Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sampon nélkül hajat mosni?

Sampon nélkül hajat mosni?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam, hogy a sampon nélküli hajmosás hosszútávon nagyon is jót tesz a hajnak. A samponokban amúgy is vegyszerek vannak amik nem feltétlen hasznosak.

Nos az én hajamnak valamiért eddig mindig elképesztően száraz textúrája volt. Annyira, hogy nem lehetett semmivel sem állítani egy napig, csupán másnap amikor már egy kicsit zsírosodott.

Ma kipróbáltam a sampon nélküli tusolást és teljesen jó most minden. Semmi gond nincs a hajammal.

Kérdésem, hogy ezt így folytathatom továbbra is? Kinek mi a tapasztalata ezzel?



nov. 27. 19:31
 1/3 The Bing Bang Theory ***** válasza:

A természetben talán van sapmon? Az ember természetes körülmények között nem használ semmilyen szert. Régebben csak akkor használtak valamilyen spéci sampont, ha egészségtelen volt a haja valakinek. Kvázi gyógyító jelleggel csináltak akár házi alapanyagból sampont, hogy javítsák a haj szépségét.

Én azért használok, mert ritkábban mosok hajat, nem minden nap, és egy idő után elviselhetetlenűl zsíros. Nekem a száraz hajra való sampon semmit nem ér, nem viszi le a zsírt, ezér használok zsíros hajra valót, mert az erősebb. Viszont ha neked túl száraz lesz tőle a hajad, akkor használj egy száraz hajra valót, aminek gyengébb az oldó hatása.

nov. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a sampon egyáltalán nem rossz dolog. De ha egészségtudatosabban akarsz élni, akkor használj olyat ami bio összetevőkből van (vagy van még a szódabikarbóna mint helyettesítő, de ezt lényegében nem a hajra találták ki, egy próbát azért megér). Hajtípustól is függ, ha pl nagyon zsírosodó korpás a haj, akkor a sima víz rátapaszthatja a koszt a fejbőrre ami gombához meg egyebekhez is vezethet.
dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tusfürdővel mosom a fejem mindig, sampon már ezer éve nem volt a kezemben. Mondjuk borotvált kopasz vagyok, az is igaz.
dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!