Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vasaló tönkreteszi a hajam....

Vasaló tönkreteszi a hajam. Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Mongyuk egy héten kivasalom a hajam 2x.akkor már nagyon tönkreteszi,láccik a végén hogy elvan töredezve,meg kiszárad.Tuttok valami jó praktikát???Amittől nem meggy tönkre a hajam...egyépként vastagszálú erős haja van
2009. jan. 10. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindennap vasalom a hajam 180fokon, semmi baja. Ráadásul 2 naponta mosok hajat.

Én alapból nem sima, hanem meleg ollóval vágatom a hajam, amitől nem igazán, vagy csak sokkal később kezd el töredezni a hajam, fényesebb és puhább. Hajmosáskor MINDIG használok hajpakolást, Placenta a neve és csak 780ft. Vasalás után pedig a végét beolajozom ez nagyon sokat segít.

2009. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak de persze sok minden függ a vasaló minőségétől is.
2009. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én Remingtont használok pedig
2009. jan. 10. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire károsítja, azaz tezsi töredezetté a hajat egy vasaló, az a haj típusától is függ. az első válaszolónak szerencséje van: biztos jó minőségű a haja, ami jól viseli a "gyepálást"

nekem is remington van, én úgy heti 2szer-3szor vasalom. hajmosás után ápolókrémet kenek a hajamba, majd még egyszer átszárítom. autána vasalom. aztán az avon szilikonolajos havégápolóját használom. a hajam végéből meg rendszeresen vágatni kell pár millimétert 2 havonta. így többé-kevésbé kivédhető a töredezés.

egyébként ha nagyon kiszárad a hajad, próbáld ki rá az olívaolajos pakolást tojássárgájával 2 hetente, jót tesz.

2009. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos az előző hozzászólóknak igazat adok.Valóban számít az is,hogy milyen hajvasalót használsz és persze hányszor vasalod a hajad és nagyon fontos a haj rendszeres ápolása,mivel a "vasalt" haj több ápolást igényel.A remington hajvasaló nagyon jó. Nekem Gamma lézerionos van :-)Én is vasalom a hajamat heti 1 alkalommal.Amit az előző hozzászólók is írtak,ajánlott minden hajmosás után balzsampakolást használni és legalább 1 óráig a hajadon hagyni.Mivel a balzsam pótolja a vasaló által elvesztett folyadékot és így valamennyire megakadályozhatot,hogy kiszáradjon a hajad és leégjen.( Ez tapasztalat, sajnos én jártam így leéget a hajam, de már azóta jobban odafigyelek és rendszeresen ápolom a hajam)A balzsampakolás mellett használj tojáspakolást.A tojáspakolás csodákra képes, nemcsak bársonyossá és puhá varázsolja a hajat, de fényesíti is és még természetes is.Sajnos azt nem kerülheted el, hogy ne töredezzen a hajad,de ha rendszeresen használsz balzsam és tojáspakolást,akkor megakadályozhatod,hogy kiszáradjon a hajad.És nagyon fontos, hogy vágasd le a töredezett hajvégeket, mert ilyenkor felfrissül a haj.Én is sok jót halottam a melegollós hajvágásról:-)
2009. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
14éves vagyok,válig érő hajam van(ha kivan vasalva,mert am néhol szépen begöndörödik máshol meg nagy szar)...és van h hetente 3-4x vasalom...picit látszik,hogy töredezik,de am így szebb a hajam.én is azt a pakolást használok a placentásat,bár én csak 2hetente és így is elég jó a hajam...de én azt hallottam,hogy ha rendszeresen 2-3 havonta végatunk a hajunkból,nem töredezik annyira és így gyorsabban is nő,bár én nem próbáltam,mert most meg akarom növeszteni a hajam a hátam közepéig kb.:)
2009. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Ne vasald és nem teszi tönkre. Logikus, nem?
2009. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is minden nap vasalom,van mikor 2x is . :D Eléggé töredezik,de 2-3 naponta mosom,végén balzsam és egy fokkal jobb:) . Én Remingtont használok,tökéletes márka. :D

Pont szálkás,töredezett hajra vannak samponok,azokat ajánlom. :) Pakolások,hajvégápoló.. Sorolhatnám,nekem beváltak. De ez is egyén kérdése. Ha 3-4 havonta elmész a fodrászhoz,mint én,levágja a szálkását,végét,meg csinálja,enyém például fokozatos és nagyonjóó :D

14/L

2011. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!