Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az alapozó, korrektor, púder...

Az alapozó, korrektor, púder ezek rossz hatással vannak az arc bőrre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha túlzásba viszik a használatukat (nem hagyják, hogy a bőr pihenjen), ha rossz minőségű a termék vagy ha nem a megfelelő bőrtípuson használják, akkor igen.
2011. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Miköze ennek az ezotériához? Az a hülyék tudománya :)

Egyébként nevedből ítélve kb 14 éves lehetsz és ez egy nagyon gyakorlati, környezeti tapasztalatok alapján megerősített infót:


>>Ilyen fiatal korban rettentetesen szétcseszi a bőrt<<


korrektor szükség esetén elmegy, maszkara is OK, de alapozó és púder azon kívül hogy normális bőrön nevetségesen néz ki, teljesen szétroncsolja a bőrt hosszú távon. Akik még altalános iskolában elkezdték magukat maszatolni, azoknak már 25 éves korukra erősen látszódott az öregedés. Ez tény.


Amíg fiatal a bőröd, teljesen fölösleges. Ezek a hibás és elöregedett bőr "fiatalítására" vannak, hibál elfedésére. Ilyen korban nagyon kétlem, hogy erre szükség lenne. Max ha ribisnek akartok tűnni a barátnőitekkel, de az kívülről max nevetséges. :P


Tehát fiatal arcbőrre teljsenen felesleges és többet árt. Bár a felső réteg 3 évente lecserélődik, az a sok szar ami ezekben van, hatással lesz a mélyebben lévő szövetekre. Csak meg kell nézni, hogy a szegényebb országokban élő nőknek milyen szép a bőre még 30 körüli korukban is (ukrajna, FÁK-országok, távolkelet, stb)

2011. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Afrikában pl nehezen hiszem, hogy a fiatal nőknek 30 körülieknek olyan szép bőrük lenne. Mert ott ugyanis ahol erős a napsütét az meg ugye káros a bőrre és így hamarabb is öregszik.:)

Na meg az sem mindegy, hogy mit eszik az ember. Egészségesen táplálkozik -e, sportol-e valamit. stb.. Akkor marad szép igazán a bőr, ha ezekre mind mind odafigyel és a megfelelő ápolásra is(otthoni módszerekkel).

És igen, nagyon megsínyli a fiatal bőrt az ehhez hasonló baromságok. Nem is értem az akinek nincs semmi baja a bőrének az minek keni egyáltalán alapozóval?

Én fiatal korban még a szemceruzát sem ajánlanám,mert az meg karcolja a bőrt. És amikor leszeded, akkor ugye a szem alatti vékony bőr is megsérül.

Úgyhogy ha majd alapozni akarod az arcod, tedd inkább olyan 30-40 éves korban. Akkor már elég lesz.:)

2011. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesznek jót,nem tud lélegezni a bőr,így több miteszer és pattanás keletkezik.
2011. szept. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy rossz téma körbe írtam :S Elnézést mindenkitől, de nem rég regisztráltam és a kérdés írása után vettem észere hogy rossz témába írtam! Egyébként 14 vagyok, nem használok alapozót csak nagyon divattá vált ebben a városban és gondoltam megkérdezem!
2011. szept. 24. 07:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szép a bőröd, ne használj alapozót, minek. Én festem magam 13 éve, szemfesték, púder, olykor alapozó is, pirosító, mert rettenetesen zsíros a bőröm és nem is szép. Persze nem a legolcsóbb termékeket használom, de nekem sokkal szebb a bőröm tőle, védi a bőrömet. Ha pár hétig nem használom, megcsúnyul a bőröm, jönnek a pattanások. Én így vettem észre. 31 vagyok, és mivel zsíros a bőröm, egyáltalán nem ráncos, sőt a 60 éves anyámé sem, nem igaz, hogy öregíti a bőrt.
2011. dec. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!