Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell kiszámolni hogy...

Hogyan kell kiszámolni hogy hány faktoros naptej kell?

Figyelt kérdés
Még anno biosz tanárom mondta, de már elfelejtettem.
2011. máj. 31. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem kell kiszámolni.

Ha mondjuk te bírod leégés nélkül a napon 5 percig, és bekened magad 15-ös faktorral, az azt jelenti, hogy 5 X 15 percig fogod bírni a napot.

(Hacsak nem strandon vagy, ahol lemosódik a vízben.)

2011. máj. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Hát sokáig akarsz napon lenni? Akkor 50es. Kevesebb ideig? Akkor 30-as, 25-ös. Az alá nem igen mennék manapság. :D

És igen, úgy ahogy az első írta.

2011. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha fehérbőrű vagy és inkább égsz, mint barnulsz, akkor 50-est vagy nagyobb faktorszámút érdemes alkalmazni. Ha barnább a bőröd és jól barnulsz elég egy jó 25ös, ha tök kreol vagy, akkor 10es.

Én jól barnulok, viszont tele vagyok anyajeggyel, a bőrgyógyász azt mondta, hogy 30as alatt ne is nagyon nézzek naptejet. Így én 30+-ost használok, az arcomra pedig 50-est.


Célszerű napközben is kenned magad, akkor is ha nem kifejezetten napozol, hanem csak sokat vagy kinn, erre tök jó a Niveának a fújható változata, nem ragadsz tőle és pillanatok alatt beszívódik.

Amúgy azért kellenek a minél erősebb naptejek, mert egyre nagyobb az UV sugárzás.

2011. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. jún. 1. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!