel mosdok és napi 1x arctonikozok (clean and clear). Ettől úgy tűnik, hogy jó (nem túl száraz és nem is lesz zsíros pattanásos). Viszont ugyanolyan rossz tapintású és szürke, mint egyébként. Pedig most valamennyire le is barnultam..

2023. máj. 24. 09:01
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, megpróbálom, amit írtatok
2023. máj. 24. 09:01
 7/19 anonim ***** válasza:

Az életkorod elárulod kérdező? Mióta ilyen diszkomfortos az érzet?

A pontos jelenlegi rutin is számít, milyen termékeket, milyen bőrtípusra használsz. Mert így csak tippelgetni tudunk, ahány szakértő, infuencer, beauty videós, kb. annyiféle hit van.

2023. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Áh, ez így abszolút rossz, ne haragudj. Clean&Clear nem kell neked. A pattanásokat a nem megfelő rutin is okozhatja. Nálad erről van szó.
2023. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Arctisztító, gyengéd hámlasztó, ha szükséges(AHA, PHA), hialuronsav, fényvédő és/vagy hidratáló.
2023. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy emiatt kell peelingezni, viszont a bőr megújulási folyamata mindenkinél ugyanolyan sebességű, ezt teljesen felesleges és szükségtelen gyorsítani mert így könnyen az ellenkezőjét lehet elérni.
2023. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!