Lehet pikkelysömör?

Figyelt kérdés
Ha csak a fejbőrömön tapasztalok pikkelysömörhöz hasonló tüneteket, mint a pirosas részek a fejbőrön, viszketés,puklis pattanások, és száraz korpához hasonlító valami, akkor az pikkelysömör? Máshol ahol általába előferdülhet pikkelysömör ott nincs semmi fajta tünet.

dec. 27. 14:24
 1/4 anonim válasza:

Először nekem is csak a fejbőrömön volt, aztán elterjedt az egész testemen.

A pikkelysömör a tested bármilyen pontján előjöhet, és több fajtája, típusa van. Még mielőtt öndiagnózisba kezdenél, érdemes ellátogatni egy bőrgyógyászatra, vagy háziorvost megkérdezni és ad neked egy beutalót. Ott majd vesznek tőled szövetmintát, ha szükséges.

dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 4-5 hónapja próbálgatok rá sampont, eddig száraz korpa elleniket próbáltam, mindhiába, szóval ha ennyi idő alatt nem terjedt át más testrészemre akkor lehet nem pikkelysömör
dec. 27. 18:05
 3/4 anonim válasza:

#2 mindenkinél máshogy terjed, máshogy jönnek a tünetek. Nekem volt olyan év, hogy 1 db plakk a fejbőrömön, aztán eltűnt, később ismét előjött... a vége pedig L4004 lett, és elég hosszú ideig, évekig ebben az állapotban is maradt. Több-kevesebb sikerrel, kence ficék, PUVA, kórházak...de nem szeretnék erről írni, hiszen nem vagy biztos benne, még orvos sem látta ezek szerint. Gondolom azt is tudod, hogy egy gyógyíthatlan, tünetmentesíthető, nem fertőző bőrbetegséggel diagnosztizálod magad.

Háziorvosnak nem ártana tudni róla, ha 4-5 hónapja tart.

dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy nem az, ahogy utánna olvastam a tünetek hasonlóak de kinézetre nincs pikkelysömör kinézete, ebből akkor bőrgyógyász lesz...
dec. 27. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!