Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Biztonsági borotva tanácsok?

Biztonsági borotva tanácsok?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy veszek egy biztonsági borotvát, de hatalmas a választék. Mire figyeljek? Mi az a nyitott fésűs, zárt fésűs borotva? A használatáról egy csomó anyagot találtam, de vásárlási tippek nincsenek, csak konkrét modellek. Akik használnak esetleg ilyen borotvát az ő tapasztalataikat, tanácsaikat megköszönném

#borotva #biztonsági borotva #borotva tanácsok #nyitott fésűs borotva #zárt fésűs borotva #borotva vásárlási tippek
2023. jún. 4. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
90-es évekig használtam, de nagyon jó volt áttérni annak idején a gillette kétpengésre. Excel vagy mi volt a neve. Aztán jött a hárompengés, ami már tényleg fényévekkel jobb a régi egy pengéshez képest. Nekem ez a tapsztalatom.
2023. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igazából azért szeretnék áttérni a "régebbire" mert a mostaninak borotva fejei nagyon drágák, csak nem tudom hol kezdjem
2023. jún. 4. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én sima cserélehtő pengésssel borotválkoztam vagy 20 évig. 1-2 éve váltottam csak elektromos borotvára


Én rendesen meg tudtam borotválkozni vele, heti 1-2 szer borotválkoztam vele kb havonta kellett bele új penge, kb 500 forint volt bele 10 darabos wilkinson penge.


Amugy azért váltottam elektromos borotvára mert a tököm tele volt a borotvahabozásos macerából, mert amugy maga a pengés borotválás kb 3-4 perc, de a pacsmagolás stb az amit meguntam


Most egy olcsó Philipsz körkésest használok, 3-4 naponta borotválkozom, kb 5 perc alatt leszedi simán szárazon, nekem igy kényelmesebb minta pacsmagolás volt.


Amugy ezeka 3-4 pengés drága vackok kb ugyanazt tudják mint az egy pengés sima borotvák, csak 10 ed annyiba se kerül bele a penge:)

Kamu az hogy a sok pengés cuccok sokkal jobban vágnak.


A sima pengének mind a két felén van él... borotválkozás közben megforditod tolod tovább, mondom pár perc maga a borotválás, ha nem zavar a pacsmagolás miatti vizezés akkor ajánlom, wilkinson pengét vegyél hozzá aza legjobb

2023. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt tudod esetleg mi a különbség a nyitott/zárt fésűs cucc között? Ha a műanyag nyeles cuccot veszem meg azzal mit vesztek mintha full fém borotvát vennék?
2023. jún. 5. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Én használtam fém borotvát, de aztán áttértem egy sima müanyagból gyártottra

Olcsóbb, könnyebb, és tisztitani is könnyebb


ugyanazt tudja a müanyag is mint a hagyományos fém, csaka fém elegánsabb, tartósabb szebb(ha állandóan tisztán tartod)


A zárt fésüs annyiban jobb hogy azzal nem tudod nagyon rányomnia börödre és nehezebben vágod meg magad


De viszont a nyílfésűs borovával extra nagy szakálat is simán le tudsz borotválni mert nem tömödik el

2023. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az utolsó pár évben ilyen olcsó müanyag borotvát hazsnáltam


szerintem 10 évet simán kibir és olcsó:)


[link]

2023. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már indulok is a boltba!:)))
2023. jún. 6. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!