Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan néz ki a ti arcápolási...

Hogyan néz ki a ti arcápolási rutinotok?

Figyelt kérdés

Többször hallom azt a kifejezést, hogy 5 vagy 8 lépéses.

Mi akar ez lenni?



jan. 30. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Az enyém így néz ki.


Reggel: megmosom hidegvízzel


Este: hidegvízzel és szappannal megmosom, utána bekenem Sapunoteka márkájú arckrémmel.

jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Reggel, hideg-langyos vizzel arcmosas. Nappali hidratalo krem, naptej. (Ha utana sminkelek, akkor BB-krem, puder.)


Este: Ha sminkeltem- micellas vizzel attörlöm, leszedem a sminket. Vizzel leöblitem, majd olajos lemoso, vizzel leöblitem, majd arctisztito folyadek szinten vizzel leöblitem. Vegezetül egy ejszakai hidratalo krem.

jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:

Reggel arctisztítás, szérum, hidratáló. Kimenés/smink előtt fényvédő.

Este sminklemosó, arctisztítás, szérum, hidratáló.


A lemosó és a hidratáló kis egyszerű mindenmentes cuccok, a szérum meg változó, egyfélét általában max 3x használok egy héten. Reggel niacinamidot vagy nyugattó szérumot szoktam használni, este retinolt, hámlasztót vagy peptideset.

jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggel: félborsónyi g&g jelly joker lemosóval megmosom, utána azelainsav, utána fényvédő


Este: dupla lemosás (pompom folyékony lemosó + jelly joker), niacinamid, hidratáló. Illetve itt még próbálkozok a retinollal is de az borzalmas. 😬

jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

27 éves vagyok. Az embernek vigyáznia kell magára szerintem, megfelelő étkezéssel, szigorú edzésekkel. Reggel, ha kissé karikás a szemem, jeget teszek rá és közben hasizmot erősítek. 1000-et megcsinálok.

Miután levettem a jeget, mélytisztítóval bedörzsölöm magam. Zuhanyozáskor hidratáló zselét használok, majd mézes-mandulás zsurlót. Az arcomra lehúzható zselépakolást teszek. Ezután növényi eredetű maszkot teszek fel, amit 10 percig rajtahagyok, mialatt folytatom a reggeli rutint. Vagy alkoholmentes, vagy kevés alkoholtartalmú After shave-t használok, mert az alkohol szárítja az arcbőrt és öregít. Most jöhet a hidratáló és a ránctalanító szemkrém, végül egy utolsó réteg hidratáló védőkrém.

jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2 féle rutinom van, mert vannak olyan összetevők, amiket elég heti 1x 2x használni.


1:

Reggel:

langyos vízzel mosakszom.

Beauty of joseon ginseng essence water.

Q&A azelainsavas szérum.

Skin1004 centella fényvédő.


Este:

Garnier rózsaszín kupakos micellás víz.

CeraVe hidratáló lemosó.

CNP lab. Invisible peeling booster (ez egy pha hámlasztó).

Ha vízhiányosnak érzem a bőröm, akkor Tiam Snail&azulene water esszencia, ha nem, akkor egyből jön a hidratáló: Iunik propolis vitamin sleeping mask.


2 heti 1x 2x:

Reggel:

Nem használom az azelainos szérumot.

Arcmosás után The ordinary Salicylic acid 2% maszk (ez egy BHA hámlasztó)

Aztán ha lemostam, jön rá az előzőben leírt esszencia és fényvédő.


Este:

A 2 korábban leírt lemosó.

The ordinary Euk (ez egy antioxidáns szérum, amit elég hetente 2x használni, mert napokig képes újratermelődni a bőrben).

LRP cicaplast megy rá. Ez egy testesebb krém, ezért szintén elég hetente 2x, de nagyon jó krém, szárazabb bőrre minden nap mehet esti hidratálónak.


Nekem pattanásokra hajlamos, érzékeny bőröm van, ezért főként a pórusaim tisztántartására összpontosítok (az azelainos szérummal, dupla arctisztítással, és BHA hámlasztóval).

Ezenkívül megelőző anti agingen van a hangsúly (a 2 hidratáló esszenciával, fényvédővel, EUKkal, és érzékeny bőrre is nyugodtan használható pha hámlasztóval.)


Láthatod, hogy sok mindent használok, de sosincs egyszerre több dolog az arcomon. Este 2-3 (nyilván a lemosót nem számoltam, mert az nem marad rajtam), reggel is 2-3 termék.


Régebben durvábban toltam, több minden volt egyszerre az arcomon. Főleg este. Aztán kitapasztaltam, mik azok az összetwvők, amik tényleg bevállnak, és csak azokat tartottam meg. Szóval kitartó, évekig tartó kísérletezgetés eredménye ez, de azt mondhatom, ez a bőröm számára a legjobban felépített rutin.

febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggeli rutinom: Manna kámforos arctisztító szappannal megmosom, utána hialuronos arcszérum/c vitam arcszérum, koffeines szérum a szemem köré, utána Natics szemkörnyékápoló, utána arckrém, jelenleg Nivea ránctalanító, de ezt most fogom leváltani másikra.


Esti rutinom: szintén kámforos arctisztító, argános arcszérum, Natics szemkörnyékápoló, Neutrogena retinolos éjszakai arckrém.


Sminkelni nem szoktam.

febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!