Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csináltatok már otthon Cococho...

Csináltatok már otthon Cocochoco keratinos tartós hajegyenesítést?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy csinálja a fodraszom, és szerintem semmi bonyolult nincs benne. Megvenném az anyagokat a cocochoco oldalán, és nővérem megcsinalna. Így sporolnek 30ezer forintot. Valaki próbálta már? Ugyanolyan tartós lesz? Illetve nem tud sérülni a haj így, ugye?

jan. 4. 10:35
 1/8 anonim válasza:

Én is gondolkodtam ezen, de végül nem mertem belevágni magam.


Neked ez mennyire tartós? Nekem brazil keratinost csinált a fodrász, 2 hét alatt kidobta teljesen a hajam. Plusz formaldehidos volt és már ott is csípte a torkom, szemem, erősen rákkeltő. Azt tudom, hogy ebben nincs. Nekem amúgy ettől kegyetlen módom feltört és kihullott a hajam...

jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A brasilrol en csak rosszat hallottam, ezert csinaltam cocochocot. Egy honapig minden hajmosas utana egyenes volt az egyebkent frizzy, gondor hajam. Masodik honaptol meg kellett szaritanom kefevel, hajszaritoval, mert ha magatol szaradt, hullamos lett. De kb 5p alatt meg tudtam szaritani. Most 3. honap telt el, es a hajmosasok utani 2. nap mar kisse hullamos.

DE a toredezett hajam azota is egeszsegesen nez ki, azpta kopott, de nagyon fenyes volt sokaig, es ha hullamos, azis jormalisan nez ki, nem frizzy mint regen. Tehat mindenkeppen megeri☺️

jan. 4. 15:51
 3/8 anonim válasza:
Nekem kb. aznap nézett ki fényesen és szépnek. Utána kegyeteln módon bezsírosodott, olyan sose volt. Első hajmosásnál kicsit ugrott be a vége, második után teljesen kiment. Így kb. semmi értelme nem volt. De lehet hogy csak elrontották, vagy nem tudom. Már ott mondta a fodrász, hogy "ez nem tart ám 2 hónapig, meg nagyon káros". Meg folyamat szidtak, hogy sok a hajam. Ja meg lecsesztek, mit panaszkododk a gázok miatt.
jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fontos ugye az is, h a kezelest követő 72 oraban ne erje viz, para, es kiengedve legyen a hajad, ne turd el, mert ha megtorik a szal, kijon belole a keratin. Es utana is csak szulfat-es paraben mentes sampont, kondit hasznalj.De ha ezeket betartottad, akkor valszeg tenyleg semmitero az a fajta kezeles. Nekem a cocochoconal semmi csipo, ego erzet nem volt. Es a nagyon roncsolt hajamban is benne maradt 3-4honapig. Elvileg ha mindig ujra csinaltatod, egyre ritkabban kell majd. Az első 3 napban valoban kisse zsiros hatasu, de ki lehet birni. Karos benne max a vasalas resze, de megterul, mert utana honapokig nem vasalod
jan. 4. 16:24
 5/8 anonim válasza:
Nem mostam meg direkt 3-4 napig, mert azt olvastam nem lehet. Mondtam a fodrásznak is, erre "addig olyan zsíros lesz, úgysem bírod ki". Meg direkt vettem aznap egy szulfát és minden mentes sampont (azt mondta az sem muszáj, de lehetne), azzal mostam. Egyébként nekem ez a sampon amúgy is jobban bevált. Előtte egy csomó véleményt olvastam, valakinek az afro haját is ezzel egyenesítik. Eredeti flakonból öntötte. Nem tudom. Kicsit kezelhetőbb volt talán egy ideig még utána is, de lehet csak én gondolom úgy.
jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi bonyolult nincs benne... Tudod, mit, miért, és miért úgy kell csinálni? Mennyit kell felkenni, hogyan, mennyit kell elhagyni a tőtől, mennyi a hatóidő, milyen szögben, hány fokon, hányszor kell átvasalni?

Könnyűnek tűnik, mert a fodrásznak ez a szakmája, ért hozzá.

Én 5 éve csináltatom évi ketszer, és hetente legalább hármat látok, 5 év alatt elég sokszor végighallgattam, de nem állnék neki otthon. Annyit nem spórolsz rajta.

jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os. Igen ezekre mind tzdom a választ, ezért is nem tunik bonyolultnak, es nem latom okat h a keratin tonkretegye a hajam, max nem lesz olyan tartos, mimt szalonban. Valoban nem er annyit a sporolas, ha megis tonkre tudom vele tenni. Etert irtam a kerdest, hatha valaki mar kiprobalta. Fodraszomtol azert nem merem megkerdezni, mert felek, o igyis-ugyis azt mondana h vele csinaltassam meg.
jan. 5. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:

"Igen ezekre mind tzdom a választ"


Hajrá, írd le.

jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!