Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nekem nagyon zsiros a hajam,...

Nekem nagyon zsiros a hajam, pl. ma megmosom frissen, másnapra már zsirosnak látszik. Milyen szert használjak ez ellen? Gyógyszertári is érdekel ha van? Én eddig zsiros hajra való Elseve-t és balzsamot és hetente gliss kür pakolást.

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A hajadat most kénes samponnal, balzsamot pedig csak a végekre használj! A pakolást felejtsd el!
2010. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok.

Voltam már hajgyógyásznál, bőrgyógyásznál, kénes sampont is használtam de semmi javulás....úgyhogy feladtam.

2010. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát én is ilyesmivel küzdök, a zsírosságra nem tudok megoldást de néhány tipp:

csak a tövét mosd samponnal minden nap, a végeit csak hetente egyszer, mert kiszárítja.

balzsamot és pakolást szigorúan csak a végeire tegyél.

tupirozd fel a tövét kicsit, úgy tovább jó.

ne forróvízbe mosd, inkább kézmelegbe, attól kevésbé zsírosodik.

ahányszor csak tudod mert otthon vagy, inkább ne mosd meg.

a sampont hígítsd fel vízzel, mert a túl erős sampon is okozhat zsírosodást

ez személyes véleményem, de leírom: szerintem sz*r a zsíros hajra való sampon, nem zsírosodik tőle kevésbé és szárítja a végeit, rádásul ilyen durva lesz tőle a hajam. én festett hajra valót használok, és semmi romlás, szerintem ne olyat használj...

2010. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hányszor mosod meg a hajad?

2x kellene, mert az 1. mosás a zsírtalanító, a 2. pedig a tisztító.

Ez olyan, mint mikor 1 zsíros tányért sem tudsz elmosni egyből, hanem még1x lekell mosnod, hogy lejöjjön róla minden zsírréteg...nah kb ilyen a hajad is.

2010. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ami nagyon sok embernek bevált az az, hogy ritkábban kell hajat mosni. Persze ez az elején elég húzós, de szép lassan megjön az eredmény. Én mikor már nem túl "friss" összekötöm, hogy kihúzzam a következő hajmosásig, és habot vagy zselét teszek rá, hogy ne látsszon zsírosnak.
2010. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem is így van, én a következőt szoktam tenni (de csak akkor jön be, ha szőke vagy, ha barna vagy fekete, meg se próbáld, mert űgy nézel majd ki, mintha korpás lennél)

szárazsampon, vagy hintőpor kell hozzá.

elválasztod a hajad (de NEM ott, ahol a választék van) és a tövénél beszórod, de nem teljesen a tövénéll, mert akkot látszani fog a fejbőrödön.

3-4 centinként válaszd el mindkét odlalon, szórd be, majd hátul is, aztán alaposan ki kell fésülni.

ha nagyon látszik, hogy fehér, akkor nedves törülközővel vagy benedvesített fésűvel átdörzsölöd/fésülöd

nekem bejött!

remélem szőke vagy és neked is

2010. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

használj házilag készíthető tojássampont, és felejtsd el a szintetikus, méreganyagokkal teli pakolásokat.

http://www.youtube.com/watch?v=0uh6RotBOys

2010. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!