Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajlakktól korpásodhat a haj?

Hajlakktól korpásodhat a haj?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen! Én egy időben folyton hajlakkoztam a hajamat, és teljesen bekorpásodott, ezért gyógyszertári sampont kellett venni és abbahagyni a hajlakkozást,mert különben kihullott volna a hajam:S
2011. okt. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én csak heti egyszer lakkozom a fonás miatt, hogy ne jöjjön szét az este mialatt alszom. De inkább leszokok róla mert nagyon viszket a fejbőröm. :(
2011. okt. 6. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár óra után a lakk lekopott a hajamról és úgy néztem ki,mint aki full korpás :S
2011. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor száríthatja kia fejbőrt, ha éri. Tehát ha hosszú hajad van, befonod és arra fújod, attól nem, de ha afro fonásod van és azt, akkor igen. Mert ez nem derül ki, hogy mire használod.

Ha nem a fejbőrödre fújod, akkor a kettőnek valószínűleg semmi köze egymáshoz. A vizsketés és korpa együtt vagy fertőzést jelez, vagy pedig szeborrheát. Gyógyszertárban kapható naturlandos kénes samponnal, vagy drogériában kapható seborin elnevezésű csodával meg tudod szüntetni a tüneteket. A hajlakknak nem hiszem amúgy, hoyg sok köze lene hozzá hosszú hajnál, de tényleg...

Ha 1-2 hét gyógysamponos kezelés után sem szűnnek a tünetek, akkor menj el vele mindenképpen bőrgyógyászhoz!!!

2011. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hosszú hajam van, meg sok is, de ez olyan, hogy nyáron pl leszokott égni a fejbőröm. Szóval erről ennyit. Egyébként majd benézek a gyógyszertárba, köszi.
2011. okt. 6. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!