Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Henna hajfestésről mi a a...

Henna hajfestésről mi a a véleményetek? Pro,-kontra érvek?

Figyelt kérdés

Mik az általános tapasztalataitok? Igaz az, hogy nem kopik? Olyat is hallottam, hogy esőben, ha elázok ereszti a színét. Ez ugye nem igaz?


Rengeteg tévhit van, de nem tudom eldönteni melyik igaz, illetve melyik nem. Emiatt lennèk kíváncsi a ti tapasztalataitokra.



2023. okt. 7. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kopik, nem engedi a színét. Viszont jol gondold meg, mert, ha valaha is kémiai destékkel akarnád utána festeni a hajad, meg kell várni, hogy a hennával festett rész teljesen lenőjjön.

Mert soha nem mosódik ki, és a kémiai festékekkel kapcsolódva zöldesszürkés árnyalatú lesz a haj.

Az őszülő hajat nehezebben fogja be, ahhoz a sötétebb színeket kell használni (de befogja, ha jól csinálod).

Viszont egészségesebb, és természetes színt ad. Én hossztávú hajfestésre ajánlanám.

2023. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kopik ki, esetleg par honap itan mar nem annyira fényes. Rátapad a hajra amúgy, és nem jön le. Elég tőfestést csinálni, pár havonta az egészet hogy ismét fényes legyen.

Az első 2 hajmosasnal ereszti a színét, tehát strandra festés után közvetlenül ne menj. De ez a vegyszeresről is elmondható ugyanúgy.

Simán rá lehet festeni par hét után, ugyanúgy mint a sima festékkel, csak arra kell vigyázni hogy 100% hennát használj tehát semmi vegyszer ne legyen benne. Mert az interakciót a hennában lévő esetleges vegyszer okozza.


És igen, itt van a tévhit ami en is sokszor hallok, higy jaj a henna káros...De miert es mikor? Hát ha vegyszerekkel keverik. Ezért kell a dobozon elolvasni az összetevőket. Olyan henna hajfesték is van amit kevernek vegyszerrel, az azért ad valtozatosabb színt mert a hennábol nem lehet sok szint kihozni alapból. Ha valaki ezt nem bánja akkor használja azt, de tudni kell hogy az nem 100%-os növény.

A henna nem világosít, nem változtatja meg a haj szerkezetét hanem rátapad.

Ősz hajat is nagyon szépen befogja (én magam is őszülök)csak ami nem ősz rész az más fajta voros lesz. Ezért éppen őszülő hajat nem tartom szerencsésnek csak hennaval festeni. Utána rá kell menni henna-indigo keverékkel egy barna árnyalatert és úgy egységesebb lesz.

Ősz hajon 15% henna, 45 cassia szép eperszőket csinál.

Szilikonos samponokt, hajápolókat cseréld le szilikonmentesre mert a szilikonból nem fog rátapadni a hajadra a henna.

Mindig csinálj próbatincset.

2023. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!