Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Min változtassak, vagy mit...

Min változtassak, vagy mit használjak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Minden este az arcomot áttörlöm tonikos vattával, hogy a púder meg a korrektor lejöjjön, ezután sima vízzel átmosom az arcom, majd egy kamillás szappanal, hogy véletlenül se legyenek pattanások. Ennek ellenére mintha nem is törődnék az arcommal. Azt olvastam ha napi szinten kenjük az arcunkat az eltömíti a púrusokat. Ez lenne a baj? De muszáj hisz a kamillás szappantól, meg a mostani hidegtől nagyon kiszárad a bőröm. Min változtassak, vagy mit javasoltok mivel próbálkozzak?
2010. dec. 18. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A baj itt azzal van, hogy nem hidratálod az arcod + szerintem nem megfelelő sorrendben tisztítod. A tisztítás helyes sorrendje, hogy először valamilyen arclemosóval (én a géleket és a habokat ajánlom, a radírosak helyett. Inkább használok mindennap arclemosó gélt, és hetente 1-2x valamilyen erősebb arcradírt), utána jöhet a tonizálás, hogy ha még esetleg maradt szennyeződés a bőrödön, azt is lemossa. Én szappant nem ajánlanék mindennapos arctisztításra, hiába kamillás... Főleg nem zsíros bőrre, mert kiszárítja a bőröd, utána meg még zsírosabb lesz, mert a szervezet pótolni próbálja. A tonizálás utána jön a hidratálás, és az hülyeség, hogy zsíros, problémás bőrnek nem kell!! Csak a megfelelő krémet kell megtalálni, ami gyorsan felszívódnak, és nem zsír, hanem gél alapú. Ezek nem fogják eltömíteni a pórusaidat. A hidratálás meg főleg hogy fontos télen. És ezt a 3 lépéses arctisztítás-hidratálás procedúrát reggel és este is el kell játszani, az is fontos...
2010. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt magadra kensz minden szart, olvasd el legalább a használati utasítást...

Sminket sminklemosóval mosunk le, nem tonikkal, ami összehúzza a pólusokat és belezárja a koszt, amitől kész a pattanás.

Ha lemostad, jöhet a tisztítás, nem szappannal, mert szárítja a bőrt, amitől az csak még több zsírt termel védekezésképp, amitől ugye megint csak csúnya lesz a bőröd. Szóval vegyél egy erclemosót, gélt, zselét, tejet, van annyi, mint a nyű.

Utána, ha már tiszta az arcod, használhatsz tonikot, de szerintem ez a legfeleslegesebb része, a hideg víz is megteszi. Összehúzza kicsit a pólusokat, de olyat vegyél, amiben nincs alkohol, mert az megintcsak nagyon szárít.

Végül jöhet a hidratálás egy nem zsíros krémmel.

Persze ha gagyi sminket kensz magadra, akkor nem sokat változik semmi. De ha olyan a bőröd típusa, akkor sem segít a Jóisten se, esetleg brgyógyász. De ha ezeket betartod, akkor valószínűleg javulni fog a helyzet.

Ja és lemosókból se a legolcsóbbat vedd, ha semmiképp nem tudsz drágábbra költeni, akkor javaslom a Rossman Synergen cuccait, meg van aki a Balát isteníti. Előbbi tapasztalatom szerint egész jó.

2010. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bala=Balea, bocs, csak kapkodtam. :S A többi hibát meg csak kitalálja mindenki, de ezt gondoltam hátha mégse. :D
2010. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Uram Isten! Az nem pólus...hanem pórus:D:D:D
2010. dec. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hopp elírás... xD Mondtam még akad pár... :$
2010. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Vettem egy arctisztító tejet, akkor ez önmagában elég lesz? Vagy ezenkívül még valamit használjak?

2010. dec. 19. 15:19
 7/7 Tubarózsa válasza:

szia! én nivea visage young-ot használok. reggel este használom, és bevált de azért januárban megyek kozmetikushoz, mert az sem árt.:) meg ugyan vegyes(zsíros/normál) az arcom vettem egy nivea krémet,/kék kerek tégelyest/ és az is tökjó, bár igaz azt inkább a kezemre használom. de néha az arcomra is.

szóval lényeg: tisztitás, tonik, hidratálás reggel és este! üdv, Boldog Karit:)

20L

2010. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!