Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam elég száraz és göndör....

A hajam elég száraz és göndör. Mit csináljak hogy egészségesebb legyen?

Figyelt kérdés
Bármit irhattok: házi cuccokat,balzsamokat,samponokat,pakolásokat.Már nagyon szeretném megoldani ja és Gliss kur kilőve.Nagyon tönkreteszi a hajamat.Nagyojn megköszönök minden segítséget!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja és 13 éves vagyok ha ez számít.
2009. jan. 6. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én hajam is olyan, mint a sivatag. Én éppen ezért száműztem a hajszárítót, mert a hő tönkreteszi, kiszárítja. Sokak esküsznek azokra a hajkefékre, amelyeknek a sörtéje fából vagy valódi szőrből készült. A műanyag nem tesz neki jót. Konkrét balzsamot nem tudok ajánlani, azzal én is bajban vagyok, de azon gondolkoztam az utóbbi időben, hogy olyan balzsamot fogok venni, amit nem kell kiöblíteni, hátha többet ér, mint amiket le kell öblíteni. Vékony filmréteget von a hajra és véleményem szerint így jobban védheti. De ha nem így van, akkor az utánam válaszolók biztos kijavítanak. Másrészt mindig használok hajvégápolót. A Rossmann-ban szoktam venni egy úgynevezett Szilikon Hajcseppet, ez egy szilikonos hajvégápoló, ami bár festett hajra készült, de jó a száraz és igénybevett hajnak. Véd a szolárium, a hajszárító és egyéb hajkárosító dolgoktól. Engem az fogott meg, hogy szilikonos, eléggé "nehéz" krém, ha száraz hajra kenem, akkor összetapadnak a hajszálak és vízesnek tűnik, de egy éjszaka alatt beszívja. Nekem ennyi, amivel a hajamat próbálom védeni, remélem tudtál ihletet meríteni. (És csak zárójelben megsúgok valamit édesanyám egykori módszereiből: amikor hosszú volt a haja, hajmosás előtt a hajvégeket bekente sima, kék fémtégelyes Nivea-val, ez volt a "pakolás" és egy-két óra múlva lemosta. Neki bevált állítólag, én nem próbáltam még, de nem hinném, hogy rossz a száraz hajvégeknek, hiszen ez egy nehéz, zsíros krém.)
2009. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tojás+egy csepp olívaolaj(ha van), kis tej, pici citromlé. Ezt bedörzsölöd, lemosod, jó.

A göndörítő stb Fruktíz hajhabok is jók, szintén elég 'zsírosak', de szép lesz a hajad másnapra.

2009. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!