Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos hát ellen valami tipp?

Pattanásos hát ellen valami tipp?

Figyelt kérdés

Nő vagyok és sajnos a hátam és a vállaim elég pattanásosak. Az arcom nem. Az arcbőröm mitesszeres kicsit genetikailag, de azt tisztítom, ápolom, alapvetően tiszta és szép.


Viszont az előbb említett területek nem. Gondolom most épp a meleg is közrejátszik (izzadás), de sajnos már télen is jelentkezett. Naponta min. 1x zuhanyzok, de mivel rendszeresen járok edzeni (meg most ugye meleg is van) ezért a napi 2 sem ritka. Arra is gyanakodtam, hogy az edzéssel van összefüggésben hiszen oda sportmelltartót hordok (amiket természetesen gyakran cserélek, mosok, tehát odafigyelek) és azalatt beizzad, de 2-3 óránál többet nem vagyok abban.


Nem eszem sok édességet, cukros dolgokat se nagyon, nem eszem olajos/zsíros dolgokat, stb stb.

De nagyon zavar, hogy a hátam elég pattanásos. Voltam vele bőrgyógyásznál aki nagyon sokat nem tudott mondani, hámlasztást javasolt.

(Néha testradírral kezelem, de úgy érzem az nem sokat segít)

A legtöbb hámlasztó meg ilyen 30 ml körül van, na azt egy hátra az ember baromi hamar elhasználja, az drága mulatság.


Valakinek valami tipp? Esetleg tud-e valaki valami nagyobb kiszerelésű megfizethető hámlasztót ajánlani? Vagy bármit.?



2023. aug. 22. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én Akneroxiddal tüntettem el
2023. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Cerave termékek

Szalicilsav

2023. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell mindig mindent hámlasztani. Mikor akadnak már le erről az emberek (főleg bőrgyógyászok????)?


Használj kímélő tusfürdőt, zuhanyzás után kend be nyugtató krémmel a hátad, természetes anyagú ruhákat hordj (vagyis mindenképp került a műszálas felsőket) és tusolás után ne dörzsöld a bőröd a törölközővel.


Nem ártana utána járni, hogy egészségileg rendben vagy-e. Keress egy normális bőrgyógyászt, aki ad beutalót laborba (a háziorvosi nem lesz elég) és nem veszi félvállról a pattanással kapcsolatos problémákat.

2023. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Kellene egy masik borgyogyasz aki diagnosztizalja. Az is lehet hogy nem pattanasos hanem keratosis pilarisod van. Azt viszont soha nem tudod elmasztani csak szalicillel meg hidratalassal enyhiteni. Napfeny szinten segif
2023. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én vagy 10 éve küzdök ezzel

Nem tudom mi lehet a gond

De a sebek már örökre megmaradnak

Nagyon undorító, ezért párt sem akarok

2023. aug. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es: a keratosis pilaris egyáltalán nem ilyen (de egyébként kezelhető). Ráadásul az uv károsodás semminek nem segít.


5-ös: voltál vele orvosnál? Ha nem valamilyen betegség vagy belső probléma okozza, akkor kozmetikushoz el tudsz menni vele kezelésre (ez a kérdezőnek is szól).

2023. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszer látta bőrgyógyász, jó drágán elmondta hogy sok a faggyutermelés, filigrán alkat vagyok… ennyi

Felírta azt a karos gyógyszert, nem sokat segített de ahogy mondtam a hegek már megmaradnak

2023. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szintén gyógyszer. Már meg se lepődök... Én pedig csak ismételni tudom magam, lehet a hegeket is kezelni. Keress egy szakembert aki elmondja milyen kezelés való neked.
2023. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem egyáltalán nem olyan vészes és valóban csak pattanásaim vannak es kb. csak két vonalban hosszan. Volt sokkal rosszabb is. Igyekszem csak természetes anyagú felsőket viselni, de sajnos pl.: a legtöbb sportmelltartó szintetikus anyagból van. Majd utánanézek.
2023. aug. 24. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!