Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik henna festék/színező...

Melyik henna festék/színező fogná be a barna hajam?

Figyelt kérdés
Sötétbarna a hajam, egyszer vettem egy 3000 ft-os vörös henna színezőt és semmit sem ért.. van-e olyan henna festék (színezőnek jobban örülnék), ami a barna hajamat vörösesbarnává varázsolná? Tehát nem egyöntetű vörös színt adna neki. Van olyan sötét hajú lány itt, akinek bevált valamelyik hennakészítmény?
2010. okt. 27. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem középbarna hajam van, én hennával festem, nem hennás festékkel, és már sokszor megcsodálták, hogy milyen szép és furcsa, hogy árnyékban inkább vöröses barna, fényben meg mintha majdhogynem vörös :) persze nem a szintetikus-festékes rézvörösre kell gondolni, hanem egészen más... olyan mély, sötétebb színe van. Vannak receptek hozzá, hogyan kell a hennaport kikeverni (csakis tiszta hennaport szabad használni)

Elég macerás az egész, ugyanis 1 napot várni kell, hogy a cucc összeérjen és fél napot a fejeden kell hagyni, és hát nagyjából olyan, mintha leöntöttek volna egy adag mocsár-lével...

Ha még a sok macera ellenére is érdekel, itt a recept:

közepesen hosszú hajhoz:

-100g hennapor

-citromlé

-őrölt szegfűszeggel lefőzött fekete tea (a filtert szét kell szedni és úgy lefőzni, vagy szálas teát kell használni)

-100%-os eukaliptusz olaj


a hennaport elkevergeted a teával, kb annyival, hogy kissé puding szerű legyen az állaga. Ha csomómentes, akkor adj hozzá egy kis citromlevet, nem kell sok, 2-3 evőkanálnyi elég. Ha nagyon világosat szeretnél, akkor tehetsz hozzá még 1-2őt. Ez után ha jól elkeverted csepegtess hozzá kb 20 csepp eukaliptusz olajat. Olyan állagának kell lenni, ami ha rákened a hajadra, nem folyik le, de nem is tapad össze, vagyis be tudja fogni az egészet. Ha túl sűrű, tegyél hozzá teát, ha nem eléggé az, akkor egy kis port.

Tedd félre az egészet legalább 12 de maximum 30 órára. Kend fel a hajadra, és várd meg amíg megszárad rajta. Hagyhatod egy éjszakán keresztül is a hajadon. Utána öblítsd le vízzel és egyszer mosd meg samponnal.


Nekem így nagyon bevált, de nem feltétlen fog használni neked is, de egy próbát megér. Sok sikert hozzá, remélem sikerül :)

2010. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ! És pontosan melyik hennapor vált be (hol szerezted be+ az ára is érdekelne)?

Esetleg nem tudsz feltölteni képet a hajadról?:)

2010. okt. 27. 12:42
 3/3 A kérdező kommentje:
légyszi válaszolj
2010. nov. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!