Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy nyáron...

Némóóó9 kérdése:

Miért van az, hogy nyáron szép, tiszta a bőröm és mikor bejönnek a hideg hónapok, akkor kijönnek a pattanások. Mit tudok tenni? 19/F

Figyelt kérdés
Bőrgyógyásznál voltam, kaptam gyulladáscsökkentőt, de néha úgy érzem, hogy nem használt. Van mikor jobb, de van mikor nem... És nyáron semmi probléma nincs az arcommal.
2010. dec. 28. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem lehet az iskolai stressztől?
2010. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, mert az iskola miatt nem stresszelek :) Meg szerencsére semmi miatt ... teljesen tanácstalan vagyok.
2010. dec. 28. 21:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert nyárion ugye sokat süt a nap, napfény hatására D-vitamin, termelődik, és az jót tesz a bőrnek. Amúgy ezt én is tapasztaltam. Sajnos, nincs mit tenni, várni kell a tél végét. :D
2010. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem is ez van :D a nap olyan szepen leszaritja oket eltunik mind. most meg megint tiszta ragya a fejem meg a hatam. bleah nem szeretem a telet
2010. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
akkor a szolárium nem tenne jót?? az nem szárítja le őket?
2010. dec. 28. 23:06
 6/14 anonim ***** válasza:
nem kedvelt ebből a szempontból sem a tél xp nekem például nagyon érzékeny a bőröm és szinte kesztyűben sem nagyon bírja a hideget.. volt, hogy eszméletlen hideg reggelnek néztem elébe, azt pedig a nagy sietségben elfelejtettem fölvenni és azalatt a 8 perc alatt míg beértem a suliba máris kis vágások alakultak ki rajta.. majd kérdezték mit csináltam a kezemmel hogy vérzik itt-ott?! és hát este mindig kennem kell, meg reggel induláskor kézrémmel : S
2010. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Télen jobban zsírosodik a bőr sajnos...nekem a mitesszerekkel is gondok van... a pattanásokra vmi port használok, ami jól leszárítja a patit..na meg a bőrt is..:/ :D 19/F
2010. dec. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva van. Nyáron undorító ragyás, rengeteg pénzt kell költenem mindenféle krémre, a pórusaim olyankor tágak, foltos a bőröm és hülye színe van. Télen olyan mint a kisbaba bőre: hibátlan, hamvas, puha, szép, sehol egy pattanás. Mondjuk nekem azt mondták, hogy az erős napsütéstől lesz ragyás. Kozmetikus ajánlott egy jó alapozót (uv-szűrős), az úgy-ahogy védelmet nyújt. De mivel te fiú vagy, ez a megoldás nyilván kilőve. Bőrgyógyász nem mondta, hogy mitől lehet? Mert nekem ugye konkrétan a nap káros hatását említette, de télen ez kilőve. Nyilván valami hormonális dolog, mivel pl. télen az anyagcsere is lelassul és próbál zsírpárnákat növeszteni a test, hogy védje magát a hidegtől. Ezért is nehezebb télen lefogyni mint nyáron. Lehet, hogy a bőr meg túlzott faggyútermelésbe kezd a te esetetdben és ezért vannak pattanások. Ha erről van szó, akkor az Akneflug Oxyd Mild nevű krémet ajánlom, korábban patikában recept nélkül meg lehetett venni, remélem még létezik.
2010. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
nekem is néha elég zsíros a bőröm és aknesolt nyomok néha rá. az elmult sok évben a roaccutant óta csak ez használt!! 1000 forint és bárhol lehet venni (dm, patika..). ha utánnaolvasol akkor kb 60-70%ban jót írnak róla. egyébként sima alkoholos folyadék 3 összetevővel..
2010. dec. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából most nincs is mit leszárítani a bőrről, mert egy pattanásom sincs... de mégis piros foltok vannak, mintha pattanás nyomai lennének. És nem akarnak eltűnni...Nem tudom ezzel mit lehet kezdeni. Mert most tényleg tök sima az arcom, csak a foltok zavarnak a képbe.
2010. dec. 30. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!