Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek káros a napi smink?

Szerintetek káros a napi smink?

Figyelt kérdés
Minden nap ha megyek valahova rakok magamra bőven alapózót , és sok sminket. (meg van az oka) nah szoval az lenne a kérdésem hogy az káros hogy reggel 6-tól délután 4-ig rajtam van a smink ? Ha haza érek rögtön lemosom. köszi előre is a válaszokat.
2011. jan. 26. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ha jó a sminkcuccok minősége, rendszeresen tisztítod,ápolod az arcodat és sose felejted el lemosni a sminkedet lefekvés előtt:)
2011. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván nem a legjobb,de rendes tisztítás és ápolás mellett nem gáz szerintem. (mondjuk szerintem ha nagyon káros lenne,én pl akkor is minden nap sminkelnék,annyira csúnyának érzem magam nélküle..)
2011. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Káros. A kozmetikai szerek márkája ebben a tekintetben tökmindegy, kb. a legolcsóbb aluljárós és a legdrágább márkás is használja ugyanazokat az egészségre ártalmas összetevőket. Én is kisminkelem magam persze, ha úgy van, de nem egész napokra, és ha hazaérek, első dolgom lemosni, nekem nem jó érzés, hogy rajta van az arcomon. :| Viszont. Írtad, "megvan az oka", tehát valószínűleg bőrhibáid vannak, amin javítani akarsz a bőséges alapozó- és sminkmennyiséggel. Ez így még károsabb, mint egyébként. Tudom, nagyon nehéz, de meg kellene állni... rengeteget ront a bőröd állapotán, eltömíti a pórusaidat, gyulladást okoz, stb. Nekem is voltak problémáim, gyakori (elején két hetente, utána ritkábban, majd egy ideig havonta) kozmetikai tisztítás hozta helyre, de az első dolog, amit a kozmetikus csinált, hogy eltiltott az alapozótól, úgy egyáltalán. Soha. És nyilván az ilyen kezelések után, hm... nem voltam szép. Viszont fél év alatt úgy helyretette a bőrömet, hogy már nincs is szükségem alapozóra. Néha kis korrektor, púder, és ennyi. Amúgy is nehéz úgy alapozni, különösen bőrhibákat, hogy ne tűnjön egy maszknak az egész, vagy ne ordítson a fejedről, hogy fél tubus alapozót tettél rá, mert. Nem igazán takar, vagy nagyon profinak kell lenni. De inkább ne.
2011. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éve sminkelem magam, picit, orr körül, szem alatt és állon-homlokon, szinte alig látszik. Semmi bajom sincs, sőt, véd a hidegtől és a külső szennyező anyagoktól.
2011. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oxigént vonja el a bőrödtől, még ha Chanelt kensz rá akkor is. Nem lélegzik! "rakok magamra bőven". Az oxigén fontos a sejtanyagcserében és a szövetek ellátásában. Igen is ráncosodást okoz, csak emiatt. A vegyszerek meg csak non plus ultra.
2011. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


A bőrön keresztül minden felszívódik! Sokkal jobban, mintha megennéd a kozmetikumot!!! Aztán majd ha 20 év múlva rákos leszel, ne csodálkozz rajta...


Keress rá a neten a "mérgező kozmetikumok" címszóra!

2011. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom nincs tőle...
2011. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az értelmes választ. igazából nekem ilyen lila foltok vannak a pattanás után ha kinyomom .. engem csak az zavar. sztetek azzal is tudna mit kezdeni egy kozmetikus ? eltudná teljesen tüntetni ?
2011. jan. 28. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne a pattanásokhoz nyúlni, hiszen azzal csak jobban ártasz a bőrödnek.Havonta járj kozmetikushoz, ne piszkáld az arcodat és rendbe jön.
2012. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!