Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kitartó hajat növesztők! Mit...

Kitartó hajat növesztők! Mit ajánlotok, mit kenjek/tegyek a hajammal, ami tényleg működik, egészségesebb lesz tőle, és gyorsan fog nőni?

Figyelt kérdés
Annyi mindent olvasni már a neten erről, hogy nem tudom megítélni, mi az amit érdemes, és mi az amit nem; és mi az ami TÉNYLEG hatásos.

2017. jan. 28. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:

én régebben kipróbáltam sokféle olajat, pakolást, de rájöttem hogy felesleges, sőt, volt hogy inkább káros volt.

most csak egy jó sampont használok, ami a fejbőrömnek jót tesz, balzsamot és hajvégápolót. hajvégápolóval hajmosás után mindig bekenem, na meg amikor eszembe jut két hajmosás között.

ami nekem még használt, az a hajvitamin. az egyszerű dm-es is jó pl. nem tudom hogy gyorsabban nőtt-e, nem figyeltem, de egészséges lett.

ha nem lennék lusta, akkor használnék argánolajat is pakolásként. hajmosás előtt pár órát rajta kell hagyni és csodát művel. nekem nincs türelmem hozzá.

hajszárítóval csak akkor szárítom meg, ha ki akarom vasalni, vagy hullámosítani. egyébként nem szárítom, és hajformázókat se használok nagyon.

2017. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ricinus olaj :)
2017. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Unblock válasza:

Ricinus olaj azjo.


Mellesleg ha szalkasodna hazila tehetsz ra pakolast : keverd ossze Aragán olaj Ricinus olaj kokusz olaj es oliva azt hiszem hagyd rajta egy fel oraig tekerj ra akar egy torolkozot es segit sokat.

2017. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Unblock válasza:

Ki baszott draga de megeri.

Vasalas ellen meg van ho vedo spray ami szinten segit.


Haj balzsam is akar de ne szilikonosat.

2017. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A ricinusolaj tényleg jó de fél órára nem érdemes feltenni, minimum 3-4 órát legyen fenn.

A hajnövesztéshez egy valami kell, türelem. Hetek alatt nem fog megnőni.

Figyelj oda rá, ne vasald, ne szárítsd magas hőmérsékleten közel tartva a hajszárítót, ne használj hajformázókat, ne fésüld túl sokat, ne hord összekötve stb.

Fontos a jó minőségű sampon és balzsam, a sampont csak a hajtöveidnél használd, ne kend rá a hajad teljes hosszára mert szárítja, az öblítés során úgyis megtisztul. A balzsamot viszont csak a hajvégeden használd, hagyd rajta egy negyed órát majd nagyon alaposan öblítsd ki. Esetleg tehetsz még rá hajpakolást. Hideg vízzel mosd a hajadat vagy legalábbis ne forróval, és az újbegyeiddel (nem a körmöddel) 4-5 percig masszírozd a fejbőrödet. A törölközővel ne dörzsöld a hajad, és vizesen sose fésüld. Este érdemes befonni, hogy ne károsodjon a hajad miközben forgolódsz.

Ezeken kívül figyelj még oda a táplálkozásra. Vas,cink,magnézium, kálcium A B C D E vitamin. Keress rá a neten milyen ételek fontosak a haj egézsége szempontjból. Ami biztos szükséges az a tojás, dió, banán, sovány vörös húsok, lazac, hal, tej, máj, spenót stb. Vagy a dm-ben lehet kapni hajvitamint, szintén nagyon jók.

Ezekre ügyelj és légy türelmes és biztos meglesz az eredménye.

2017. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat meg kihagytam hogy ügyelj a folyadékbevitelre! Napi másfél liter víz ami a nagyon minimum. Szerintem egyébként ez a legfontosabb, mármint a táplálkozás. A hajat elsősorban belülről kell táplálni mert egyébként tehetsz rá akármilyen pakolást, csinálhatsz akármit.

De amúgy jók ezek az olajos pakolások (argán, ricinus, olíva, kókusz) csak nagyon körülményesek. De ha helyesen használod őket akkor tényleg segítenek de ha nem tudod hogy kell akkor inkább ne mert tényleg csak többet ártsz vele mint használsz. Használj inkább hajvégápolót azt nem lehet elrontani :D

Ja és még egy fontos dolog, hogy 2-3 havonta iktass be egy frissítő hajvágást!

2017. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Sok mindent leírtak már előttem, de mivel én is évek óta a hajnövesztéssel küzdök, gondoltam leírom a tapasztalataim. Szerintem mielőtt belevágsz ilyesmibe az első és legfontosabb, hogy menj el fodrászhoz. Így miután levágta a töredezett végeket és egészséges a hajad utána éri meg belefogni a procedúrába. Én mindig mondom a fodrászomnak, hogy növesztem a hajam, így olyan fazonra vágja, hogy az jó legyen a hajnövesztéshez. Nekem göndör hajam van, vagy hát ilyen természetesen loknis, így még kevésbé látszik rajta ha nő, mert a loknik sokat elvesznek a hosszából. Nem tudom ez így érthető-e :D Tény, hogy sok türelem kell hozzá. Nekem az első amit kipróbáltam a ricinus olaj volt, ami tényleg hatásos, csak hát macerás. Én a tövekre is felvittem, jól belemasszíroztam a fejbőrömbe is, nekem így használt. Jó pár órát hagyni kell hatni, jól bebugyolálva. Végül tényleg a macera miatt váltak el útjaink. Használtam még a bánfi hajszeszt és sampont, nem mindig egyszerre volt, hogy csak külön-külön. Olvastam, hogy van akinek hullott tőle a haja, de én ilyesmit nem tapasztaltam, sőt tényleg nőtt és jöttek ki babahajaim is. Fontos a jó hajvégápoló is, én mindig valamilyen olajat használok. Például baleat vagy pantenet, hajmosás előtt pedig az yves rocher hajápoló olaját szoktam felvinni a hajamra pár órára amitől iszonyat puha lesz a hajam. A legnagyobb áttörés nekem az volt, mikor ráleltem a Farmasi botanics hajerősítő samponjára, mióta azt használom, szebb, erősebb a hajam és rengeteg a babahajam, szóval most nagy a szerelem azzal a samponnal. Tényleg fontos, hogy a szilikonos termékeket elhagyd. Nekem mikor váltottam a szilikonos termékekről a szilikonmentesre eleinte nagyon kócolódott a hajam és száraz volt, ezt az időszakot szerintem ki kell húzni, de a természetes samponok szépen rendbe hozzák az ember haját, csak ahhoz is türelem kell. A legújabb amit kipróbáltam az a rozmaring olaj csepegtetése a samponomba, ami elvileg szintén nagyon jó hajnövesztő, de nem rég használom, így még nem tudok nyilatkozni. Nagyon jó még a dm saját márkás hajvitaminja és nem is túl borsos az ára. Fésűkről nem tudok nyilatkozni, mert én csak hajmosáskor fésülöm a hajamat, mivel göndör. Szóval én ajánlom a bánfit, a farmasi samponját és a dm hajvitamint, valamint ha nem gond a sok pepecselés a ricinus olajat is. Meg hát türelem rózsát terem, sajnos ez a hajnövesztés egy ilyen dolog :) Remélem azért tudtam segíteni :)
2017. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú, hát ebből lesz mit kipróbálni..köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 11. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!