Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Loknikat szeretnék mert...

Loknikat szeretnék mert többek szerint jobban áll mint az egyenes haj meg dúsít is. De hajsütővel fárasztó és nem valami hosszú életű loknikat lehet vele készíteni. A dauerral elérhető lenne a szép hosszan tartó lokni?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül egy dauer kb? És meddig tart?
2011. aug. 14. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a fárasztó hajsütővasnál mert a dauer tönkreteszi a hajad.
2011. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak a hajsütőnél az a gond, hogy csak az alja lesz loknis felül meg tiszta lapos a hajam...vagy, hogy tudom megcsinálni, hogy fent is legyen vmi tartása?
2011. aug. 14. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát a dauer tényleg szép loknikat csinál, és eléggé tartós is. Valóban szétszedi a hajadat, de ha normális fodrászhoz mész el(!) mert ugye nem otthon akarod csinálni(!), akkor nála biztosan lesz, és majd rak is valami ápolókencét a hajadra. Pár ezer forint, olyan 3000 körül! :)
2011. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia.Hát én is maradnék a helyedben a hajsütős módszernél.Szerintem ezért nem éri meg tönkre tenni a hajad,mert a hajsütő mellé használhatsz különböző termékeket,hogy megvédd a hajad,de a dauer eléggé tönkre teszi.Viszont ha te azt szeretnél akkor próbáld meg,elég sokáig benne marad,de szerintem jobb és szebb a hajsütővasas megoldás. :D
2011. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire roncsolja a hajat. Hajsütő marad akkor csak fárasztó csinálni meg nem vmi tartós:/
2011. aug. 15. 12:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem akik a dauerről írták, hogy roncsol, még sosem próbálták. Én próbáltam.


A dauer a haj fehérjeszerkezetét változtatja meg, mintha eleve úgy születtél volna. (Nyilván az újonnan nőtt hajra már nem hat.) Sokkal kevésbé roncsolja, mint egy hajsütővas, amit minden egyes hajmosás után (gondolom heti 2x biztos) kell használni. Az minden alkalommal égeti, a dauer egyszer hat rá kémiailag. Ráadásul a hajsütővas hullámait hajlakkal kell rögzíteni, ami még nagyobb károkat okoz.


Az egyik barátnőm 3 havonta daueroltatta, amitől úgy nézett ki, mintha természetesen göndör lenne, de neki sem voltak roncsoltak a hajszálai. Annyi, hogy 3 év után a fodrásza azt javasolta, hogy le kéne állnia vele, mert annál tovább nem szabad csinálni, kell pihenőt tartani.


Nekem sem lett tőle roncsolt a hajam, ugyanolyan selymes maradt, mint előtte. Nekem nem lett újracsináltatva. Ahogy nőtt, úgy nézett ki, mintha hajsütővassal csináltam volna, vagyis a nagy loknik nem a fejem tetejétől kezdődtek, hanem lejjebbről, de az is jól nézett ki. 1 év után viszont kiment belőle a hullám.


Nekem 3000 körül volt a dauer, de ez fodrászfüggő. Szerintem 1-2 óráig tartott, míg megcsinálták, de lehet, hogy kevesebb volt, nem emlékszem.

2011. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen hátránya az, hogy amíg csinálják, nagyon húzzák a hajat! :(
2011. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
szerintem is rosszabb ha minden reggel égeted a hajsütővel, akár milyen csodakencét is kensz rá előtte utána...
2014. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kímélő Dauer hosszú hajba 4590.- T-Hair Szalon Budapest Üllői út 52/a (Corvin-negyed)
2014. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogy a dauerolt hajnak semmi köze a hajsütős loknikhoz? Totál másképp néz ki. Mint ahogy fentebbi válaszban is írták a dauer olyan mintha természetes göndör hajad lenne... Na most az merőben másképp néz ki mint egy loknosra sütött... A másik meg: ha gyenge dauervizzel csinálják nyúlott lesz és vsúnya ha erőssel akkor meg szétdurran. Pláne ha festve is van a hajad
2015. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!