Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezt már nem bírom. Komolyan....

Ezt már nem bírom. Komolyan. Kikészítenek a pattanásaim. Ajánlanátok valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van a pattanásaimból..már 10 éves korom óta jönnek kifele most vagyok 13 éves.

Látom közösségi portálon meg mindenhol hogy mindenkinek milyen szép az arca, tiszta, nem zsíros.Annyira szeretnék olyat...megkeserítik az életem...félek barátnőmnél vagy ha iskolai tábor van elmenni, mert egy szobába többen vagyunk...de mikor reggel felkelek mindig ilyen fehér trutyi van benne...nagyon utálom...most jönnek ki már az arcomon is viszont a homlokomon elmúltak...nem kenem csak bőrradirral,tonik,és hidratáló (3 az egyben)

Kérlek szépen titeket ami nektek bevált írjátok le kérlek....előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm


2011. jan. 13. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:

menj el a háziorvosodhoz és kérd meg,hogy írjon fel neked zynerit-et. ez egy pattanás elleni szer,am csak receptre kapható,de nagyon megéri.Azt hiszem olyan 1200 ft körül mozog és tényleg hatásos.Ha nem akarsz (vagy lusta vagy) elmenni,akkor pl. a DM-ben van egy Aknesol nevű szer,ami pár bnőmnek bejött(nekem sajnos nem)és ennek sem túl borsos az ára.

Remélem segítettem:)

2011. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. jan. 13. 18:18
 3/9 anonim válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz, lehet ad belsőleg gyógyszert és még egyéb tanácsokat. Ilyenkor pl. Doxiciclint is szoktak írni gyulladás csökkentésre. Én egyszer ennél erősebbet kaptam Roacutan a neve, nagy dózisú A vitamin, de elég fiatal vagy még szerintem hozzá. Lehet hormonháztartás miatt is. Próbálkozhatsz az étkezéssel is, kevés édesség, magok, sok zöldség, gyümölcs, lugosítás és fokozott arctisztítás.
2011. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kitartás először is:) Én most vagyok 16 kb 3 évig borzalmas állapotú volt a bőröm,utáltam. Most végre valamennyire kezd javulni. Az Aknesol tényleg hatásos + egy Sudocrem nevű krém,amit patikában lehet kapni. Az otthoni dolgok is segíthetnek egyébként pl fogkrém vagy méz a pattanásra(hamarabb leszárítja). Hetente egyszer tisztítsd meg,radírozd le a bőröd aztán gőzöld ki az arcod sima forró vízzel(vagy kamillateával),tegyél fel egy jó pakolást pl: 1 tojássárgáját vagy 1 evőkanál natúr joghurtot felviszel az arcodra,vársz 25 percet,lemosod. Utána egy jó hidratáló krém és kész. Én ezt a 'programot' hetente 1x csinálom és nagyon jót tesz a bőrömnek,hátha neked is segít:)
2011. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ajj annyira köszönöm a sok tanácsokat!! remélem beválnak:)

még egyszer nagyon nagyon köszönöm...hátha segít valami...:S

2011. jan. 13. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:
A Bioderma termékét ajánlom. Sébium Moussant a neve. Ez egy habzó enyhén kék színű gél. lemosod vele az arcod este és reggel. Mint ha szappannal vagy tussal mosnád. Csak gyógyszertárban kapható francia termékről van szó. Ott találsz kis tájékoztató szórólapot is ha kérsz. A nagylányomnak vettem és kb. 1! hét alatt már csodákat tett. Nagyon tiszta termékről van szó, nem véletlen. hogy csak patikákban kapható.
2011. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálj fogkrémet rákenni a pöttyökre mikor tudod, hogy pár órán át nem hagyod el a lakást:)

Leszárítja a pattanásokat.

2011. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

próbálj ki zsíros arcbőrre pakolásokat, vagy menj kozmetikushoz

halottam hogy ha szemcseppet is cseppentesz rájuk halványítja, úgy mint a szem pirosságát.

de ennek jobban utána kéne nézni

:)14/l

2011. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lesz ez még rosszabb is, azért 13 évesen nem a világ vége. Nekem még 18 évesen is olyan, mindegy mit csinálok vele, a kor ezzel jár. Most ilyen neutrogena stress control-t használok mindennap, plusz ha van kis időm, akkor élesztős pakolást (élesztő+pici tej) teszek rá, jó 30 percig. De ettől sem javul sokkal többet és a házi orvos sem fog csodaszereket felírni csak, ha már nagyon súlyos, de annak tényleg elég durva következményei szoktak lenni. Tegyél meg minél többet, hogy tisztán tartsd az arcodat, illetve figyelj a vitaminok (B-komplex, A,E) bevitelére. Ez a maximum
2011. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!