Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Minél szárazabb egy bőr annál...

Minél szárazabb egy bőr annál kevésbé lesznek pattanásaim?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg igen. A Roaccutan brutál gyógyszer is ezt csinálja lényegében az A vitamin túladagolásával. Leállítja vagy legalábbis minimálisra csökkenti a faggyú mirigy termelést és így leszáradnak idővel a patik. Csak ugye a gyógyszer egy csomó mellékhatással bír.

Vannak akik a szoláriumozást is javasolják, hiszen az is leégeti a patikat, ha a napsütés alkalmatlan éppen.. Bár én ezt nem preferálom...

Én mindent kipróbáltam, mindenfélét kentem magamra, szedtem be, de mindig csak ideiglenes eredményeket tapasztaltam, vagy még azt se. Végül rájöttem arra, hogy ha eltakarom a pattanásos felületeket és megállom a piszkálásukat akkor szépen lassan el fognak múlni. És lám tényleg. Bár én már kinőttem a pubertás kórból, de akkor is , ha nem szoktam volna le az állandó nyomkodásukról vagy kapargálásukról akkor még most is teli lennék. Így viszont csak néhány darab van itt-ott elszórva.

2011. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül!

Ha a bőr "száraz" lesz, akkor nem a zsírtartalma csökken, hanem a víztartalma. Az pedig hámlást, húzódó és viszkető érzést okoz.

A faggyútermelést természetesen lehet (és zsíros bőr esetén kell) szabályozni, de nem szabad túlzásokba esni: a szervezet és a bőr mindig egyensúlyra törekszik. Ha az adott bőrt túlságosan szárító hatású készítményekkel kezelik, akkor a bőr ezt "észreveszi", és reagál: az eredeti zsírtartalom visszaállításához még több faggyút termel.

2011. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi köze a bőr víztartalmának a faggyútermelődéshez,vagyis nem.
2011. máj. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!