Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Smink nélkül már csúnyának...

Smink nélkül már csúnyának érzem magam. Lehet attól, h már több éve mindennap sminkelek, az öregíti ennyire a bőrt?

Figyelt kérdés

egyre csúnyább a bőröm, a szemem körül is egyre több a ránc, és egyre táskásabbak. Smink nélkül pedig olyan "üresnek" látom a tekintetem, öregnek látom az arcom... Pedig eleinte még úgy éreztem, hogy néha a sminkkel rontom el az arcom, smink nélkül szebb is volt, de mára odáig fajult a helyzet, hogy smink nélkül kb felismerhetetlen vagyok:/:/ (Amúgy általában púdert, szempillaspirált, és szemceruzát/tust használok, heti 5-6 alkalommal.) A smink tényleg ennyire káros? Valakinek hasonló tapasztalat?


15/L


2011. márc. 15. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A rossz minőségű, illetve rosszul használt smink (pl. szem alatti korrektorozásnál tilos húzni a bőrt, csak belepaskolni szabad, különben ráncosodik) tényleg árt. Ha megfelelően használod nem lehet baj, nem hinném, hogy ráncosodsz, de valószínű hozzászoktál már az erősebb sminkhez, anélkül mindenki fakóbbnak látja az arcát, szokás kérdése.


25/N

2011. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló a problémám, de én nem látom ennyire vészesnek a dolgokat. Amint az előző válaszban is láttam, nagy hangsúly van a használati módszereken. Olvass utána, mivel kezelheted az arcod, és legfőképp a természetes módszerekre koncentrálj. Figyelj arra, hogy sehol se húzd a bőrt, és tisztitsd le minden nap az arcbőröd és a szemed (legalább esténként).

Smink nélkül, mindenki csúnyának látja magát, aki rendszeresen használja. Ezzel én is igy vagyok, mégis egyre több visszajelzést kapok arra, hogy nem a smink számit...szóval fel a fejjel...minden megszokás és elfogadás kérdése.

Érezd jól magad a bőrödben, ebben rejlik minden titok hidd el!

Szép napot:)

2011. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem a bőröd öregedett meg, csak hozzászoktál a sminkelt kinézetedhez, és utána szürkének/unalmasnak/rondának tűnik a természetes. Pedig csak más.

Próbáld ki egyszer (lehetőleg ne hajnalban vagy késő este álmosan, nyúzottan), hogy megmosod, letisztítod az arcod, és utána nem sminkelsz. A hajadat csináld meg, vegyél fel valami csinos ruhát és mosolyogj. Így sem látod magad szépnek?

Én akkor hagytam abba a napi szintű sminkelést, mikor hazaérve, lemosva a sminket olyan természetesnek láttam az arcom, és ez tetszett (pedig nem vagyok egy szépség). Azóta csak alkalmakra sminkelek, hétköznap max korrektor és szempillaspirál.

Semmi gond a sminkkel, tényleg dobhat a kinézeteden, de nem kell mindig. Legalábbis én lehidaltam mikor mások táborban az erdő közepén, sátorban sminkeltek (ja, fürdésre nem nagyon volt lehetőség, csak egy kis arc- és fogmosásra az ivóvízből). Ha suliba használod, az rendben van, csak merj kilépni anélkül is az utcára.

2011. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel kicsit ellentmondok az előttem szóloknak, de szerintem igenis káros. Hiába a jó minőség, nem tud úgy lélegezni alatta a bőr, mint smink nélkül. És mivel szinte állandóan ki vagy sminkelve, ezért persze hogy ilyen lett a bőrőd...

Használj rá pakolásokat, mosd meg reggelente hideg vízzel, sokkal ritkábban sminkelj, és te is látni fogod a változást.

2011. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is csak te látod úgy, mintha öregebb lenne:) tudod már azt szoktad meg, hogy mindig sminkben látod magad, és úgy látod, mintha változott volna a bőröd:)

biztos vagyok benne, hogy nem vagy még ráncos meg ilyenek...a korodból itélve sem lehetsz még az, akkor sem, ha évek óta sminkelsz...gondolj a sztárokra, azokra aztán tényleg kennek mindent, jó vastagon, még sincs öreg arcuk ( persze az idősebbek között van, de a fiatal sztárok bőrére értem )...vagyis jó, nekik is van némelyiknek:D ebbe jól belekavarodtam, de a lényeg, hogy ha te nem használsz annyira sok réteg sminket, akkor no problém:)

amúgy az is fontos, hogy tényleg amikor csak tudod, mosd le a sminket, arctejjel, vagy amivel szoktad, és az is jó, ha néha azért bepakolod az arcodat:)

nos, ennyi lenne:)

remélem segítettem:)

2011. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

ja és nem vagy csúúúnya és kész:) szép vagy biztosan:)

pusziiii

2011. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

hát,igen nálam az a baj, hogy az utcára se merek már kilépni smink nélkül:/ Tudom, furcsa ez 15évesen, de sminkkel teljesen más arcom van, és mivel már mindenki így szokott meg, néha attól tartok ,smink nélkül fel sem ismernének - ezért nem is merek kockáztatni:/// ... tehát mindig marad a smink..ezen sztem max ugytudok javitani, ha ritkábban járok el itthonrol.


Amúgy egyszer kipróbáltam (olyan 1 éve), hogy kb fél évet kihagytam smink nélkül, egyszer sem sminkeltem ,és tényleg látszott a változás.:)


Csak mindig attol félek, hogy *örökre* ígymarad:(.......

2011. márc. 16. 11:25
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

probald ugy,hogy ha hetvegen nem mész sehova,vagy ha suli utan otthon avgy,most le a sminked. aztan ha teljesen lemostad,mosolyogj egyet a tükörbe smink nelkül. lehethogy meglatod a kislanyos mosolyod is. :) én ugy vagyok,h egy idoben,13evesen kb. ense tudtam kimozdulni smink nelkül. aztan rajöttem,h smink nelkül komolyan szebb vagyok. és most,15évesen mar nem sminkelem magam,csak neha a szemkarikakat lefedem,vagy ha angyon zsiros a bőrön pici alapozot-de ezt nagyon ritkan. csak ha vmi fontos esemenyre megyek,vagy esetleg kimegyunk nyaron vagy ha jo idő van setalni estefele,akkor szoktam magam kifesteni. hidd el ha egy darabig nem sminkeled magad,és megszokjak,akkor nagyon erdekes leszel mindenkinek ujra sminkelve. én igy vagyok. mivel mar lassan masfel eve nem sminkelem magam,mar szoktak mondani,h fessem mar ki magam,mert kivancsik,h milyen avgyok ugy :D és ha kivagyok festve,mindenki dicser meg minden,és hat az joerzes:DD

szoval ezutan igyekezz naturalis lenni,kövesd a peldamat!!!:D

2011. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is így érzek mint te. 10 éve rendszeresen sminkelem magam minden nap, anélkül utcára sem teszem ki a lábam. Ebben persze közrejátszik egy rettenetesen undorító szemöldöktetoválás, ami el van rontva, ki van kékülve és azt minden nap le kell fednem korrektorral (hála istennek eltakarja), és magamnak megrajzolni. Férjem mindig szúrkál emiatt, mert kb. 1-1,5 órát készülödök hogy levigyem a babámat sétálni.

Szóval csatlakozom az elöttem írókhoz, hogy szerintem is csak hozzászoktál a sminkhez és ahhoz képest valóban olyan semmilyennek, csúnyának tünik az arc, de közben nem is vagy csúnya:)

23/N

2011. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Halál ugyanígy éreztem magam mint te!! Minden nap alapozó, korrektor, szemhéjalapozó, szemtus, szempillaspirál, szájfény, pirosító stb.Aztán nagyon csúnya lett a bőröm. A színe egyenletlen volt, undorító piros foltjaim voltak, a szemem alatt óriási karikák, húzott volt a bőröm. Nagy visszataszítóan néztem ki.

Mivel semmilyen nagyobb káros behatás nem éri az arcomat, nem a fővárosban a legforgalmasabb utca és nem is gyárak mellett lakom, ezért biztosra vettem, hogy a smink a hibás.


Képtelen voltam letenni a sminket, mindezt 15 évesen. Akkor egyik délután vendésgégbe jött keresztanyám. 3 kg vakolat, gyönyörűen megcsinált szemek, stb. Jött az este és itt aludtak. Elment fürdeni majd, visszajött. Azt hittem ott helyben lehidalok. Mintha egy idegen járkált volna előttem. A bőre neki sem volt túl szép, de mégis így valahogy sokkal emberiebbnek, kedvesebbnek tűnt. Ettől kezdve próbáltam letenni a sminket. Valahogy úgy mint q dohányosok a cigit :)

napi 2 dobozból lett 10 szál = napi 2kg sminkből lett a natúr smink.


Teljesen a mai napig sem tettem le, de sokkal szebb lett a bőröm. Most már ott tartok hogy hidratálókrém, arra kőpúder, tus és szempilla spirál és max labello :)

és tökéletesnek érzem magam így is :)

2011. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!