Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindennapi hajmosás árthat?

Mindennapi hajmosás árthat?

Figyelt kérdés
Hisz ha minden nap fürdik az ember akkor a haját is megmoshatja minden nap..
2008. márc. 3. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
hat jo nyugodtan mosd meg a hajad ha zsiros,korpas szeretnel eleted vegeig
2008. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
bocsanat ha korpas hajat szeretnel eleted vegeig
2008. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

azért ez nem ilyen egyszerű, ahogy az előttem szóló írta. van, akinek sajnos igenis szükséges naponta mosni. persze, el lehetne húzni, de az akkor kb. annyival járna, hogy nem most hajat hetekig. azt meg ki tudja bevállalni?! ha csúnya, mosni kell. márpedig vannak olyanok, akiknek egy napig bírja csak. viszont emellett sajna az is tény, hogy valóban nem használ neki...

amúgy a mindennapos fürdéshez: az is árt a bőrnek. elég szépen ki tudja szárítani, és károsítja erőteljesen a bőr savköpenyét.

2008. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
most=mos
2008. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
93%
Egyfelől a haj minőségétől függ. De a mindennapi hajmosás nem egészséges, mivel a túl gyakori samponhasználat esetleg megbonthatja a haj szerkezetét és roncsolhatja. A kommentedet kiegészítve, az sem egészséges, ha minden nap fürdik az ember. Röhögjetek ki nyugodtan, de így van. A bőrnek van egy természetes önvédelme. Ezt hívjuk Barrier funkciónak. A barrier funkciót több tényező biztosítja, melyek közül a legfontosabb az a bőr felszínén található vékony zsírréteg (bőrfelszíni lipid), melyet a verejték tejsav-, valamint a faggyú- és az elpusztuló hámsejtek zsírsavtartalma biztosít. Savas kémhatású, és pH-ja 4-6 között változik. Ez a réteg védi meg a bőrt a különböző nedves anyagok feláztató hatásától. A különböző zsíroldó szerek, erős savak, lúgok(pl: szappan, egyes tusfürdők) ezt a réteget károsítják. Ugyanez a helyzet a hajjal. Mindenképp nézz utána, de ez függ hajtípustól, illetve hajápoló szertől is. Én éveken keresztül olyan samponnal mostam a hajam, ami nem az én hajmra való volt, pedig majd minden másnap mostam. Most 23 évesen ott tartok, hogy úgy kopaszodom, hogy el tudnám sírni magam, ahányszor a tükörbe nézek. Szóval ez a helyzet! Üdv.: Z
2008. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Abörnek sem tesz jót a minden napi kémia behatás. azért olyan könnyü börbetegségeket elkapni vagy az alergia könnyen kialakul, mert a testünket minden nap vegyszerezük.

pl nagymamim igazi paraszt asszony volt, hiába volt neki fürdöje csak hétvégén fürdött kádban másik napokon lavorban mosakodott, és soha nem volt büdös, vagy izzadság szaga, pedig egy dezodort sem használt, és mindig a kertben volt.

2008. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mert minnél többször mosol hajat annál zsírosabb lessz és annál korpásabb. pihentesd. nem azt mondom, hogy 3 hétig ne, csak szépen lassan. egy ideig 2 napig ne, aztán egyre tovább húzhatos a dolgot. balzsamot is használj, az nállam segít.
2008. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát, biztos van, aki szereti, ha beizzadt fejjel fekszik le aludni, vagy úgy kel fel reggel, de azért ez nem általános. Alapvetően jó minőségű sampont kell használni, és azzal moshatsz hajat 1-2 naponta. Ha két hajmosás között nem tudsz két napot sem várni, esetleg lehet bőrgyógyászhoz fordulni, és csináltatni patikában megfelelő sampont.
2008. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is naponta mosom a hajam.:D Nem árt...én természetes csalánsampont használok,s azon azt írja,hogy mindennap lehet használni.Az én hajam ítró ronda,ha nem mosok hajat minden nap! Volt o.főnököm is mindennap mosta a haját,éveken keresztül.Semmi baja!Akinek szűksége van rá,mossa minden nap!Ennyi a véleményem!
2013. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Előző vagyok: írtó*
2013. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!