Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajmosás. Mi a rossz? Mit...

Hajmosás. Mi a rossz? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

gyakran megesik,hogy ha megmosom a hajam,akkor úgy érzem,mintha meg se lett volna mosva.ilyenkor arra gondolok h úgy rossz ahogy van.talán hülyének néztek h még hajat mosni se tudok jól.de mit csinálok rosszul?azt váro hogy jobb lesz,a hajam,erre csak rosszabb.ha meg a fodrász csinálja meg akk jó.nem mosom ki a sampont?v sokat teszek rá?mit csináljak?v lehet hogy túl kevés időt szánok rá és összecsapom?lécci ha va tippetek írjátok meg.

bocsi h hosszú.

U.i.:tudom h naon hülyeség,elvégre hajat mosni mindenki tud,de vmi nemjó.


2011. szept. 30. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem zsíros, bár mióta elkezdtem korpásodni (halmozom az élvezeteket), azóta egyre kevésbé zsírosodik. Szóval minden gond van vele, mégis tökéletesen tisztának érzem hajmosás után (annyira, hogy 7 napig bírja mosás nélkül, mert a korpásodás is közvetlen közelről látszik, a zsírosodást pedig az 5-6. napban eltünteti egy kis hintőpor). Én úgy mosom, hogy bevizezem jó alaposan, jó sok samponnal elkezdem átdörzsölni mindenhol, általában ilyenkor még nem habzik, de próbálom egy kicsit habosítani, majd lemosom, és jön mégegy samponozás, ezt általában ahogy felhabosítom kicsit rajta is hagyom, ilyen kupacot csinálok a hajamból, mert amúgy jó hosszú, de így a hab összetartja a fejemen. Ez pár perc, utána lemosom jó alaposan, és rárakom a balzsamot/pakolást, mikor mit, de ezt csak kb. a fültövemtől kenem fel a végekig (csípőig érő hajam van). Ilyenkor már felcsatolom, közben lemosom magam, tusfürdő, testradír, ez nagyjából 10 perc, addig beszívódnak az ápoló dolgok a hajamba, és utána először meleg vízzel mosom, hogy kioldódjon minden a hajamból (balzsam, esetleg maradék sampon), utána pedig az egészet nagyjából egy percig öblítem hideg (télen langyos) vízzel, mert ez a fejbőrnek is jó, kevésbé zsírosodik a haj (állítólag), és fényesebbé teszi. Nálam a hajmosás nagyjából 3/4 órás program, de ez a hajam hosszából is adódik, meg mivel egy héten egyszer mosom, így jó alaposan, és ilyenkor ápolom is mindennel. Nekem ez a módszer vált be, ettől érzem tisztának jó sokáig. :)
2011. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
zuhanyzol vagy fürdöl?lehet,hogy nem jól mosod ki belőle a sampont,én azért szeretek jobban fürödni,mert akkor jól átázik az egész fejbőröm
2011. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
zuhanyzok.
2011. szept. 30. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Hát ne használj a hajtőnél semmi formázót, oakolást, vagy balzsamot, mert az rátelepszik a hajra, és máris zsírosnak érzed.

Sampont se balzsamosat használj, mert az is ilyen. Áttetsző fajtát keress, az tisztít igazán.

Zuhannyal nehezebb jól kimosni, főleg ha fürdés közben csinálod, én jobb szeretem a kád fölé hajolva külön mosni a hajam, mert valahogy jobban ki tudom mosni, zuhanyzáskor pl az alját elég nehéz alaposan öblíteni. :S (a kádban fürdős változat szerintem azért elég undi, én inkább kihagyom általában. :D)

Nem kell sok sampon, az csak árt a hajnak, meg még pazarlás is. :D A hajvégeket elég kb minden 3. mosásnál samponozni, egyébként elég a töveket mosni, a lefolyó víz meg elég samponos, hogy lemossa a többit. (persze ha használsz trutyikat a hajadra inkább mosd mindenhol alaposan)

Hát ennyi, szerintem inkább a samponoddal lehet probléma. :S Vagy ha nem szárítod a hajad... legalábbis én olyankor nem érzem olyannak, mert kicsit rasztásodik vagy hogy mondjam. XD

2011. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)az mit jelent h ,,rasztásodik"?

majd holnap megpróbálom újra megmosni.mert jó lenne ha ki is nézne vaalhogy.de így.....

2011. szept. 30. 22:35
 6/12 Lollita válasza:
48%
2x mosd meg samponnal!!! utána a balzsamot vagy pakolast szigoruan csak a hajvegekre, legalabbis a fejborodet semmikepp ne erje... alaposan mindent moss ki a hajadbol. igy nemlehet gond. es meleg vizzel persze.
2011. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne használj sok sampont, és azt is hígítsd fel vízzel. És ne dörzsöld túlságosan, mert attól ugye hamarabb zsírosodik. Amikor végeztél, nagyon alaposan, hideg vízzel öblíts át a hajcsid, ez javítja a vérkeringést. Vagy próbáld ki az almaecetes vizet, neten nézz utána! Mindenhol azt olvasom, hogy attól ragyog a haj. Nekem minden bevált, lassabban zsírosodik, az ecetet viszont nem mertem kipróbálni, mert félek, hogy kiszívja a festett hajam színét. :)
2011. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszaitokat:)ha jobban dörzsölöm attól hamarabb zsírosdik?ezt nem tudtam......
2011. okt. 1. 21:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer történt ez. Ha zuhanyzol akkor valószínű, hogy nem jól mosod ki belőle a sampont/balzsamot. Többször mosd jól át.
2011. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Mikor nekem fodrász mossa, nagyon erősen dörzsöli, és már másnap lehet rajta látni, hogy kezd zsírosodni. Amikor én mosom, nem mosom olyan erősen és kibírja három napig, de neem alapból nagyon gyorsan zsírosodik. Meg neten is olvastam ezt. Szerintem próbáld ki ;)
2011. okt. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!