Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől olyan szép az arab nők...

Mitől olyan szép az arab nők haja?

Figyelt kérdés

köztudott,hogy az arab nők,a csador alatt óriási hajkoronát rejtegetnek. nagyon hosszú,nagyon dús,nagyon fényes,és egyszerűen olyan tökéletes,amiről mi csak álmodni tudunk.

viszont ők nemis ilyen méregdrága bolti,extra jó csomagolásokban kapható - mondjuk ki - szarokat kennek a hajukra. hanem mindenféle mézes,magolajas dolgokkal ápolják azt.

nemrég olvastam egy könyvben,hogy az arab nők,nem festékkel festik be őszhajszálukat,hanem narancsot valamiben áztatnak pár napig,és azt kenik a hajukra,és a hajszálak viszakapják eredeti hajszínüket (!!!)

mi pedig roncsoljuk a hajunkat a sok DRÁGA festékkel..

ehez hasonló tippeket,ötleteket várok. ha tudtok :-)


2011. aug. 17. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hajfestéshez van természetes tippem: Én kékes fekete hajú vagyok, és indigóval fogom befesteni, mégpedig úgy, hogy először hennázom(az olyan a hajnak mint egy pakolás) utána meg rá az indigót bővebb tippek hajfestéssel kapcsban: antalvali.com

Shea vaj jó a hajra pakolásként, meg a ricinus:) De nekem van egy arab lány ismerősöm, és neki gyönyörű szép haja van, pedig hagyományos kozmetikumokat hazsnál! Szóval van benne egy rész genetika is:)

2011. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem vagyok arab szóval nem nagyon tudok segíteni.
2011. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
engem speciell a hajfestés nem érint.. csak ugy megemlitettem:D 16 éves vagyok. még nem őszül a hajam
2011. aug. 17. 22:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok:) Én sem őszülök:) 17 vagyok:D Csak jobban tetszik a kékesfekete haj
2011. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem:)
2011. aug. 17. 22:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Én arra készülök, hogy a természetesen szürke seszínű hajam be"festem" henna meg indigó keverékkel. Na most nekem Indiából jön igazi henna (ismerős útján) és igazi indigó, a kérdésem az, hogy kell keverni arányaiban, hogy sötét legyen?
2011. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem nagyrészt genetika (mint hogy az ázsiaiaknak meg szögegyenes általában)..amúgy a kisrészre én is kíváncsi lennék...
2011. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ott sem mindenkinek olyan a haja, viszont tény, hogy többeknek van gyönyörű haja, mint itt nálunk. Ez elsősorban a genetikának köszönhető. Mint ahogy az indiaiaknak is bámulatos hajuk szokott lenni. Olvastam egy cikkben, hogy nekik átlagban 5x olyan vastag 1 hajszáluk, mint az európaiaknak.

A keleti népek sok olajat használnak a hajápoláshoz, ritkán mosnak hajat, nem zavarja őket, ha lapos és zsíros a hajuk (akár természetes állapotában, akár ha ők olajozzák be), mindig feltűzve hordják, nem használnak hajszárítót, vasalót, göndörítőt, styling termékeket, sokszor ruhával is takarják a hajukat, ami a naptól is védi, nem szőkítik meg festik agyon. Ez egy más (haj)kultúra. Az ápolás csak egy dolog, a legtöbbet akkor is a genetika jelenti náluk.

Egy magyarnak sosem lesz ilyen haja: [link]

2011. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem mekis kaján és egyéb vegyszerezett, multikban kapható fagyasztott ételen nőnek fel. Se nem fújja a hajukra egész nap a füstöt a gyárkémény és a kipufogó. Nem rohannak, nem stresszelnek, nem szednek évente 10 fajta gyógyszert. És a vitamint se revalid formájában szedik be. :)

Meg persze, ahogy mondták: genetika.

2011. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Cigányoknak tetszik az arab haj. rusnya durva fekete szőr
2012. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!