Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolásként Baba szappannal...

Arcápolásként Baba szappannal megmosom az arcom, majd bekenem hidratáló krémmel. Jó így?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy nem jó a szappan, de a Baba szappan még a legtermészetesebb szappan. Nem szeretek arctisztító gélt használni :( tonikot meg még annyira se. Huszononéves lány vagyok.
2011. jún. 11. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
A szappan elzsírosítja a bőrödet és nem lesz szép az arcod, ha ezt sokáig így teszed. Én maradnék a tisztítás-tonizálás-krémezés hármas mozdulatsornál, ez az esetek túlnyomó többségében bevált. Ha ragaszkodsz a Baba szappanhoz (amit nem arctisztításra találtak ki) és bevállalod, akkor jönnek a következmények és az nem fog tetszeni, de Te tudod. :-) Én 23 vagyok, fiú és kozmetikai iparban dolgoztam.
2011. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, igazad lehet...

Tonikot muszáj használni? baj, ha azt a lépést kihagyom?

2011. jún. 11. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mosnám azzal az arcom. Az sem természetes alapanyagú, ugyanúgy szárít, mint akármelyik másik szappan. Nekem a gyógyszertári mosakodókrémtől jött rendbe a bőröm. A bolti vackok nem sokat használnak, inkább rontanak a helyzeten. Mikor tonikot használtam sokkal rosszabb volt a bőröm. Nem is értem különben. Ha van egy jó arctisztítód, ami nem szárít, akkor minek a másik 2 lépés? A tonikkal kiszárítod az arcod, a krémmel meg azt javítod, hogy kiszárítottad a tonikkal.
2011. jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
A tonikról nekem is ez volt a legelső gondolatom. Aztán rájöttem, hogy a tonik sterilizálja a bőröd és olyan koszt is leszed róla, amit a kezeddel, egy arctisztító zselével nem tudsz. Igen, valóban kiszárítja egy kicsit, amit utána pótol a krém, de leszedi a sz*rt róla, ami nagyon fontos, ahhoz, hogy ne jöjjenek ki a pattik és mitesszerek rajta. (A fenti 23 éves válaszadó voltam ismét.)
2011. jún. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
A sima szappan nem jó, mert erősen lúgos kémhatású és tönkreteszi a bőröd hosszabb távon. Bőrtípusnak megfelelő arctisztítót kell használni. Nem csak gél állag van, van arctej, tisztítókendő..stb. A tonik viszont tényleg totál fölösleges, a világon semmi értelme, ha hideg vízzel átöblíted az arcod, ugyanaz.
2011. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha a bőrtípusomnak megfelelő arctisztítót használok, akkor nem muszáj utána tonik, ugye?

2011. jún. 12. 23:30
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
A tonik a bőr természesetes pH-értékének visszaállitására szolgál. Van alkoholmentes is, ami egyéltalán nem száritja a bőrt.
2011. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó, van a bőrnek saját PH-ja, ami minden egyes mosakodás után magától visszaáll. Kevesebb reklámmal kéne zsibbasztania magát az embereknek és akkor kisebb lenne a fogyasztói válság és a pazarlás.
2011. jún. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint kozmetikus, csak megindokoltam a tonik használatának okát. :)
2011. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is zsíros bőröm van,de nem használnak a tonikok...pár óra után ugyanúgy vastag faggyú lesz az arcbőrömön.
2011. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!