Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Létezik olyan módszer amivel...

Létezik olyan módszer amivel mégjobban növelhetem a hajam? :D

Figyelt kérdés

15/F

Nagyon megbántam hogy levágattam a hajamat a multkor...:D


2011. márc. 19. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
detto engem is érdekel ez XD
2011. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg a ricinusolajnak hajnövesztő hatása van. :)
2011. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rövid idő után is látható az eredmény ricinusolaj használata esetén.

A neten ezeket az infókat találtam,leginkább a hoxa-ról szedtem őket,ahol egyébként rengeteg ilyen témájú topik van:

100 ml ricinusolajat veszek a patikában, ami 3-4 alkalomra elég. Mondani kell, ha kérdik, hogy külső használatra.

20-30 milit kimérek egy kis pohárba (de attól függ, hogy milyen hosszú a hajad), vízfűrdőben felmelegítem, és az ujjaimmal felviszem az aktuális hajmosás előtt a fejbőrre (még száraz), enyhén belemasszírozom. Zacsit, húzok rá, van aki zuhanysapit, rá egy törölköző. Időnként hajszárítóval felmelegítem az egész pakolást,mert a melegben jobban felszívódik.

* Minimum 7 órát kell rajtahagyni,de jobb,ha egész éjszaka rajta van. Persze ebben az esetben a turbántól eltekinthetünk, elég, ha a párnánk védelme érdekében egy törülközőt teszünk a fejünk alá.

* Utána 2x meg kell mosni a hajat

* Hetente 1-2x szabad alkalmazni.

* A haj szép puha lesz tőle, bár az enyém 1 nappal hamarabb zsírosodik, de minden nem vághat össze. Nőjön is, dúsuljon is és még csak ne is zsírosodjon.

* A hajhullást is megállítja.

* Az ára az gyógyszertárfüggő,olyan 250-400ft között van 100ml

Szoktam néha tojássárgájával is keverni.Akkor a sárgájához keverem az olajat,csak ez egy kicsit macerásabb.


Többen 3:1 arányban higítják napraforgó vagy olívaolajjal,hogy könnyebben felvihető legyen.


Egy másik tapasztalat: Az olajat hajmosás után, még vizes állapotban ajánlatos felvinni a hajra (de nedves hajra nagyon könnyen felvihető). A legkönnyebben az olajat injekciós fecskendővel lehet felvinni a fejbőrre,aztán a maradékot kézzel óvatosan a hajba masszírozni. A hajam hosszára is teszek egészen a végekig.


Van,aki alufóliát tesz a fejére és arra a törölközőt. Tapasztalatok, tanácsok: Kb 20 percenként pár percig melegítettem hajszárítóval a fóliát,ezt 2 óra hosszáig csináltam,hát azt hiszem ilyen selymes még sosem volt a hajam! Ha hajszárítóztok tegyétek a legmelegebb fokozatra de arra figyeljetek hogy olyan 20 centiről melegítsétek ne közelebbről,na nem azért mert kigyulladna a fejetek :) hanem mert irtó meleg lesz a fólia!Ja és 1 mosással kijött az olaj!!!!

2011. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Tehát vizes hajra mint egy pakolás alkalmaztad a ricinusolajat s egyből ilyen hatásos volt? Meddig tartott? Milyen későbbi hatásokat tapasztaltál?


Kérdezőnek: Én a Rossmannban kapható Vitanol C-ről olvastam már sokszor,hogy mérhetően nőtt tőle a hajuk az alkalmazóinak, de sajna saját tapasztalatom még nincsen a termékkel kapcsolatban. Ricinust Én is szoktam,de Én csak a hajjhullást meggátló hatásáról tudok.

2011. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Igazság szerint én személy szerint még nem próbáltam a ricinusolajat,eddig csak kutakodtam a neten az alkalmazását illetően. (én majd hétfőn fogok venni ricinusolajat:)

Van,aki száraz,van,aki vizes hajra teszi. állítólag vizes hajra könnyebben felvihető.

Azt olvastam,h általában hamar meghozza a hatását (2 kezelés után 1 centi növés),de ez nem mindenkinél igaz. Van,akinél nem egyből.

Azon kívül,h serkenti a növekedést, dúsítja is a hajat (minden más szőrre is ilyen hatással van. szempillára és szemöldökre is lehet alkalmazni fültisztító pálcikával. vkinek 6 kezelés után több millimétert nőtt a szempillája.)

Remélem,tudtam segíteni. Sajnos saját tapasztalataim MÉG nincsenek,de a jövő héten,ha gondolod,szívesen beszámolok:)

2011. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő,köszi és jólenne ha beszámolnál róla,mert énis akarok venni majd:D
2011. márc. 20. 13:45
 7/9 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Nekem a hajnövesztő hatása nem látványos, bár az is igaz, hogy hosszú hajam van, nem szoktam méregetni, meg általában fel van tűzve. Viszont kenem vele a szemöldököm-szempillám, és a szemöldökömön nagyon látványos eredményt értem el. Tartósan szoktam festeni, és egy ilyen tartós festés után kezdtem el használni az olajat. Néhány nap után már megjelent sok kis szőke szemöldökszál a már meglévő szemöldökömben. És a szempillám is hosszabb és szebb lett. :)
2011. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9:26-os vagyok


Mindenképp meg fogom írni a tapasztalataimat,de csak vasárnap éjszaka fogok ricinusozni.

2011. márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Érdeklődők!


remélem,még olvassátok a válaszom:) bocsi,h eddig lusta voltam és nem írtam le a tapasztalataimat.

Az olaj mennyiségéről: én a megadott 20-30 ml közötti mennyiséget próbáltam belőni,de a váll alatt érő hajamra nagyon sok volt. 3:1 arányban higítottam étolajjal, de még így is sűrű volt. 1-1 ek. ricinusolaj és olívaolaj/étolaj is elég.

Én nedves hajra vittem fel,és elég csak a fejbőrre tenni belőle,mert vékonyíthatja a haj többi részét állítólag. A hajvégre és a haj többi részére lehet tenni csak olívaolajat,nagyon szuperül táplálja a hajat.

Először zacsit tettem a fejemre, aztán lecseréltem folpackra,mert így akartam aludni,viszont a zacsi zörgött. lehet még erre kötött sapkát tenni,ha aludni akarsz benne. én nem tudtam volna úgy aludni, h csak a fejem alá teszek egy törölközőt.

Én Alverdés zsályás-zsírfás samponnal mostam meg a hajam utána, de a lényeg az,h ne olajos alapú és szilikonos legyen (dm-es Babylove babafürdető is jó), mert úgy nehezen jön ki. mondjuk én 3szor is megmostam,mert úgy éreztem,nem jött ki.

amikor utoljára öblíted a hajad, a vízhez tegyél (alma)ecetet), mert az kimossa a hajból a sampon és balzsam maradványokat stb és fényes is lesz a haj. 1 ek. almaecet kell 1 bögre vízhez. Sima ecetből 1 l vízbe 3 ek kell.

Beszerzés: sajnos mostanában életbe lépett egy szigorú szabályozás, és így az általam bejárt 3 gyógyszertárból kettőben azt mondták, h 30 ml ricinusolajnál nem adhatnak ki többet,mert ez az adagja (hashajtóként),akkor is,ha te nem ezért akarod használni. viszont a 3. gyógyszertárban 250 ml-t simán kiadtak.

nekem nem zsírosodott tőle gyorsabban a hajam.

2011. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!