Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi a legkisebb faktoros...

Mennyi a legkisebb faktoros naptej? Ér az valamit?

Figyelt kérdés
És mi az ami amúgy már tényleg ér valamit? Egyáltalán nem vagyok leégős, gyorsan barnulok. A mai naptejek mellett már tényleg lehet barnulni, mennyiben akadályozzák a barnulást?
2011. máj. 29. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik naptej "ér valamit".A legkisebb faktorú naptej is gátolja a leégést viszont a barnulást is.Ugyhogy ha tényleg nem vagy leégs fajta akkor hanyagold a naptejet ha barnulni is szeretnél:)
2011. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak nyaralni is megyek július elején és nem 1-2 napra, ott pedig gyanús, h sokszor leszek sokat a déli órákban is a tűző napon. illetve manapság már jóval erősebb az UV sugárzás, és azért mostmár szerintem nem ártana valami védelem. de akkor mondjuk veszek egy 10 faktorosat, és fürdés elején, valamint 11körül és mondjuk 1 körül átkenem magam. barnulni meg majdcsak fogok eleget a 10 nap alatt. köszi a válaszodat:)
2011. máj. 29. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:

hát talán 2 faktoros és semmire nem jó.

Tévhit, hogyha többször bekened magad, jobban véd, a faktorszám azt mutatja meg asszem, hogy hányszor annyi ideig lehetsz gond nélkül a napon. Általában 10perc körül van a terrmészetes védelmi idő. Egy márkás naptej mellett lehet barnulni is és még véd is, legalább 30 faktorosat javaslok, és persze fél és 3óra között ne legyél napon. Utána kend be magad megint. Meg vízből kijövet is, mert azért leoldhatja kissé.

2011. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
márkásra tuti nincs pénzem, örülök ha meg tudom venni a rossmannban a legolcsóbbat kb. a nyaralás is barátokkal lesz, a lehető legolcsóbban lesz megoldva, és ezt kapom 18 szülinapomra, meg névnapomra, meg gyereknapra de szerintem még karácsonra is.. (jó, nyilván nem teljesen:)) tehát nem görögországba megyek..:) csak simán a balatonra. csak, hogy nehogy valaki elkezdjen itt nekem problémázni, hogyha nyaralni van pénzem, akkor egy márkás naptejre miért nincs.
2011. máj. 29. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
25 faktoros az sztem a normál.Le se égsz és közben barnulsz is!!!! a 30-as az már sztem sok!!!
2011. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Levander ***** válasza:
50%

No itt egy kis kavarodás van. :)


1. Milyen a bőrszíned, a szemed színe és a hajszíned?


2. Ha ez megvan, meg lehet mondani, mennyi a bőröd saját védelmének hatóideje percben kifejezve. Ez öt és 15 perc között van.


3. Ha ez megvan, fogod a faktorszámot és beszorzod a bőröd alap védelmi hatóidejével. Pl. ha fehér bőrű, kék szemű, világos hajú vagy, akkor 5 percnél többet nem bír a bőröd károsodás nélkül, így egy 20-as faktorszámú tejjel 20*5 perc a hatóidő. Ez 100 perc, de ebből vegyünk le 10-15 percet, mert az alapidő csak általánosítás.


4. Még ha vízálló is a tej, a vízből kijövet akkor is be kell magad újra kenni.


5. Legalább fél órával a napra kimenés előtt kend be magad.


6. A naptej nem gátolja a barnulást. Tény, hogy lassabban fogsz színt kapni, de az természetes szín lesz, nem károsodik a bőröd és nem fogsz a bőrégéstől szenvedni a nyaralás alatt és után sem.


7. Egyél sok répát. :)


8. Amit írtak fent, egyetértek. A harmincas faktor felesleges. 25-ös elég, ha abból indulok ki, hogy magyar vagy. :)


9. Mielőtt elmész nyaralni, kezdj el napozni. Menj ki az utcára naptej nélkül és pár percet tartózkodj a napon. Ne vidd túlzásba, mert leéghetsz! Ha a napozást választod, fokozatosan növeld a napozás időtartamát. Kezdd 3-4 perccel, egy hét múlva térj át 6-7 percre.


Én pl. már szép barna vagyok, mert a lakás ablakához leültem és 4-5 percig napoztattam a bőrömet amikor előbújt a napfény. Megjegyzem, panelban élek. :)

2011. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ez igazán hasznos válasz volt, köszönöm:) egyébként a bőröm ha lebarnul nagyon barna, télen átlagosnak mondanám, de többen fehérebbek nálam. szóval azokon kívül akik szoliznak, csak fehérebbek szoktak lenni. a szemem majdnem fekete, és a hajam is sötétbarna. akkor pl. nekem 10-15 perc között van ez a természetes érték?
2011. máj. 30. 22:26
 8/9 Levander ***** válasza:

Igen. Több bőrtípus is van, te abba a kategóriába esel, amelyik nem ég le egy-két perc alatt a napon. De a 20-25 faktoros bőven elég. :) Csak az arcodra vegyél arcra valót, ami rendszerint nagyobb faktorszámú, mert az érintkezik elsőként a nappal és nem is nagyon tudod elrejteni.


Még egy valami... Tessék inni 3-4 liter vizet, semmiképp se napozz sminkben és esténként kend be a bőröd hidratáló krémmel. Nem kell venni napozás utáni krémet, bőven megfelel a testápoló is. :)


Kellemes nyarat!

2011. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
megfogadok mindent, köszönöm:) és viszont!:)
2011. máj. 31. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!