Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ekcémás a karom, kicsi korom...

Ekcémás a karom, kicsi korom óra. Bevált módszer tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok,születésemtől számított egy-két éven belül megjelent egy csúnya ekcéma mind két karomon.

A könyökhajlatomban is volt, de az elmúlt,szerencsére,mert nagyon viszketett mindig,és csúnya sebek maradtak utána.


Szóval a helyzet,hogy nagyon kisebbségi komplexusom lett miatta,nem veszek fel rövid ujjú pólót, mert általános iskolában mindig szörnyetegnek vagy mutánsnak neveztek miatta,és ez bennem ragadt.


Úgyhogy nyáron is hosszú,vagy félhosszú pólókban döglődök,és emiatt már nagyon elkeseredett vagyok.

Próbáltam már kimenni utcára rövid ujjú pólóban,de amíg közel voltam házunkhoz,visszarohantam rávenni valamit,mert féltem,hogy megint mutogatni fognak rám az utcán.Pszichológushoz is jártam,ő sem segített lelkiekben elfogadni,hogy ez van.


Az ekcéma száraz,pattanásszerű,piros foltokat kreál a felkaromra,amik ritkán viszketnek.Valamikor nagy elkeseredésemben nekik esek,és kinyomkodom őket,amelyiket elérem.Ilyenkor ezeknek megmarad a nyomuk,meg jól be is gyulladnak,és hetekig pirosak maradnak.


Segítsetek!:(


(L/14)


2009. ápr. 13. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Bevált módszer: bőrgyógyász. Ő tud az ekcémádnak megfelelő krémeket összeállítani. Én fürödni is a bőrgyógyász által összeállított mosdókrémmel fürdők, az ekcémám szinte sohasem jön elő.
2009. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne vakard semmiképp!!!!!

Sajnos nem értek hozzá, de menj el bőrgyógyázhoz meg a tv-be most reklámoznak pont egy ilyesmi krémet most hirtelen nem jut eszembe a neve, talán azt is kipróbálthatnád :(

2009. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ekcémás voltam kiskoromban és engem is egyfolytában házi orvoshoz meg bőrgyógyászhoz cipeltek, de egyik sem tudott soha olyan krémet felírni, amelyik használt volna:(. Igazából én kinőttem az ekcémámat, szerintem előbb utóbb te is kifogod, de én is azt javaslom, hogy menj el dokihoz, hátha neked beválik a csoda kence, amit felír:).
2009. ápr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen egyetértek veled.Egy cipőben járunk.Én is 14/L vagyok,nekem az 1. mensivel jött ki az ekcémám...a kezemen és a nyakamom.Nekem ételektől van,de pontosan még nem tudjuk melyiktől:S


Menj el bőrgyógyászhoz,ne vakard,mert attól csak felülfertőzöd az amúgy is csúnya kezedet...amit a 2. válaszoló írt,szerintem a exxema repair-re gondolt,ez reklámozzák most a tv-ben.Valójában nekem pl. ez jött be:körömvirágbalzsam+méz keveréke.Kend be vele,hidd el csodákra képes ez(nekem legalábbis.)

Fel a fejjel,és fogadd el,mert ez nem igen múlik el.:S

14/L

2009. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt elfelejtettem leírni,hogy végtelen sok bőrgyógyásznál voltunk anno...20 ezer ft-os krémeket használtunk,és egyik sem segített.

Egy bőrgyógyász konkrétan meg is mondta,hogy nem fog elmúlni soha,és valami hámlasztási kezeléseket ajánlott,ami nagyon de nagyon drága lett volna,és a családom nincs ilyen jó anyagi helyzetben...


Azért tettem fel a kérdést, hogy itt hátha történik valami csoda.


A tvben reklámozott krémet már említettem anyunak,majd megvesszük.


Utolsó(14/L): a te problémád szerintem allergia ( az sem kellemes dolog, én az utóbbi allergia vizsgálatomon 64 dologra voltam allergiás, beleértve sok fűt,fát meg fémeket) ,úgyhogy menjetek allergológushoz, aki elvégzi a tesztet.Mindenféle kivonatot csöpögtet a karodra pár sorban,majd felszúrja a bőrödet -nem fáj-, és ha bepirosodik és feldúzzad a helye,akkor kimutatta az allergiát.Ezzel talán kiderül,milyen ételek okozzák az ekcémádat.Remélem tudtam segíteni.:)


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 13. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:
en is ekcemas voltam kb 12-14 eves koromig, mindentöl kijött: szappan, harisnya, stb... veresre vakartam allandoan. Ami nekem bejött: Humet-R. Ezt meg kell inni, de a gyogyszertarban a nei akkor azt mondta, hogy ne csak megigyam, hanem naponta egy vattapamacsot itassunk atvele, es dörzsöljem be az ekcemas reszt (nekem terdhajlat, ket comb között volt). Azt hiszem, hogy egy üveggel sem fogyott meg el,m amikor mar teljesen elmult.. azota sem jött elö, most 23 eves vagyok...
2009. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem az elocom kenőcs működött leginkább. vényköteles


kattekop

2009. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15 éves koromig nekem is állandóan kijött.Rengeteg krémet stb-t kiprobáltunk.Elmentem a nővérem gyerekének az orvosához és írt egy receptet.Nagyon erős krém vo steroidokkal (gyógyszertárban kikevert) de elmúlt!!Hihetetleül örültem..azóta elő se jött.Amint érzem hogy kicsit viszket bekenem és még piros se lesz..Sajnos a krém nevét nem tudom:(

18L

2009. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is az 'elocom' mellett szavaznék. Tényleg vényköteles, de a háziorvos biztos felírja. Nekem ez 2-3 nap alatt teljesen elmulasztotta (persze arra az 2-3 hétre)...
2009. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!