Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros hajra sampon ami...

Zsíros hajra sampon ami hajhullás elleni van?

Figyelt kérdés
A fejem tetejétől kb a fülemig 2 nap alatt nagyon bezsírosodik a hajam de a vége száraz marad és eszméletlenül hullik. Csipőig ér kb. Eddig csak olyan samponokat találtam ami hajhullás ellen van, regeneráló stb de száraz hajra. Nekem zsírosra kéne. Ezelőtt 3x dúsabb hajam volt:(

2023. jún. 28. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

A problemat belülröl kell megszüntetni, a sampon nem allitja meg a hajhullast.

Elöször is csinaltass egy verkepet, labor vizsgalatot, lehet goc van a szervezetedbe, esetleg pajzsmirigy (alul, vagy felül) müködes, vagy nögyogyaszati,vagy egy gyulladt fog miatt is hullhat a haj (igazabol sok minden lehet)

Elmehetsz egy börgyogyaszhoz is, aki megvizsgalja a fejböröd.

Dm-es hajvitamint tudom ajanlani, de van nagyon sok fele.

Samponbol viszont van olyan, amire az van irva: Zsiros tövü-szaraz vegü hajra. (pl.Garnier) De van sok marka is, kiserletezz.

A haj vegere minden hajmosas alkalmaval tegyel balzsamot!! Havonta pedig par alkalommal hasznalj hajpakolast, amit rajta is hagysz bizonyos ideig - majd kimosod. Ez segit a szaraz vegek ellen.

Illetve hajolajat is hasznalj a haj vegekre.

Lehetöleg minel kevesebb hö érje. (hajszarito, hajvasalo mellözese) De ha megis ezeket hasznalod, erdemes elötte hövédö spray-vel befujnod a hajad.

2023. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Stressz miatt kezdett hullani, aztán azóta is hullik
2023. jún. 28. 10:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Vérképem szerint meg nincs semmi bajom
2023. jún. 28. 10:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Vasalás előtt mindig befújom hővédővel, a végére használok olajos sampont meg argán-kókuszos hajolajat de hamar száraz lesz azután is:(
2023. jún. 28. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne ilyen Garnier, meg hasonló szulfáttal és szilikonnal telenyomott drogériás samponokat vegyél. Nézegess natúr samponokat (nekem az Esszencia nagyon bevált, de van több fajta is), ezek sem fogják a hajhullást megállítani, hiszen ha stressztől hullik, azon semmilyen sampon nem fog segíteni, de a fejbőrnek, hajadnak jót fognak tenni.
2023. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Venita salonos, Varga samponokat nézegettem, hogy hátha...Ilyen szilikonos samponokat igyekszem kerülni.
2023. jún. 28. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a sok-sok dolgot egyben egy sampon se fogja neked hozni. A fejbor kimeletes tisztitasara sampon kell, a szaraz hajvegekre balzsam es olaj.


Hajhullasra nekem kollagen+ rozmaring viz hasznalt (youtube-on talalsz rola videokat, hogyan kell a rozmaringot alkalmazni, elkesziteni, most ezt nem irnam le).


Vichy dercos samponokat es balzsamokat szoktam en hasznalni (ugyan zsirosodasra hajlamos a hajam, de normal hajra valot veszek) olajnak pedig 100% argant hasznalok.

De most ez csak egy ut, nyilvan nem muszaj pont ezeket megvenni neked is. A lenyeg az volna szerintem, hogy mindenkeppen el kell kerulni a szarito hatasu samponokat, amiket zsiros hajra arulnak. Mert a fejbort hidratalni kell, hogy ne termeljen meg tobb zsirt.

Es mindenkeppen kell egy jo minosegu balzsam es egy olaj az alaprutinba, termeszetesen nem orult mennyisegben hasznalva es akkor nem nehezitik el a hajat :)

2023. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!