Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyit nő havonta egy nagyon...

Mennyit nő havonta egy nagyon egészséges haj? És mennyi idő mire regenerálódik?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve, tehát a gondom a következő.

Az én butaságomból adódóan lekellett vágnia a fodrászomnak a hajam mert a sötét festéket leakartam szivatni róla, hogy szőke lehessek. (egyszer már szívtak le róla, mert sötétbarna voltam, most pedig világosbarna voltam a legutóbbi szívásnál)

Attól a folyadéktól amivel leszívták a festéket teljesen eltört a hajam alja és kb valamivel váll alá kellett vágniuk (egy jó 15centit levágtak) holott derékig érő gyönyörű egészséges hajam volt. Szóval az első leszívást még jól bírta, de ez már sok volt szegénynek:S

Soha többet nem akarom hogy hozzányúljanak a hajamhoz, éppen ezért minnél hamarabb is helyre akarom hozni!

A kérdésem tehát hogy miven nagyon egészséges hajam volt, és most is az van bizonyos értelemben, vajon mennyit nőhet havonta?És mikorra fog megszűnni kb ez a töredezettség a jobb oldalon (mert csak ott lett töredezett)?


Válaszotokat előre is köszönöm!


2010. okt. 16. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Átlagosan 1-1,5 cm-t nő a hajunk,de hallottam már olyat is,akinek ettől egy kicsit többet. Hogy mennyi idő után jön helyre teljesen? Ez kérdéses. Talán a fodrász meg tudná mondani pontosan,no és hátha adna tanácsokat a hajápolást illetően. De úgy vélem hogy kb.fél év biztosan kell neki.
2010. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A haj növekedési gyorsaságát nem a haj egészségessége határozza meg. Az igaz, hogy ha nagyon törött, akkor nem lesz hosszabb, de alapból semmi köze az egészségéhez. Legfőképpen a genetika határozza meg, befolyásolja, hogy mit eszel, az évszak, stb. Nem fog regenerálódni sem, mivel a haj egy halott szarus anyag, nincs benne semmilyen keringés, ami segítené helyrehozni. Csak az lesz teljesen egészséges, ami ezután nő. Nem akarlak elkeseríteni, de attól, hogy ezt megcsináltad vele sérült a felszíne, legalább mikroszkopikus szinten. A hajat borító pikkelyeket a festék és főleg a leszívatás során az anyag felfeszíti, és utána nem fog ugyanolyan szorosan illeszkedni a hajszálra, sokkal törékenyebb lesz.

Az átlag haj 1-1,5 centit nő havonta.

2010. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Esküszöm elsírom magam... nem hiszem el, hogy lehettem ennyire hülye...derékig érő egészséges és gyönyörű hajam volt, erre tönkretettem/tették.... és ha most ez tényleg nem jön helyre soha én nem tudom mit csinálok..
2010. okt. 16. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Én befestettem a fenékig érő hajam felső rétegét padlizsánlilára, és nekem is tönkrement, úgyhogy sajnos tapasztalatból beszélek. 2x-3x volt befestve, nem is egymás után sűrűn, de most is sokkal törékenyebb az a rész. Még nem nőtt le, kb. hátközépig ér a természetes hajam, az egész meg a combom felső részéig. Szerencsére nem feltűnő a különbség, mert már kikopott a színe, csak annyi, hogy a volt festett részen kicsit világosabb a hajam. Nem akartam levágatni, mert annyira nem volt vészes, most is egészséges mert sokat szórakozok vele. A legjobb ellenszer az, ha leülsz az ablak elé, természetes fényhez, veszel egy hajvágó ollót és nekiállsz a töredezett hajszálakat egyesével kiirtani. Hosszú távon eredményes. Sajnos ez van, muszáj lesz lenöveszteni.
2010. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát kipróbáltam az olivaolaj pakolást és bátran ajánlhatom annak akinek tönkrement a haja!már az első hajmosás után is viszonylag használt....csak nem tudom mikor lehetne legközelebb vasalni.

Az a baj, hogy munkába járok és nem szeretnék életem végéig copfozott hajjal mászkálni...hajvasalás nélkül pedig csak a copf marad:/


Már nem látszik hogy "megvolt égetve" csak egy nagyon picit száraz még az a 3-4 tincs ami csúnya volt....Szerintetek vasalhatom már?

2010. okt. 19. 15:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt leszívattad a hajad, érdemes lett volna tájékozódni, hogyan csináltasd.

Én is a fekete festéket szedettem le a hajamról, de előtte vagy két hétig olvasgattam a fórumokat, hogy érdemes.

Van egy anyag, az oxy reload, ami a festéket leoldja a hajról, és azután nyugodtan lehet világosítani, a saját hajszínedhez nem nyúl. Én is így csináltattam, olyan fodrásszal, aki már többször csinált ilyet (meg is kérdeztem tőle). És szőkés lettem, a hajamnak semmi baja.

Tudom, hogy ez már nem segít, de nem is értem, hogy vághattál bele így?

A fodrászkelékesben kapható Latte hajpakolás nagyon jó, 1 kg 1000 forint körül van, a fodrász ajánlotta, a kellékes szerint a fodrászok tucat számra viszik.

Az a baj, hogy a töredezést csak ollóval lehet eltávolítani, mert a szétvált hajszálakat össze már ne lehet "ragasztani" semmivel.

Viszont a fodrászom mondta, van egy Alfaparf ampulla, amit a festékbe kell tenni, kifejezetten roncsolt hajra való, azt mondta, valóban helyre hozza a hajat!

Nem tudom milyen hajvasalód van, de nem hinném, hogy jót tenne most a hajadnak. Így is száraz, most rámennél egy forró vasalóval? Persze nem égne le tőle, de ha rendszeresen használod, nem hiszem, hogy helyre jön a hajad, sőt, töredezni kezd jobban, még annak is, akinek egészséges.

Most nagyon vigyázni kellene a hajadra, lehet már kapni nagyon jó ápoló cuccokat, pl.a Tony&Guy bár kicsit drága, de profi.

2010. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszi a válaszod ha lehetne 100%nál többet adni én nyomnék rá többet, mert tényleg nagyon hasznos volt!

Megfogom nézni ezeket a hajápolókat és őszintén remélem hogy nagy hasznomra lesznek!

A hajam nem volt annyira csúnya, kicsit eltúloztam mert nagyon pánikba estem (gondolj bele több mint fél méteres hajam volt és most úgy érzem mintha teljesen kopasz lennék:s). Csak egy-két tincsem tört el, de nem is inkább eltört hanem ilyen cikcakkos lett..pici hullámok érted? És ettől lett olyan száraz hatású..tehát nem váltak szét a hajszálaim. Mindenesetre megfogadom a tanácsod és kipróbálom ezeket a hajápolókat!+ ha neadjisten (bár ilyen tuti nem lesz) mégegyszer sor kerülne leszívásra én is ezt az oxys dolgot fogom használni!!

Amúgy ezt a fodrászomnak nem kellett volna tudnia?vagy nem kellett volna szólnia, hogy készüljek fel erre és ne vágjak bele ha nem akarom levágatni?:S

2010. okt. 19. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"utolsó" vagyok.

Sok fodrász el sem vállalja, nekem is volt amelyik elkezdett siránkozni, hogy nem lehet, meg ilyenek, volt amelyik azt mondta, nézzek utána, hogy csináljuk. Én? Nem én vagyok a fodrász.

Mint írtam, sok fórum olvasás, jól meg ijedtem, meg itt is sokan azt válaszolták, felejtsem el, nem lehet.

Nem tudom, mennyi idő telt el a két leszívatás között?

Nekem sem lett elsőre olyan világos, amit akarok, de várnom kell 3-4 hetet (kettő már letelt), és a következő festés után jobb lesz.

Amúgy erről az oxyról is azt írták sokan, nem használt, de a fodrász állította, hogy igen, csak tudni kell használni.

Nem ahogy sokan, hogy otthon nekiesnek, aztán már késő.

Nekem is kicsit szárazabb volt a hajam tapintásra, de használom a hajpakolást, és én a Gliss kur pumpás hajbalzsamot vettem (sárga), amit nem kell leöblíteni. Olajos érzésű, de a hajnak ilyenkor ez kell szerintem.

Azóta kétszer mostam hajat, és már puhább a hajam. Most pihen és készül a következő "támadásra".

Az tök jó, hogy nem égett szét a hajad, akkor nem olyan rossz a helyzet(ez az ampulla a fodrász szerint a már nyúlós, tehát totál tönkrement hajat is rendbe hozza). Én sem használtam azelőtt pakolást soha, túl ,macerás, de most igen, nejlonzacsit rá és hajszárítóval kicsit át kell melegíteni(ezt is a fodrász mondta)és jó fél órát rajta hagyom. Az illata is nagyon jó. A placentás hajpakolásról is jókat írnak, de a kellékes szerint is ez a latte a sérültebb hajra jobb.


Ja, és szerintem keress másik fodrászt.

2010. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elfelejtettem, hogy az a fodrász, aki azt mondta, nézzek én is utána, mikor olvastam az oxy reloadról, mondtam neki, hogy azzal szeretném, erre azt mondta, ez hülyeség,olyan nincs, hogy valami leszedi a festéket a hajról és a saját színhez nem nyúl.

Ezt azért írom, mert kérdezted, hogy a fodrásznak ezt nem kellet-e volna tudnia. Nagyon sokan nem tudják, hogy van ilyen.

2010. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!