Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mire számítsak ha elmegyek...

Mire számítsak ha elmegyek bőrgyógyászhoz? Közepesen pattanásos, mitesszeres a bőröm. Mit fog javasolni? Olvastam olyat, hogy elküldhet vérvizsgálatra is. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát elküld, megállapítja, hogy van-e gyulladás, ha lelkiismeretesebb, akkor beutal fogászatra, nőgyógyászatra, mandulát stb. megvizsgáltatni, ha SZTK-ba mész, akkor nem hiszem, csak elég vág egy receptet egy kedves antibiotikummal, meg valami krémet, vagy bejön, vagy nem. Te visszamész kb egy hónap múlva, megnézi mi változott, na nem mintha emlékezne rá ki vagy és milyen voltál. xD

Nos, tapasztalat: az antibiotikum egy kellemetlen mellékhatása miatt azóta küzdök időnként bőrgombával, bár ez ritka eset, ha megnyugtat. :D Kaptam már mindenféle krémet, otthagytam több tízezret a patikában, az egyik talán kicsit használt is, a nagyobb ragyákat egy időre eltűntette. Meg közölte, hogy tökéletes a bőröm, kezelés vége (nos, talán 5 méterről és sötétben valóban, közelebb nem is jött)

Két orvost már kipipáltam, nem egyszer írták el a receptet, hogy a patikus is csak lesett és kijavította.

Ha teheted, menj magánorvoshoz, ott ugyanazok a dokik is foglalkoznak veled normálisan, csak persze az 5 percért amit bent vagy, fizess 10ezret... -.-"

A pattikat valszeg eltűntetik amúgy, de a mitesszereket nem igazán, főleg ha neked is abból a mocsok fehér fajtából van sok. (ez az amire jó lenne a sotret, de azt nem írja fel persze, csak magánrendelésen)

Nem azért írtam, hogy elkeserítselek, ismerek olyat is, akin tényleg segítettek, de nekem velük még csak pocsék tapasztalatom van az évek alatt. :( Szóval egyelőre gyűjtök. xD Azért csak sok sikert neked (meg nekem is mostmár)

Ja és még egy: inkább ősszel menj, mert nyáron nem sok dolgot tudnak felírni, a legtöbb fényérzékennyé teszi a bőrt, az nyáron meg elég csúnya dolgokat tud okozni. ^^"

2011. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, hogy részletesen leírtad.. hát igen, nekem is vannak rossz tapasztalataim a kórházban, magánrendelésen meg ugyanaz az orvos is körülugrálja a beteget. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy velem mit tud majd kezdeni, a legnagyobb bajom, hogy egyik napról a másikra pocsék a bőröm, utána meg néhány napig javul, majd ismét ronda. Teljesen rendszertelenül. És már majdnem 18 vagyok :( A velem egyidősek közül a legtöbbnek már semmi nincs az arcán, az enyém meg hogy néz ki.. te mennyi idős vagy?
2011. máj. 25. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Én voltam sztkba, 2 hónapot vártam mire mehettem:(. Kaptam egy gyógyszert, meg egy krémet. egyik se használt. Gyógyszer szedése közbe kiderült hogy allergiás vagyok a laktózra, már semmilyen tejterméket nem tudok fogyasztani. Szóval csak vesztettem. Persze vissza mehettem volna, de inkább kihagytam, inkább kicsit rondább bőr, mint...
2011. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!