Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkített tönkrement hajat...

Szőkített tönkrement hajat jobb visszafestetni az eredeti színére?

Figyelt kérdés
Egy kis történet a hajamról elöljáróban. Az eredeti hajszínem viszonylag sötét barna. Mindig dús hosszú hajam volt, fenékig érő, de legtöbbször, főleg, amikor több egészségügyi hajvágást megejtettek, derékig érő hajam volt. 2020-ban elkaptam a covidot (tárgytalan hogy ki hisz benne és ki nem) és hosszútávú hajhullás lett az eredménye, nagyon megviselt és jóval kevesebb hajam lett, így kicsit elegem lett és szőkét akartam, már úgyis mindegy alapon így, hogy kevesebb hajam lett, így lettem ombre szőke, de a fodrász akit ajánlottak, mondhatni elrontotta a hajam, egyik fele sötétebb volt mint a másik, és az egész csibesárga lett. Hamvasítóval javítgattam rajta, majd 8 hónappal később visszamentem, kértem egy frissítést, ugyancsak ombre, ezúttal szebb lett a szőke, de a hamvasító miatt és a fodrász hozzá nem értése miatt legalább 5 szín volt megtalálható a hajamban, így azt mondtam elég. Elmentem egy profi fodrászhoz, aki platinaszőkét festett tőtől, nagyon tetszett, szép munkát végzett, de kevésbé figyeltem a hajápolásra és a vége annyira letöredezett, hogy jelenleg a mellem alá ér épphogy. A festés óta eltelt 9 hónap, beszereztem egy professzionális hajmaszkot szőke hajra és minden egyéb szükséges dolgot ahhoz, hogy kicsit rendbe szedjem, de mivel nagyon töredezik hiába megyek 2 havonta egészségügyi vágásra, a helyzet nem jobb. Imádom a szőkét, de úgy érzem ezt a hajam már nem tolerálja. Most lila őrületem van, olyat szeretnék, hogy felül az eredeti hajszínem majd abból jön le a lila és halványodik, amihez nem kellene szőkítés, ezúttal egy olyan fodrásznál aki inkább arra törekszik hogy egészséges legyen a haj, az vajon még jobban tönkretenné, festessem inkább vissza az eredetire, vagy az már nem osztana szorozna?

2023. aug. 15. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Az egyszer biztos, hogy a hajfesték csak roncsolni fogja. Vagy ezzel kibékülsz, mellé használsz hajápoló terméket, vagy lenöveszted és akkor talán egészségesebb kinézetű lesz.
2023. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2023. aug. 15. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Ami már tönkremegy azon a festék is csak optikailag javít.
2023. aug. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha igazi lilát szeretnél, azt csak színezővel lehet elérni, viszont az gyorsan ki is fog kopni a hajadból (azt, hogy egyenletesen vagy foltosan nem lehet tudni), plusz a szőkített hajon nagyon még gyorsabban kopik minden szín (kivéve a fekete).

Ahogy írtad is, nyilván nem tett jót a hajadnak a szőkítés, de igazából semmilyen festési eljárás nem túl "hajbarát". Esetleg az olajos hajápolást kipróbálhatod, nekem sokat segített, de persze a töredezett részt nem fogja rendbe tenni semmi, azt mindenképp vágni kell (de ezt írtad is, hogy rendszeresen vágatod).

De biztosat egy nagyon jó fodrász tud csak mondani.

2023. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tönkrement, le kell nyírni az egészet és újra növeszted, más igazából nem segít.
2023. aug. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!