Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyorsan nő a hajam, egészséges...

Gyorsan nő a hajam, egészséges és mégis eltűnik?

Figyelt kérdés
Régen éveken keresztül szőkítettem, festettem össze vissza ugyanazt a hajrészt. Szárítottam, vasaltam,nem használtam olajokat csak sampont és balzsamot, nem szedtem vitamint és a hajam megmaradt. Kissé kiszáradt de lassan, stabilan nőtt, a lapockámat mindig eltakarta. Aztán 3 éve, 2020 telén megvolt az utolsó nagy teljes hajszőkítés. Akkor egy 10 cm-t levágtam belőle, mert azt muszáj volt de a többi nagyon is egészséges volt. Simán bírta a hajam. (Ez a jelenlegi helyzet miatt fontos, hogy mit bírt el.) Idővel kezdett kiszáradni kb középtől lefelé de nem volt durván vészes. Na ezekután azt csináltam, hogy hagytam egy évig lenőni és aztán csak a lenőtt részt szőkítettem (2021 tél). Heti egy hajmosás szárítás nélkül és nem vasaltam többet. Olaj és vitamin még mindig nem volt. Elég gyorsan elkezdett nőni, de a vége azért száraz volt és vékonyodott el. Már hátközépig ért. 2022 telén újra leszőkítettem a lenőtt részt és ahol a lenőtt rész és a régebbi egyszer!!! egy évvel azelőtt leszőkített hajam összeért ott másnap elkezdett letörni és 2-3 hét alatt az egész letört/lemállott. Hajmosásnál és fésülködésnél maroknyi hajak "estek le" a legkisebb érintéstől. Ott azon a határvonalon kb. Teljesen rövidre. Annyi maradt szinte amennyi a friss szőkítes volt. Nem a vége vagy közepe tört, ahol már ötvenszer volt szőkítve hanem ahol egyszer volt szőkítve és erős, egészséges hajrész volt. Ugyanaz a márka volt minden mint előző évben. A fejbőröm egyébként végig és most is egészséges volt, heti egy hajmosás elég, nem zsírosodik túlzottan, korpás sosem volt, hullani sem hullott. Na és akkor ez az év. Miután letört az egész vettem olajat is és szedek e vitamint. A vitaminnal durván gyorsan nő a hajam. Ebben a 9 hónapban nőtt 17 cm-t és erős, vastag, egészséges, ott is ahol a szőkített rész van. Puha, nem száraz, nincs szétnyílva. Ennek ellenére valahogy észrevétlenül törik/tűnik el a szőkített rész. Miért?? :( Még mindig nem szárítom, nem vasalom. Iszok eleget, eszem jól, vitaminozok. Ha nem szőkíteném többet, megvárnám míg az eltűnik akkor vissza tudnám növeszteni, de ahogy a rövid hajat úgy a barnát sem szeretem. Ezekután hogy merjem szőkíteni? Ti mit tennétek?

2023. szept. 25. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Hajpakolás!!

Egyébként valószínűleg a szőkítés most mutatkozott meg, nem apoltad megfelelően. Nem egy nap alatt megy tönkre a haj.

2023. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel száraz a hajad, hajpakolás és az olaj talán segíthet rajta, de mivel a hosszú évek alatt így tönkre tetted a hajadat időbe fog telni, mire normális lesz újból.


Szőkítés általában hidrogén peroxiddal történik ami sav, így persze, hogy tönkre tette. A haj több mint 70% víz és H2O2 víz elvonno tulajdonossága miatt kiszáradt.


Szóval vagy elfogadott az eredeti hajszínedet, vagy tönkre teszed a sok szőkítéssel és végül vége a hajadnak.

2023. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!