Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rosaceás arcbőrre tudtok...

Rosaceás arcbőrre tudtok gyógymódot?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki rosacea ellen küzd, küzdött? 21 éves voltam, mikor először jelentkezett, gennyes csomók az orromon és az arcomon, ill. arcpír. 2 évig félre kezeltek, a bőrgyógyász nem vizsgált meg rendesen.. Kétségbeesésemben felkerestem egy másik bőrgyógyászt ő állapította meg a diagnózist. Elküldött kivizsgálásra, de semmi belső elváltozást se találtak, így kezelni se tudták. 25 éves vagyok és nagyon el vagyok keseredve, még az alapozó, korrektor se fedi el teljesen. Ez a betegség elvileg a 30 év felettieket érinti. Ha valaki tud egy jó bőrgyógyászt vagy gyógymódot rá, kérem jelezze.
2010. nov. 21. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes kipróbálni :- A szőlőmag kivonata gyulladásgátló hatású és erősiti az erek falát.- Intenzív fényterápia is segithet mert szűkiti az ereket. igy csökken a vörösség
2010. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. nov. 21. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a rosaceára máig nincs gyógymód, csak ezt nem harsogják annyira mint az AIDS esetében.
2010. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy egy évig tünetmentes voltam. Kiderült hogy volt 3 lyukas fogam életemben először... nagyon kiakadtam, de legalább elmúltak a tünetek. Úgy tűnt h a lyukas fog okozta a rosaceát. Ám egy évre rá szintén visszajöttek a tünetek, és megint volt egy lyukas fogam(nem tudom miért 3x mosok fogat minden étkezés után, nem nassolok), úgy gondoltam megint rendbe jön az arcom, ha a fogamat kezelik. Rendbe jött, de csak 1 hétre... utána már semmi sem segített. Ezek tetejébe ízületes is lettem, amivel még nem voltam orvosnál.:(
2010. nov. 21. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szia


Ezt találtam, nem tudom próbáltad-e már? De lehet megérne egy próbát.

2010. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom,hogy azóta találtál-e valamilyen megoldást a betegségedre,de,ha érdekel én tudok ajánlani egy nagyon jó készítményt rá,amit magam vettem,de időközben kiderült,hogy nekem mégsem rosaceám van.Írj privit,ha érdekel..

2011. febr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
LA ROCHE-POSAY FIZIOLÓGIÁS ARCTISZTÍTÓ GÉL NORM/KOMB/ÉRZ BŐRRE, ezzel mosakodom, jó sminklemosónak és normál tisztálkodásra is, kicsit drága, de nekem a sokadik próbálgatás után ez végre bejött, inkább kifizetem...Nagyobb gyógyszertárakban kapható. Mellette a bőrgyógyászom írt fel gyulladáscsökkentő krémet arra az esetre ha épp be lenne lobbanva a rosaceám, + mellé egy úgynevezett nappali fenntartó krémet kaptam (vizes bázisú ártalmatlan hidratáló) amit mindig mosakodás után használok. A gyulladáscsökkentő és a fenntartó nincs 1000Ft sem. Menj el bőrdokihoz, ha eddig nem mentél volna, és kérd ezeket... A gyulladáscsökkentő krémekből van egy pár fajta, nekem a kátrányos kenőcs használ, próbáltam még két fajtát, azokat "éjszakai rázó keveréknek" mondta a dokim, fehér a színük, nem olyan büdösek és nem is koszolnak annyira mint a kátrányos kenőcs, de nekem pl. nem értek sokat... Természetesen először egy antibiotikumos kezeléssel rendeztük a bőröm, utána kenőcsöltem, sajnos nekem 5 év után találta végre ki egy doki, hogy ez a probléma, addigra már szükség volt gyógyszerre is.. Egyébként nekem megmondta az orvos kerek perec, nincs végleges gyógymódja, csak kordában lehet tartani, tünetmentes lehetsz, de gyógyult nem. :(
2011. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!