Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ápolod a hajad, bőröd,...

Hogyan ápolod a hajad, bőröd, körmöd?

Figyelt kérdés

Szívesen fogadnék házi praktikákat is. :)

Én nem igazán szoktam járni fodrászhoz,kozmetikushoz,mindent egyedül csinálok.(Azért néha beiktatom persze).

Szeretném ha gyorsabban nőne a hajam,de nem igazán akar. :(

Próbáltam a ricinus olajat,hát..nem jött be.A szemöldököm magamnak festem,szedem,a körmömet viszont csak szakemberre bízom.Ti hogy vagytok vele? Még annyit hogy eredeti vörös színű a hajam,eléggé fehér bőrű vagyok,így a barnulás is nehezebben megy,pedig szeretnék már egy kis színt "magamnak". Köszi a válaszokat előre is. :)


18/L


2011. jún. 26. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én évente járok fodrászhoz. A hajam Gliss kur samponnal és balzsammal mosom, valamint mosás után szilikonos hajvégápolót masszírozok bele, így még egy év múlva sem töredezik.

A bőröm semmi különös ápolást nem kap, dove-val fürdök, az testápoló nélkül is szép puhává teszi. Az arcom hetente 1-2 alkalommal leradírozom, és 2-4 hetente felteszek egy tisztító, majd egy tápláló maszkot. Ritkán sminkelek, utána amint lehet sminklemosó, arckrém. A szemöldököm magamnak szedem, kozmetikusnál még sosem voltam.

A körmömmel nem csinálok semmi különöset, mivel zenélek, az a lakkot tönkreteszi, megnöveszteni pedig nem tudom, mert akadályoz.

2011. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,a hajvégápolót kipróbálom! :)
2011. jún. 26. 11:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bőr:

Nem használok testápolót, csak tusfürdőt. Télen néha bekrémezem a kezem, ha kicsit szárazabb a hidegtől, de ez sem jellemző. Az arcomra arcradírt használok, arctejet vagy tonikot. Hidratálóval csak akkor kenem be, mikor szedem a szemöldököm (akkor kevésbé fáj és könnyebben kijön). Kozmetikusnál 1x voltam, de rosszabb lett a bőröm, mint előtte volt. Ha kijön egy-egy pötty aloe vera gélt teszek rá. Ha elmegyek valahová mindig teszek fel sminket, de nem túl erőset.

Köröm:

Különösebben nem szoktam ápolni, heti 1x-2x átfestem. Általában közepesen hosszú, de néha levágom rövidre ha meguntam. Nagyon gyorsan visszanő. Körömreszelőt szoktam használni, miután levágom.

Haj:

Combig érő dús és hullámos hajam van. Szulfátmentes samponnal mosom, általában teszek rá szilikonmentes balzsamot, de nem mindig. Kókuszolajat teszek rá mosás után és előtt is, valamint aloe vera gélt használok. 2-3 naponta mosom. 1-2 havonta magamnak vágok a végéből, nem túl sokat, általában 0,5-1 cm-t. Nem bízok a fodrászokban, mióta az egyik 5 centi helyett 15-öt levágott a hajamból kb. 6 éve. Azóta én vágom.

2011. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikushoz én is ritkán járok,3 havonta,vagy még ritkábban,csak arctisztításra,de utána rettentő csúnya lesz,kell neki jó pár nap,hogy helyre jöjjön,de utána szép,tiszta,úgyhogy megéri a fájdalmat:)

Heti 1x leradírozom az arcom,gőzölök,kinyomkodom a mitesszereket,át kenem tonikkal,aztán teszek fel egy tisztító/hidratáló maszkot,általában iszap pakolást használok,vagy vmilyen gyógynövényeset.A gőzölős vizemben csepegtetek levendula/vagy rozmaring olajat,esetleg kamillát.Napi szinten reggel,felkelés után lemosom egy könnyű arclemosóval,majd bekenem sima hidratáló krémmel.Alapozót nem használok a hétköznapokon,max. ha bulizni/színházba,vagy olyan helyre megyek.A szemem kifestem,szemceruza,spirál,szürke/barna/lila szemhéjpúder,mikor mi,egy leheletnyi púder(sajnos hajlamos a bőröm a zsírosodásra),kis pírosító,és kész is.De van amikor egyáltalán nem festem magam.Ha hazaérek,akkor megint lemosom az arcom arclemosóval.

Testemet heti többször radírozom luffaszivaccsal,télen szinte mindig használok testápolót,de nyáron is,főleg fürdés/napozás után,én Baleát használok,a kókuszosat,olcsó és nagyon jó az illata is.A kezemet inkább télen szoktam jobban kenegetni,nyáron elég az a testápoló is ami véletlen rákerül:)

Szemöldököm magam szedem,magam szőrtelenítek,erre nem pazarlok feleslegesen.

Körmömet is magam ápolom,általában levágom rövidre,és kifestem vagy átlátszó körömlakkal,vagy vmi rikítóbbal,mikor hogy:)

Fodrászhoz én is csak évente 1x járok,a hajam nem festem,a végét levágom magamnak mindig,de volt már hogy próbáltam kialakítani vmilyen fazont,több-kevesebb sikerrel.Heti 3x mosom Gliss kurral,balzsamot használok,hogy szép fényes legyen,és ne gubacolodjon össze annyira.Hátközépig érő,fekete,hullámos hajam van,sokan dicsérik,de elég sok vele a probléma:)

2011. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

haj:természetes 2 cm híján hátközépig érő barna hajam van.

heti két alkalommal megmosom egy normál hajra való samponnal most fructisom van ,korábban babasampont használtam a johnsontól de a nyári melegben nem tisztított hatékonyan.Az utolsó öblítést jéghideg vízzel csinálom de csak úgy hogy a fejbőrömet ne érje így kevésbé töredezik.Utána bekenem loreal hővédő krémmel.Ha megyek valahova és kiengedve akarom hordani a hajamat csak akkor vasalom,ha itthon vagyok akkor nem.Fodrászhoz 3-4 havonta járok.

bőr:

arc

amióta nem használok lemosót tonikot krémet valahogy kezd tisztulni.Vízzel lemosom és ennyi.Esténként tápláló pakolásokat kenek fel.Kefír,méz,élesztőtejes pakolás,iszappakolás.Egyedül menzeszkor jön ki 1-2 pattanás.

Arcradír->heti 1 alkalommal mézes cukorral.Kozmetikushoz 2-3 havonta járok.

Tusfürdőben testápolóban mindig mást használok.

szőrtelenítés:egyedül a combomat gyantázom a többi helyen borotvát használok.Nem vagyok sötétszőrű úgyhogy karomon és hasamon csak pihék vannak.Szemöldök:alul néha az oda nem illő szőrszálakat kihúzom,de a természetes vastagságát ívét meghagyom.

Köröm:mindig ki van festve.A lábamon franciásan a kezemen változó de a világosabb színeket szeretem használni.Ha hosszú akkor is szépen mutat de engem sok mindenben zavar így mindig rövidre vágom.Minden festés előtt felbolyhozom a körmömet így jobban tapad rá a lakk.

Mivel te fehérbőrű vagy inkább védd magad a naptól ne akarj nagyon barnulni mert szerintem nem is tudsz .Szerintem a vörös haj fehér bőr nagyon szép párosítás!

2011. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húha. Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a válaszokat,komolyan rengeteg olyan tippet olvastam,amit ki fogok próbálni. :) Ment a zöld mindenkinek!!
2011. jún. 27. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!