Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ki hogyan oldaná meg ezt a...

Ki hogyan oldaná meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nekem van egy olyan problémám hogy ha egy csepp víz is belemegy a fülembe akkor begyullad és hallójárat gyulladásom lesz. Van-e esetleg valaki aki szintén ezzel a problémával küzd és zuhanyzója van nem kádja? Ha igen akkor hogyan oldja meg a hajmosást? Mert nekem ez a problémám és zuhanyzó van az albérletbe ahol lakom. Ja És van amikor a füldugó mellett is belemegy a víz a fülembe. Ez nekem nagy probléma és ezáltal nekem nagyon macerás a hajmosás. Szeretnék ötleteket kérni meg segítséget hogy hogyan oldjam meg a hajmosást mert emiatt nagyon nagyon nagyon nehezen veszem rá magam hogy megmossam a hajamat.

2023. aug. 22. 20:14
 1/7 anonim válasza:
Mindenképp menj vele orvoshoz, ez nem mehet így örökre.
2023. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál és azt mondták hogy ez azért van mert ilyen a fülem anatómiája
2023. aug. 22. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom tb-s orvoshoz mentél, aki fél szemmel sem nézett meg, csak ennyit mondott. Menj magánba itt nincs mas opció.
2023. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mosd meg előre hajolva, vagy az sem jó, úgy is belemegy a víz?
2023. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg keress egy jó orvost.

Én évekig szenvedtem ilyesmivel, sajnos van, aki hajlamosabb rá, de azért nem kell így élni.

Nekem évekig max kimosták meg becsíkozták a fülem. Aztán egy durva gyulladással (láz, életem legdurvább fájdalmai, majdnem kórházi bentfekvés lett a vége) bekerültem egy random, de történetesen alapos dokihoz, aki 1-2 naponta visszarendelt két hétig, adott belsőleges antibiotikumot, probiotikumot, helyi fülcseppeket, csíkot, mindent. Lekopogom, de azóta nincs bajom, hajmosás és úszás után se.

Ugyanis nem a víz miatt gyullad be a hallójárat, hanem az ott tanyázó bacik, gombák, egyebek miatt, amik nedves környezetben pillanatok alatt felszaporodnak, ha egyébként is több van belőlük az ideálisnál. Lehetséges, hogy nálad is ez a gond forrása, érdemes megpróbálni és nem beletörődni az első diagnózisba.

Ami még segített nekem, az a mindenmentes (parfüm, sls és társai) sampon, mert valami kihozza az ekcémámat, ez is ki tud jönni a hallójáratban is és szintén hozzájárul a gyulladáshoz sajnos.

Sok sikert!

2023. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt nem is mondtam hogy a fülcsepptől amit anno adott az orvos attól úgy bedugult a fülem hogy vissza kellett mennem mert nem tudtam kidugítani
2023. aug. 25. 15:00
 7/7 anonim válasza:
Használj füldugót
2023. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!